Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Minął kolejny rok... Kalety według danych statystycznych

  Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem 2022 przedstawiamy Państwu garść statystyk dotyczących miasta Kalety za rok ubiegły. Tak, na dzień 31 grudnia 2021 roku, wyglądała statystyka mieszkańców ze względu na płeć i wiek:

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Działkowej w Kaletach - II etap

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na przebudowę drogi gminnej ul. Działkowej w Kaletach wraz z przebudową kanału deszczowego – II etap. Ofertę należy złożyć do dnia 20.01.2022 r. do godziny 10:00, za pośrednictwem Platformy przetargowej. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10:30.

  więcej
 • Podsumowanie roku 2021 w Kaletach

  Zapraszamy do obejrzenia podsumowania najważniejszych wydarzeń oraz zrealizowanych inwestycji w roku 2021 w Mieście Kalety, które zarejestrowała kamera Tygodnika Gwarek.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na przebudowę centrum Kalet

  Burmistrz Miasta Kalety ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa centrum miasta – utworzenie nowej przestrzeni publicznej”. Ofertę należy złożyć do dnia 27.01.2022 r. do godziny 10:00. Postępowanie przeprowadzane jest elektronicznie przy użyciu platformy zakupowej. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10:30. Inwestycja ma być planowo zrealizowana w roku 2022.

  więcej
 • APEL: Nie strzelaj w sylwestra!

  Okres sylwestrowo- noworoczny niesie za sobą ciężki czas dla naszych pupili. Huk petard i fajerwerków daje w kość przede wszystkim psom, ale nie tylko . Ogromny stres przeżywają też koty oraz zwierzęta żyjące dziko, których w okolicach naszego, położonego pośród lasów miasteczka, przecież nie brakuje. Chwila wizualnej przyjemności nie jest warta ryzykowania zdrowia i życia zwierząt! NIE STRZELAJ w Sylwestra! Wspólnie dbajmy o nasze zwierzaki! Te domowe i te dzikie.

 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Zagłoby w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na przebudowę drogi gminnej ul. Zagłoby w Kaletach. Ofertę należy złożyć do dnia 19.01.2022 r. do godziny 10:00, za pośrednictwem Platformy przetargowej. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10:30.

  więcej
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2022 r.

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2022 roku. Na realizację zadania przeznaczono środki z budżetu miasta w wysokości 160.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 28 stycznia 2022 r.

  więcej
 • Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Sonata

  Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kaletańskiego chóru "Sonata" pod dyrekcją p. Iwony Skop. Koncert odbędzie się w czwartek, 6 stycznia 2022 r., o godzinie 15.30 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Jędrysku. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej styczeń - marzec 2022

  Poniżej zamieszczamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach styczeń - marzec 2022 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2021

  Szanowni Państwo, prezentujemy grudniowy ostatni w tym roku numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Chopina w Kaletach

  Miasto Kalety ogłasza przetarg na przebudowę drogi gminnej ul. Chopina w Kaletach. Ofertę należy złożyć do dnia 18.01.2022 r. do godziny 10:00, za pośrednictwem "Formularza do złożenia, zmiany, wycofania, oferty lub wniosku" dostępnego na ePUAP i udostępnionego również na miniPortalu: https://miniportal.uzp.gov.pl.
  Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10:30.

  więcej
 • Nowy wykonawca umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

  W związku z rozstrzygnięciem przetargu na świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, powstałych na terenie czterech Gmin w Województwie Śląskim, w dniu 23 grudnia 2021 r. podpisana została umowa z nowym wykonawcą - konsorcjum firm: PZOM STRACH Sp. z o.o. Sp. k. Konopiska oraz FCC Lubliniec Sp. z o.o. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie złożyli najkorzystniejszą ofertę i tym samym z nimi została zawarta umowa na realizację przedmiotowego zadania.

  więcej
 • Kaletański Ichtiopark większy o ponad dwa tysiące metrów

  21 grudnia 2021 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę notarialną przeniesienia prawa użytkowania wieczystego przysługującego Kaletańskim Zakładom Celulozowo-Papierniczym w likwidacji na rzecz Gminy Kalety, w stosunku do nieruchomości oznaczonych numerami geodezyjnymi: 171/22, 174/22, 176/22, 204/34, 205/34 oraz 201/33 o łącznej powierzchni 2141 m2, położonych na terenie parku tematycznego „Ichtiopark” w Kaletach przy ul. Fabrycznej.

  więcej
 • Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Kalet w sprawie programu Czyste Powietrze

  Zapraszamy do obejrzenia retransmisji ze spotkania burmistrza Miasta Klaudiusza Kandzi z mieszkańcami Kalet w sprawie programu Czyste Powietrze, jakie odbyło się w dniu 23 grudnia 2021 r.

  więcej
 • Planujesz podróż autostradą A2 i A4? Wykup e-TOLLL

  Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa od 1 grudnia na państwowych odcinkach autostrad A2 (Stryków-Konin) i A4 (Wrocław-Sośnica) szlabany są otwarte i nie można już opłacić przejazdu bezpośrednio na bramkach. Jeśli masz zamiar podróżować tymi odcinkami, kup przed podróżą e-bilet autostradowy.

  więcej