Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Zaproszenie na koncert charytatywny na rzecz Mikołaja Smol

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, radni Rady Miejskiej w Kaletach oraz dyrektorzy kaletańskich placówek oświatowych, serdecznie zapraszają na koncert charytatywny pn. "Kalety dla Mikołaja". Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę, 3 lutego o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach. Podczas koncertu nieodpłatnie wystąpi Henryk Czich z zespołu Universe, Grzegorz Stasiak, a także grupa Blue Party. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Rusza Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2019

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku. Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 14 marca 2019 roku, o godzinie 12:00.

  więcej
 • Ferie w mieście 2019

  Przedstawiamy oferty programowe na spędzenie ferii w mieście dla dzieci i młodzieży z terenu Kalet w 2019 roku. Programy realizowane będą przez Świetlicę Środowiskową "PRZYSTAŃ" w Kaletach, Świetlicę Środowiskową "PORT" w Miotku oraz Miejski Dom Kultury.

   

  Świetlica PRZYSTAŃpobierz

  Świetlica PORTpobierz

  Miejski Dom Kultury Klub w Drutarnipobierz

 • Minister Sportu spotka się w Kaletach z przedstawicielami Klubów Sportowych

  W najbliższy poniedziałek 28 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Restauracji Gościnna w Kaletach (ul. 1 Maja 1) w Kaletach będzie miało miejsce ważne wydarzenie. W tym dniu nasze miasto odwiedzi Wiceminister Sportu i Turystyki Pan Jan Widera i spotka się z działaczami sportowymi Klubów Sportowych z terenu całego Powiatu Tarnogórskiego. Tematem spotkania będą programy resortowe, które zostaną uruchomione w Ministerstwie Sportu i Turystyki dla rozwoju i wsparcia Klubów Sportowych. Organizatorem tego spotkania jest poseł na sejm RP Pani Barbara Dziuk. Ze względów organizacyjnych zaprasza się maksymalnie po 2 przedstawicieli z każdego klubu sportowego. Prosimy o potwierdzenie obecności pod nr tel. 730 525 873 do dnia 24.01.2019 r.

 • Sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach za 2018 rok

  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2018 r. odbyła 4 posiedzenia. Komisja wezwała 11 osób, z których 5 osoby zgłosiły się na posiedzenia komisji. Z ww. osobami przeprowadzono rozmowy motywacyjne do podjęcia leczenia odwykowego. Osoby były wzywane na posiedzenie komisji na wniosek rodziny, pracowników socjalnych MOPS w Kaletach, Policji oraz pedagogów szkolnych.

  więcej
 • Zapraszamy na pierwsze w nowym roku spotkanie Klubu Seniora

  Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach serdecznie zaprasza wszystkich członków, a także osoby, które chciałyby, dołączyć do Klubu Seniora, na pierwsze spotkanie w nowym roku. Spotkanie odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 w budynku Publicznego Gimnazjum w Kaletach - (wejście od harcówki). W trakcie spotkania omówione zostaną plany działalności Klubu na rok 2019.

 • Ogłoszenie o wznowieniu programu priorytetowego „Czyste powietrze”

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił, że z dniem 21 stycznia 2019 roku wznowiony został nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze. Wnioski o dofinansowanie można złożyć drogą elektroniczną lub, w przypadku gdy wnioskodawca nie ma takiej możliwości, może go w formie papierowej. Ponadto WFOŚiGW w Katowicach informuje, że nastąpiła zmiana niektórych zapisów niniejszego Programu.

  więcej
 • Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii

  Miasto Kalety złożyło wniosek o dotację w kwocie 917.568,53 PLN w ramach osi priorytetowej Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach”.

  więcej
 • Dzieje się czyli Radio Piekary o infrastrukturze drogowej w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat nowych inwestycji drogowych jakie planowane są do zrealizowania w najbliższym czasie na terenie naszego miasta.
   

 • Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach w 2018r. realizował zadania własne i zlecone. W ramach świadczeń pomocy społecznej w 2018 r. zadaniem własnym gminy była pomoc w formie zasiłku celowego, celowego specjalnego, pomocy żywieniowej, pokrycie kosztów wyżywienia i pobytu w Dziennym Domu Pomocy Środowiskowej dla osób Niepełnosprawnych, pokrycie kosztów pobytu w Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych, realizacja usług opiekuńczych oraz zasiłki dotowane z budżetu państwa ( zasiłki stałe , okresowe i pomoc obiadową).

  więcej
 • Pierwszy tegoroczny numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż dziś (21 stycznia br.), po południu, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można będzie najnowszy, styczniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. informacje dotyczące budżetu miasta na rok 2019, materiał na temat bezpłatnych szkoleń komputerowych dla mieszkańców wraz ze stosownym formularzem zgłoszeniowym, plan ferii zimowych w Klubie w Drutarni oraz świetlicach środowiskowych "Port i Przystań", tradycyjną rubrykę "Co słychać w MDK?", z której dowiedzieć się można o działalności Miejskiego Domu Kultury, szczegółowy wykaz dyżurów radnych nowej kadencji, także sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupów i lektury!

 • Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat Gali Przedsiębiorczości, jaka odbędzie się w naszym mieście już w najbliższy piątek, 25 stycznia 2019 r.

   

 • Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta

  Według raportu CEIDG, w grudniu 2018 r. w naszym mieście zarejestrowanych było 486 firm. Ich liczba, w porównaniu z rokiem 2017 wzrosła aż o 44 przedsiębiorców i są to firmy z branż: wykonywanie robót budowlanych i wykończeniowych, transport drogowy towarów, korepetycje z języków obcych, administracyjna obsługa biura, zagospodarowanie terenów zieleni, fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, działalność w zakresie architektury, działalność artystyczna, sportowa, reklama, informatyczna, handlowa oraz usługowa w zakresie naprawy maszyn.

 • Zaproszenie na VIII Galę Przedsiębiorczości w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ma zaszczyt zaprosić wszystkich przedsiębiorców z terenu Miasta Kalety na doroczną Galę Przedsiębiorczości. Tradycyjnie, jak co roku w styczniu, tym razem w piątek, 25-go, o godzinie 18.00, rozpocznie się wydarzenie, na którym w celu wymiany doświadczeń oraz przedstawienia swoich osiągnięć, będą mogły się spotkać wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Podczas trwania Gali odbędzie się wręczenie wyróżnień, nagród im. Johanna Ferdinanda Koulhaasa, dla przedsiębiorców w kategoriach: „NESTOR BIZNESU”, „MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY” oraz „ZŁOTE KOWADŁO BIZNESU”.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, iż w dniu 24 stycznia 2019 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej