Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Ogłoszenie o naborze na Ekodoradcę w ramach projektu pn. „Śląskie. Przywracamy błękit”

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Kaletach, na stanowisko podinspektora - Ekodoradca w Wydziale Ochrony Środowiska i Niepodatkowych Należności Gminy w ramach projektu pn. „Śląskie. Przywracamy błękit”. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie, do dnia 21 marca 2022 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)

  Ponownie uruchamiamy powyższy program dla mieszkańców mający na celu pomoc osobom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Program ułatwia spłatę zadłużenia z tytułu użytkowania lokali komunalnych oraz zobowiązań z tytułu kanalizacji i wody. Założeniem tego programu jest przede wszystkim pomoc wyjściu tych osób z pogłębiającego się zadłużenia i w konsekwencji uniknięcia eksmisji do lokalu socjalnego, bądź w przypadku pozostałych zaległości cywilnoprawnych wobec miasta skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego i do komornika.

  więcej
 • Trwa przebudowa ulicy Chopina w Kaletach

  W marcu 2022 r. rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej ul. Chopina w Kaletach. Inwestycja zakłada wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej wraz ze zjazdami do posesji, a także wykonanie kanału deszczowego. Wykonawcą prac jest firma GÓRA Sp. z o.o. z Węglowic. Inwestycja zakończy się w tym roku. Jej wartość wynosi 382.699,00 zł.

  więcej
 • Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos!

  Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza grupy nieformalne i organizacje, które chcą we współpracy z miejscowymi władzami rozwiązywać wybrany lokalny problem lub zrealizować pomysł na ulepszenie swojej miejscowości do udziału w 16. edycji akcji Masz Głos. Chętni, którzy zgłoszą się do projektu i zostaną przyjęci, dostaną wsparcie w prowadzeniu działań – m.in. współpracę z ekspertami, porady prawne, możliwość udziału w szkoleniach. Rekrutacja trwa do 14 marca 2022 r.

  więcej
 • Kalety solidarne z Ukrainą. Kolejna rodzina znalazła schronienie w naszym mieście

  Wczoraj, 2 marca 2022 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia spotkał się w urzędzie z rodziną uchodźców z Ukrainy, która w naszym mieście znalazła spokojną przystań. Rodzina z sześciorgiem dzieci uciekła z miasta Równe (miejscowość leżąca około 200 km na wschód od Lwowa). Rodzice, babcia oraz dzieci: Anastasiia, Marharyta, Vira, Daniel, David i Mariia czują się u nas dobrze.

  więcej
 • Informacja dla mieszkańców i przedsiębiorców, którzy udzielili schronienia uchodźcom z Ukrainy

  Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach uruchomiło całodobową powiatową infolinię dla uchodźców z Ukrainy. Pod numerem telefonu +48-785-735-881 można uzyskać informacje dotyczące schronienia i pobytu w naszym powiecie. Również pod tym numerem można uzyskać najaktualniejsze informacje na temat spraw związanych z przyjmowaniem uchodźców w swoich domach.

  więcej
 • Przedłużono obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przedłużające obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju do 15 marca 2022 r. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

 • Komunikat dla mieszkańców, którzy udzielili schronienia uchodźcom z Ukrainy

  Urząd Miejski w Kaletach informuje, że w przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie z uchodźcami z Ukrainy zakwaterowanymi na terenie miasta Kalety i osobami, które udzieliły im schronienia. O terminie i miejscu spotkania powiadomimy państwa w odrębnym komunikacie, po wejściu w życie specustawy i wytycznych ws. pomocy uchodźcom.

  więcej
 • Praca dla uchodźców z Ukrainy

  Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach informuje, że osoby przybywające z Ukrainy i zamierzające podjąć pracę na terenie powiatu tarnogórskiego, proszone są o kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w siedzibie PUP w Tarnowskich Górach ul. Towarowa 1 w pok. 109 i pok. 112.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Program „Opieka wytchnieniowa - edycja 2022”

  Gmina Kalety przystąpiła do programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Wartość otrzymanego dofinansowania to 19.584 zł

  więcej
 • Bezpłatna opieka medyczna dla uchodźców z Ukrainy

  Wszystkie osoby, które uciekły przed wojną z terenu Ukrainy i posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub też w dokumencie podróży mają odcisk stempla Straży Granicznej RP z datą od 24.02.2022 r., mogą bezpłatnie korzystać z polskiej opieki medycznej i służby zdrowia.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2022”

  Gmina Kalety przystąpiła do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Wartość otrzymanego dofinansowania to 148.920 zł

  więcej
 • Kalety dla Ukrainy. Podziękowania dla mieszkańców za okazaną pomoc

  Burmistrz Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Kalet, w tym lokalnym przedsiębiorcom, za pomoc w zbiórce najpotrzebniejszych artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Ilość przekazanych darów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

  więcej
 • Konkurs historyczny dla uczniów

  Organizatorzy konkursu "Wołyń - Pamięć Pokoleń" zapraszają uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs premiowany jest dodatkowymi punktami na świadectwie. Zadaniem uczestnika konkursu jest przygotowanie pracy literackiej w jednej z wybranych kategorii. Prace należy nadsyłać do 31 marca 2022 r.

  więcej
 • Znaleziono portfel

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że 22 lutego 2022 r. przy ulicy 1 Maja znaleziono czarny portfel marki Bocci. Właściciel może odebrać zgubę po uprzednim kontakcie z tutejszym komisariatem.

  więcej