Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Przeżyjmy to jeszcze raz - video relacja z XX jubileuszowych Dni Kalet 2018

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video z XX jubileuszowych Dni Kalet. Impreza odbyła się w dniach 18-20 maja 2018 r. Materiał przygotowany został przez mieszkańca naszego miasta - Pana Jerzego Kloze.

   

 • Rozstrzygnięto postępowanie na realizację projektu pn. Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety

  W związku z rozstrzygnięciem zamówienia publicznego prowadzonego w formie przetargu nieograniczonego na realizację inwestycji polegającej na termomodernizacji budynku Miejskiego Domu Kultury oraz Publicznego Gimnazjum w Kaletach wraz z montażem instalacji do produkcji OZE, poniżej przedstawiamy zestawienie ofert wraz z ogłoszeniem o wyborze najkorzystniejszej oferty.

   

  • Informacja z otwarcia ofert – pobierz
  • Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty - pobierz

   

 • Bezpłatne szkolenie "Techniki sprzedaży z obsługą kasy fiskalnej" i płatny staż!

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska serdecznie zaprasza do udziału w programie “Aktywizacja zawodowa mieszkańców Leśnej Krainy Górnego Śląska” współfinansowanym ze środków UE, w ramach którego dla kobiet zorganizowane jest bezpłatne szkolenie z technik sprzedaży z obsługą kasy fiskalnej. Szkolenia poprzedzają udział w stażu. W ramach projektu uczestnicy mają również możliwość BEZPŁATNEGO skorzystania z usługi doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy. Po szkoleniu dla uczestników zapewnione będą 3-miesięczne płatne staże zawodowe w wybranym przedsiębiorstwie.

  więcej
 • W Zielonej będzie bezpieczniej

  25 czerwca 2018 r. na zbiornikach wodnych w Zielonej odbył się odbiór techniczny zakupionej przez Miasto Kalety łodzi płaskodennej z silnikiem motorowym wraz z przyczepą podłodziową. Łódź stanie się wyposażeniem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, której członkowie już nabyli specjalistyczne uprawnienia sternika.

  W odbiorze udział wziął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Zastępca Naczelnika OSP w Kaletach oraz Radny Rady Miejskiej w Kaletach Kazimierz Złotosz, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz przedstawiciel Wykonawcy. Łódź wykorzystywana będzie przez druhów z OSP m.in. do patrolowania zbiorników wodnych i sprawnego przeprowadzania akcji ratowniczych.

  więcej
 • Puchar Burmistrza Miasta Kalety w wędkarstwie spławikowym

  17 czerwca 2018 r. nad zbiornikiem wodnym Zielona Górna rozegrano zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. W rywalizacji wzięło udział 26 zawodników reprezentujących Koło Kalety, a także zaprzyjaźnione Koła PZW: Lubliniec, Krupski Młyn, Woźniki, Koszęcin i Mykanów. Zawodnicy łowili w dwóch sektorach. Po czterech godzinach zmagań podliczono wyniki.

  więcej
 • Konkurs na ulubioną trasę rowerową w województwie śląskim

  Serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl z siedzibą w Gdyni zaprasza do udziału w konkursie dla mieszkańców województwa śląskiego, pt. "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie śląskim". Celem tej inicjatywy jest zachęcenie do aktywności sportowej oraz rozpowszechnianie turystyki rowerowej w regionie śląskim. Prace konkursowe na temat: "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie śląskim“, można nadsyłać od 2 lipca 2018 r. do dnia 2 sierpnia 2018 r. pod adres: konkurs@clicktrans.pl.  Jury konkursu wybierze spośród nadesłanych prac dwie najciekawsze, które zostaną nagrodzone jednorazowymi nagrodami pieniężnymi. Suma nagród to 1 500 zł.

  więcej
 • Najlepsi kaletańscy uczniowie w Centrum Pasterskim w Koniakowie

  W sobotę 23 czerwca 2018 r., dzień po zakończeniu roku szkolnego uczniowie kaletańskich placówek oświatowych, którzy mogli poszczycić się najwyższą średnią na świadectwach, tradycyjnie wyruszyli na jednodniową wycieczkę. Tym razem zwiedzili Beskid Śląski, a konkretnie Centrum Edukacji Pasterskiej w Koniakowie. W pierwszej kolejności uczestnicy mieli okazję zwiedzić wystawę z drewnianymi sprzętami pasterskimi, do wyrobu serów, zapoznać się ze sposobem obróbki wełny owczej, jak również przyjrzeć się z bliska zwierzętom pasterskim – w zagrodzie bowiem czekały owce i koza.

  więcej
 • Kaletańscy uczniowie laureatami konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

  20 czerwca 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018. Trzecią lokatę w tym konkursie zajęła czteroosobowa drużyna złożona z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach w składzie: Galios Kornelia, Myland Weronika, Nowak Mateusz, Pyrkosz Wojciech.

  więcej
 • Debiut literacki Marii Kozak uczennicy Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku

  Wszystko zaczęło się z miłości do historii... Nasza uczennica, tegoroczna absolwentka gimnazjum Maria Kozak, napisała powieść historyczną, inspirowaną konfliktem polsko-krzyżackim. "Dobroniega - krzyżacka tkaczka" ukazała się drukiem i jest swoistym ukoronowaniem nauki Marysi w naszej szkole. Maria zasłynęła jako zdolna uczennica i artystka o wielu talentach. Na koniec nauki w gimnazjum postanowiła objawić także swój talent autorski. Zaledwie szesnastolatka stworzyła galerię barwnych, bliskich sercu postaci, wzruszająco opisała ich losy używając przy tym staropolskiego języka.

  więcej
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w kaletańskich placówkach oświatowych

  22 czerwca 2018 roku, w kaletańskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018. Na zaproszenie dyrektorów, gron pedagogicznych oraz uczniów, we wszystkich uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kalety: Zastępca Burmistrza Miasta Dariusz Szewczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, Skarbnik Miasta Kalety Renata Sosnica, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joanna Ptak oraz radni Irena Nowak, Teresa Mryka, Krzysztof Rogocz i Antoni Jeż.

  więcej
 • Zapraszamy do Zielonej

  W najbliższy weekend zapraszamy do aktywnego wypoczynku nad zbiornikiem wodnym w Zielonej, gdzie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego z rowerkami wodnymi, kajakami oraz deskami SUP. Przy "Drzewie Wolności" działa wypożyczalnia rowerów trekkingowych. Z powyższego sprzętu można skorzystać codziennie w godzinach od 12.00 do 19.00, poniżej przedstawiamy cennik. Niedaleko zbiorników wodnych zlokalizowane są dwie siłownie na wolnym powietrzu. Zapraszamy do Zielonej!

  więcej
 • Burmistrz Miasta Kalety wyróżniony za działania na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście

  W sobotę, 9 czerwca 2018 r., na Jasnej Górze w Częstochowie, podczas 28 Pielgrzymki Sportowców odbyło się wręczenie ogólnopolskich wyróżnień dla osób, którym leży na sercu dobro młodych ludzi realizujących swoje pasje sportowe. Nominowani byli dyrektorzy szkół, prezesi klubów, samorządowcy, działacze oraz sponsorzy.

  więcej
 • Kolejny "Rowerowy Maj" przeszedł do historii"

  Obie kaletańskie szkoły podstawowe– Publiczna z centrum miasta oraz „podstawówka” wchodząca w skład Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku– pomiędzy 7 a 30 maja brały udział w akcji „Rowerowy Maj”. Nasze miasto złożyło akces do tej ogólnopolskiej kampanii już po raz drugi. Kalety znalazły się tym samym w elitarnym gronie 30 miejscowości, które postawiły na propagowanie zdrowego trybu życia i upowszechnianie ekologicznego transportu wśród dzieci i młodzieży.

  więcej
 • Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Plac Zjednoczenia w Kaletach

  W dniach 12 i 19 czerwca 2018 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. ul. Plac Zjednoczenia w Kaletach. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo „Elektro-Trans-Bud” z Myszkowa. W odbiorze uczestniczyli: zastępca burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk, radny Rady Miejskiej w Kaletach Adam Gabryś oraz wykonawca robót i inspektor nadzoru inwestorskiego. Koszt przebudowy wyniósł 238.443 zł.

  więcej
 • Kaletańska Strefa Kibica wypełniona po brzegi

  Tak jak się spodziewaliśmy, wczorajszy mecz Biało-Czerwonych przyciągnął do naszej strefy kibica wielu fanów piłki nożnej. Wtorkowy mecz Polska – Senegal śledziło z kaletańskiej strefy blisko 300 osób! Wspólne, często rodzinne, plenerowe kibicowanie, wszechobecne biało czerwone akcenty oraz Miejska Orkiestra Dęta zagrzewająca fanów do dopingowania - to wszystko tworzyło niesamowity wręcz klimat.

  więcej