Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Tradycyjny, wiosenny czyn społeczny w Zielonej już 7 kwietnia

  Wszystkich mieszkańców (i nie tylko), którym zależy na tym, aby nasza przepiękna dzielnica turystyczna Zielona była jak najlepiej przygotowana do zbliżającego się sezonu turystycznego zapraszamy na tradycyjny już wiosenny czyn społeczny. Zbiórka w sobotę, 7 kwietnia, o godzinie 8.00 pod wiatą na wale pomiędzy zbiornikami wodnymi. Prosimy o przybycie z narzędziami ogrodniczymi: grabkami, łopatami, taczkami, workami na odpady, trawę, liście itp.

 • Telewizja Silesia o konferencji Białego Śląska

  Zachęcamy do obejrzenia programu Telewizji Silesia “Kalejdoskop Regionów”, w którym Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia udzielił wywiadu podczas konferencji pn. "Biały Śląsk – nazwa, która zobowiązuje" organizowanych przez Izbę Przemysłowo – Handlową w Tarnowskich Górach – (od 1:29 minuty materiału).

   

 • Chusteczki nawilżane zmorą Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach

  Od dłuższego czasu nawilżane chusteczki stały się prawdziwą zmorą kanalizacji sanitarnej, a szczególnie urządzeń oczyszczalni ścieków. Apelujemy do wszystkich Mieszkańców, aby nie wyrzucali chusteczek nawilżanych ani innych odpadów czy śmieci do toalet (w szczególności gruzu, ścierek kuchennych, ręczników papierowych, plastikowych opakowań, w których umieszczone są środki do dezynfekcji toalet itp.). Naprawa awarii często jest bardzo kosztowna.

  więcej
 • Zapraszamy na "Biesiadę Śląską"

  Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach zapraszają na Biesiadę Śląską, która odbędzie się 7.04.2018 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach. Wystąpią: Grzegorz Stasiak, Mona Lisa, Mirosław Szołtysek. Bilety w cenie 35 zł  w dniu dzisiejszym (6.04.2018 r.) do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach w godzinach od 12.00 – 20.00. Bilety będzie można również zakupić w Miejskim Domu Kultury w Kaletach bezpośrednio przed koncertem.

  więcej
 • Relacja ze spotkania burmistrza i radnych z mieszkańcami Kuczowa, Miotka, Mokrusa i Zielonej

  28 marca 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku odbyło się spotkanie burmistrza Kalet Klaudiusza Kandzi oraz Radnych z mieszkańcami Kuczowa, Miotka, Mokrusa oraz Zielonej. Radę Miejską w Kaletach reprezentowali: przewodniczący Eugeniusz Ptak, Mirosława Potempa, Alojzy Rupik i Teresa Mryka. Tematyką spotkania było m.in. dofinansowanie do zakupu pomp ciepła, dofinansowanie inwestycji z zakresu likwidacji kotłowni węglowych i montażu źródeł ciepła opalanych kotłem na biomasę typu pellet lub gazem typu propan butan, rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Kaletach Miotku, aktualizacja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zagospodarowanie przestrzeni przed kościołem w Miotku, gospodarka odpadami komunalnymi oraz bieżące sprawy dzielnic.

  więcej
 • Wydłużenie terminu naboru do projektu polegającego na montażu pomp ciepła

  W związku z wydłużeniem terminu na złożenie wniosku o dofinansowanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Miasto Kalety przedłuża termin naboru uczestnictwa w projekcie polegającym na montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta Kalety. Wypełnioną ankietę – deklarację należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach (II piętro, pok. 22) w terminie do dnia 9.04.2018 r.

  więcej
 • Dziś w Kaletach konferencja pn.: " "5 lat Leśnej Rajzy”

  Miasto Kalety – inicjator powstania szlaku rowerowego „Leśno Rajza” - organizuje 30 marca (piątek) w siedzibie miejscowego urzędu konferencję podsumowującą pięciolecie funkcjonowania szlaku. Na zebraniu omówione zostaną także perspektywy, jakie mogą przynieść największej leśnej rowerowej pętli nadchodzące lata.

  Przypomnijmy, iż „Leśno Rajza” stworzona została w roku 2013 przez sześć miast i gmin: Kalety, Woźniki, Koszęcin, Tworóg, Miasteczko Śląskie i Świerklaniec.

  więcej
 • Radio Piekary o pięcioleciu Leśnej Rajzy

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary Dzieje się w Kaletach. Tym razem redaktorzy tej rozgłośni przygotowali materiał o pięcioleciu funkcjonowania szlaku rowerowego Leśno Rajza.

   

 • Zaproszenie na kolejne spotkania Burmistrza Kalet oraz Radnych z mieszkańcami

  Zapraszamy na kolejne spotkania tematyczne Burmistrza Kalet Klaudiusza Kandzi oraz Radnych z mieszkańcami miasta:

  - pierwsze spotkanie dla mieszkańców Kalet Centrum po obydwu stronach torów, Jędryska, Truszczycy oraz Lubocza, odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury o godzinie 17.00

  - kolejne spotkanie dla mieszkańców Drutarni odbędzie się tego samego dnia o godz. 19.00 w Klubie w Drutarni.

  Tematyka spotkań będzie następująca:

  więcej
 • "Zielona zmienia się na naszych oczach"

  “W 2010 roku na łamach Gwarka ukazał się artykuł Zielona umiera. Wspominano go, podczas tegorocznej VIII Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej. Teraz doskonale widać, jak dobrze wytyczony cel i konsekwencja w dążeniu do niego przynoszą skutki. Zielona zmienia się na naszych oczach.” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł można przeczytać również w papierowym wydaniu GWARKA nr 13/2018 z 27.03.2018 r.

  więcej
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach Cittaslow na fraszkę i amatorski film

  26 maja w Lidzbarku odbędzie się IX Festiwal Cittaslow. Organizator Festiwalu ogłosił konkurs dla mieszkańców wszystkich miast Cittaslow na amatorski filmik "Cittaslow - nakręćmy się" oraz konkurs literacki "Dobra fraszka". Film i fraszka stanowią wstępne konkurencje Turnieju Miast Cittaslow w Lidzbarku.

  więcej
 • Uwaga PSZOK będzie nieczynny

  Informujemy, że w dniu 31 marca 2018 r. (sobota), Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach, będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Miasto Kalety jako przykład dobrych praktyk na terenie Białego Śląska

  W piątek, 23 marca 2018 r. w Pałacu w Rybnej odbyły się targi i konferencja pn. "Biały Śląsk – nazwa, która zobowiązuje", organizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach. Wydarzenie, w którym wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, było m.in. okazją dla samorządów do zaprezentowania swojej oferty walki ze smogiem oraz rozwiązań proekologicznych na swoim terenie.

  więcej
 • Urząd Miejski jak Elektrownia

  Pomimo, że dni są jeszcze krótkie i mało słoneczne, instalacja fotowoltaiczna zamontowana na budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach już może poszczycić się bardzo wysoką efektywnością pracy. Tylko w tym miesiącu energia wytworzona przez zabudowane urządzenia wyniosła aż 1,3 MWh. Energia ta zużywana jest przez zamontowany w budynku Urzędu system pomp ciepła, wentylacji mechanicznej oraz inne potrzeby budynku.
  Przypomnijmy, że powyższe instalacje zamontowane zostały za 15% wartości, resztę środków Miasto Kalety pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 • Ogłoszenie o zamówieniu na „Wzmacnianie potencjału ratowniczego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla OSP Kalety”

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na „Wzmacnianie potencjału ratowniczego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla OSP Kalety”. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 4 kwietnia 2018 r. o godzine 10:55. Otwarcie ofert odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej