Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Debata dla mieszkańców na temat bezpieczeństwa energetycznego

  Zapraszamy mieszkańców Miasta Kalety do udziału w debacie poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu, która odbędzie się w środę, 27 kwietnia 2022 r. o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Burmistrz Klaudiusz Kandzia oraz prezes stowarzyszenia BoMiasto Patryk Białas, dyskutować będą o uchwale antysmogowej i fotowoltaice - co to oznacza dla gminy i jej mieszkańców. W drugiej części spotkania uczestnicy rozmawiać będą z ekspertami na temat energii obywatelskiej. Debatę poprowadzi prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2022

  Szanowni Państwo, prezentujemy kwietniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  W tym roku, miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja uczczone zostaną uroczystą Mszą świętą za Ojczyznę, która odprawiona zostanie we wtorek o godzinie 11.00 w kościele p.w. św. Józefa w Jędrysku. Ze względu na trwający remont w centrum naszego miasta, po nabożeństwie nie odbędzie się tradycyjny pochód pod Pomnik Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację.

 • Ruszyła kolejna edycja konkursu "Zielone Czeki"

  Zielone Czeki o wartości 10 tys. zł, specjalne statuetki i dyplomy honorowe czekają na laureatów corocznego konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Rywalizacja będzie się odbywać w czterech kategoriach. Katowicki Fundusz rozpoczął właśnie przyjmowanie zgłoszeń, które można składać do 30 czerwca 2022 roku.

  więcej
 • Zapraszamy na II Zielony Triathlon Turystyczny

  Miasto Kalety zaprasza na II Zielony Triathlon Turystyczny, który odbędzie się 3 maja 2022 r. od godz. 12.00 w Kaletach Zielonej. Konkurencje w parach: bieg przełajowy, kajak i rower. Zapisy do 29 kwietnia br. Szczegóły w regulaminie.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na termomodernizację kolejnych budynków wielorodzinnych w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na zadanie pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków wielorodzinnych w Kaletach ul. Dębowa, ul. 1 Maja, ul. Ks. Drozdka”. Ofertę należy złożyć nie później niż do dnia 05.05.2022 r. do godziny 13.00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 13.30.

  więcej
 • Startuje 2. edycja Wakacyjnej AktywAKCJI!

  Fundacja Polski Fundusz Rozwoju zaprasza do udziału w ogólnopolskim programem grantowym skierowanym do lokalnych organizacji, szkół, parafii oraz instytucji edukacyjno-sportowych. Celem programu jest pomoc w organizacji wakacyjnych aktywności dla dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 5000 zł. Zgłoszenia można przsyłać do 6 maja!

  źródło: https://fundacjapfr.pl

  więcej
 • Zielony autobus promuje Miasto Kalety w powiecie tarnogórskim

  Jeden z autobusów naszej bezpłatnej komunikacji miejskiej, który obsługuje linię połączenia Kalety – Tarnowskie Góry, przybrał właśnie w pełni wiosenne barwy. Pojazd został oklejony zielonym banerem promującym Leśny zakątek Śląska. Miasto rozważa oznakowanie kolejnych autobusów. Teraz podróżowanie z pewnością będzie jeszcze przyjemniejsze!

  więcej
 • Wiosenny przegląd i czyszczenie placów zabaw

  Jak co roku, z początkiem wiosny, miejskie służby porządkowe rozpoczęły przegląd i konserwację wszystkich placów zabaw na terenie naszego miasta. Urządzenia są w trakcie czyszczenia i przygotowywania do nowego sezonu letniego. W najbliższym czasie wszystkie ulubione miejsca zabaw naszych najmłodszych mieszkańców będą gotowe do użytkowania.

  więcej
 • Ruszył czwarty nabór w programie „Mój Prąd”

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił czwarty nabór wniosków dla osób fizycznych w programie „Mój Prąd”.  Wsparcie finansowe obejmie nie tylko domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV), ale także magazyny energii i ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Maksymalne dofinansowanie z NFOŚiGW na panele wraz ze zintegrowanymi urządzeniami może sięgnąć nawet ponad 20 tys. złotych.

  więcej
 • Druhowie z Kalet odebrali decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych

  19 kwietnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia wraz z komendantem Powiatowej Straży Pożarnej st. bryg. Adamem Lachowiczem wręczyli kaletańskim strażakom decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych.

  więcej
 • Planowane zmiany w Programie Czyste Powietrze

   Miasto Kalety informuje, że jeszcze w tym roku planowane są duże i ważne zmiany w rządowym programie „Czyste Powietrze”. Wśród najważniejszych zmian, oprócz uproszczonej procedury składania wniosków o dotacje, będą to zmiany dotyczące:

  więcej
 • Nowe kajaki wzbogaciły miejską wypożyczalnię sprzętu wodnego

  Już niedługo rozpoczniemy nowy sezon turystyczny w naszym mieście. Mając na uwadze jak dużą popularnością cieszy się wypożyczalnia sprzętu wodnego w Zielonej, Miasto Kalety postanowiło dokupić kolejne kajaki.
   

  więcej
 • Na Małym Rynku powstanie Centrum Informacji Turystycznej

  Mamy dobrą wiadomość dla naszych mieszkańców i turystów odwiedzających Leśny Zakątek Śląska. W lokalu miejskim na Małym Rynku w Kaletach powstanie Centrum Informacji Turystycznej.

  więcej
 • Już wkrótce zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego

  Mamy dobrą wiadomość dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W najbliższą, świąteczną niedzielę i poniedziałek, 17 i 18 kwietnia br., w godzinach 13.00 – 17.00 zapraszamy do Ichtioparku na rozpoczęcie sezonu wędkarskiego. Pogoda w tych dniach ma być przyjemna i słoneczna, dlatego zachęcamy, aby po świątecznym obiedzie wybrać się rodzinnie na spacer do naszego parku tematycznego i spędzić czas na łonie natury.

  więcej