Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Restauracja Gościnna po raz kolejny wesprze WOŚP

  Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, w organizację kaletańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się „Restauracja Gościnna”. Specjalnie na tę okazję, Restauracja przygotuje pyszną grochówkę własnego przepisu oraz gorącą herbatę, którymi będą mogli się poczęstować wszyscy uczestnicy akcji zorganizowanych w tym dniu na Małym Rynku (m.in. biegacze, artyści sceniczni, wolontariusze i służby porządkowe).

  więcej
 • Limitowane repliki opraw okularów Jurka Owsiaka do wylicytowania podczas 30. Finału WOŚP w Kaletach!

  Podczas niedzielnej aukcji WOŚP na Małym Rynku w Kaletach, będzie okazja do wylicytowania wyjątkowego i niecodziennego gadżetu – repliki czerwonych opraw okularów Jurka Owsiaka. Te wyjątkowe okulary powstały na potrzeby limitowanej kolekcji. Dochód przeznaczony z ich licytacji w całości zasili cel zbiórki, który w tym roku ściśle dotyczy branży optycznej.

  więcej
 • Ruszył projekt edukacyjny dla szkół pn. "Tradycyjny Sad"

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza szkoły podstawowe do udziału w 5. edycji ogólnopolskiego projektu grantowego pn. "Tradycyjny sad", którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych, sposobu ich pielęgnacji oraz tworzenie mini sadów na ogólnodostępnych terenach. 120 szkół, które stworzą najlepsze projekty sadów, otrzymają od Fundacji BOŚ granty na zakup roślin i materiałów potrzebnych do pracy. Formularze zgłoszeniowe można przesyłać do 4 marca br.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2022 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
 • Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Zarządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to najniższy z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59).

  więcej
 • Radio Piekary o bezpłatnej komunikacji miejskiej w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie Kalet, jaka została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku.

 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Program „Opieka wytchnieniowa”

  Miasto Kalety przystąpiło do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 w ramach Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Na jego realizację pozyskano 19.584 zł.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.11.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 5,9%;
  – Województwo Śląskie 4,3%;
  – Kraj 5,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2021 r. było 244 bezrobotnych, w tym 147 kobiet. 19 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
 • Nowa remiza kaletańskiej jednostki OSP w fazie uzyskiwania pozwolenia na budowę

  Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna dla społeczności każdej gminy jest stacjonująca na jej terenie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. To druhowie ochotnicy, najczęściej jako pierwsza służba ratownicza, niosą pomoc potrzebującym nie tylko z zakresu ochrony przeciwpożarowej mienia, ale przede wszystkim ochrony życia i zdrowia ludzkiego. Mając na uwadze niezwykle ważną rolę OSP w systemie ratowniczym miasta, Burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z Radą Miejską podjęli decyzję o budowie nowej remizy straży pożarnej w naszym mieście.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

  Miasto Kalety przystąpiło do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Na jego realizację gmina pozyskała 148.920 zł.

  więcej
 • Radio Piekary o edukacyjnej ścieżce z Cisem Donnersmarcka

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat nowej ścieżki edukacyjnej wokół wiekowego Cisa Donnersmarcka w Jędrysku.

 • Kalyckie Szutry po raz kolejny w Zielonej

  15 maja 2022 r. zapraszamy wszystkich miłośników wyścigów rowerowych, do wzięcia udziału w kolejnej edycji Kalyckich Szutrów. W tym roku zawody odbędą się w formule MTS czyli Mały Tour Szutrowy. Jest to cykl składający sie z 4 wyścigów, każdy w innej gminie. Pierwszy wyścig, inaugurujący zawody MTS, odbędzie się w naszym mieście, w rekreacyjnej dzielnicy Zielonej. Organizatorami wydarzenia są “Kowal Na Kole” i Miasto Kalety. Szczegóły imprezy już niebawem. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach i śledzenia profilu facebookowego Kowal na kole oraz strony www.kalety.pl.

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (14 stycznia), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można pierwszy tegoroczny numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in.miejskie informacje statystyczne dotyczące minionego 2021 roku, wyczerpujące materiały na temat programu "Czyste Powietrze" oraz artykuł opisujący działania, jakie czekają miasto w ramach zaplanowanego na 2022 rok nowego budżetu. Ponadto, dla wszystkich ciekawych, jak będzie wyglądał tegoroczny kaletański FInał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mamy plakat dotyczący tego wydarzenia. Na ostatniej stronie znajdą Państwo harmonogram wywozu odpadów komunalnych na miesiące styczeń, luty i marzec. W numerze nie zabraknie też sprawozdania z ostatniej, XXXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Informacja dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 31 stycznia 2022 r. mija termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim oraz dokonania wpłaty I raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym.

  więcej
 • W Radio Piekary o kaletańskim punkcie konsultacyjnym

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” w naszym mieście.