Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Kaletach w okresie od 16 do 25 marca br.

  W związku z koniecznością obsługi obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie numeru PESEL oraz mieszkańców i przedsiębiorców zaangażowanych w niesienie pomocy uchodźcom, Urząd Miejski w Kaletach wydłuża godziny pracy do godziny 18.30 w okresie od 16 do 25 marca br. Punkt obsługi znajdować się będzie w Urzędzie Miejskim w Kaletach – parter biuro obsługi petenta.

 • Ogłoszenie o otwartym naborze lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

  Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w celu realizacji na terenie Miasta i Gminy Kalety działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021. Termin składania wniosków: do 18 marca 2022 r.

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (14 marca), w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. informacje dotyczące jutrzejszego spotkania w sprawie uchodźców z Ukrainy, obszerny artykuł na temat przebudowy infrastruktury kolejowej i okołokolejowej w Kaletach, materiały na temat pruskiej księgi podatkowej z dawnej gminy Zielona, oraz historii rodu Lubosów - właścicieli dawnej karczmy kuźniczej w Kuczowie. W gazecie tradycyjnie nie zabrakło też sprawozdania z ostatniej, XXXIII sesji rady miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Komunikat dotyczący spotkania informacyjnego w sprawie uchodźców z Ukrainy

  Urząd Miejski w Kaletach informuje, że we wtorek, 15 marca 2022 r., o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, odbędzie się spotkanie informacyjne z uchodźcami z Ukrainy zakwaterowanymi na terenie Miasta Kalety oraz osobami, które udzieliły im schronienia.

  więcej
 • Kalety dla Ukrainy - nadal prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy

  W związku z trwającą trudną sytuacją na Ukrainie oraz przybyciem do Polski wielu uchodźców wojennych Miasto Kalety nadal prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Kaletach do recepcji na parterze można dostarczać:

  - środki opatrunkowe,

  - nową odzież dla wszystkich kategorii wiekowych,

  - żywność o długim terminie przydatności do spożycia,

  - nową pościel, nowe koce, nowe śpiwory,

  - środki czystości.

  Istnieje również możliwość odbioru rzeczy przez służby miejskie bezpośrednio u darczyńcy, w tym celu prosimy o kontakt z koordynatorem akcji Klaudiuszem Kandzia Burmistrzem Miasta Kalety pod nr tel. 604 350 708.

 • Burmistrz na antenie Radia Piekary o programie odpracowania należności względem gminy

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, w której Klaudiusz Kandzia Burmistrza Miasta Kalety przedstawia szczegóły programu umożliwiającego mieszkańcom Kalet odpracowanie posiadanego zadłużenia względem miasta.

 • Konkursy z okazji Tygodnia Ziemi

  Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu ogłosiło konkursy plastyczne, poetyckie i fotograficzne z okazji Tygodnia Ziemi. Skierowane są one do przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich. Termin dostarczenia prac konkursowych mija 11 kwietnia 2022 r.

  więcej
 • Terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety

  Poniżej prezentujemy terminarz zawodów wędkarskich Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach w roku 2022.

  więcej
 • Radio Piekary o IX Powiatowym Biegowym Powitaniu Wiosny

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, na temat IX Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny, jakie odbędzie się 19 marca br. w naszym mieście.

 • IX Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny już w sobotę 19 marca

  Już jutro, 19 marca, tradycyjnie w Truszczycy, odbędzie się Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny. Zachęcamy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i kibicowania zawodnikom biegu przełajowego.

  więcej
 • II Kalyckie Szutry - czyli rozpoczęcie sezonu cyklu wyścigów o nazwie Mały Tour Szutrowy - MTS

  Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji wyścigu Kalyckie Szutry. Rok temu w Zielonej zorganizowana została pierwsza edycja tego wyścigu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie. Była wyśmienita pogoda i od samego startu mocna rywalizacja na dość krótkim dystansie - 33 kilometrów. Tegoroczna odbędzie się w tym samym dniu tj. 15.05.2022 r. Nowością jest możliwość wyboru trasy/dystansu i to jest jedyny taki wyścig w sezonie.

  więcej
 • Zaproszenie na mecz KS Unia Kalety - Zieloni Żarki

  Klub Sportowy Unia Kalety serdecznie zaprasza w sobotę, 12 marca br., na pierwszy domowy mecz w rundzie wiosennej. Tym razem nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Zieloni Żarki. Początek meczu o godz. 15.00, stadion KS Unii Kalety przy ul. Fabrycznej.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - luty 2022 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu lutym 2022 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
 • Modernizacja linii kolejowej nr 131. Uruchomiono komunikację zastępczą

  W niedzielę, 13 marca spółka PKP PLK rozpocznie mające potrwać dwa lata prace modernizacyjne linii kolejowej nr 131 na odcinku z Nakła Śląskiego do Chorzowa Batorego. W tym dniu Koleje Śląskie, których składy dominują na remontowanym odcinku, uruchomią komunikację zastępczą na trasie z Tarnowskich Gór do Katowic.

  więcej
 • Miasto Kalety rozpoczęło termomodernizację ostatniego budynku użyteczności publicznej w naszym mieście

  Rozpoczęły się prace przy termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Ks. Rogowskiego w Kaletach. Roboty wykonywane są przez firmę ARBUD z Olsztyna, z którą Miasto Kalety podpisało umowę na wykonanie tego zadania. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie gruntownej termomodernizacji budynku wraz z wymianą stolarki otworowej oraz zabudową instalacji odgromowej i fotowoltaicznej o mocy 6,5 kWp.

  więcej