Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Przedłużenie stopnia alarmowego

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające drugi stopień alarmowy (BRAVO) na obszarze województwa lubelskiego i podkarpackiego oraz trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP) na terytorium całego kraju. Stopnie będą obowiązywały do 31 marca 2022 r. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

 • Miasto Kalety pozyskało nowe tereny na rozbudowę infrastruktury sportowej

  10 marca br. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał akt notarialny, zgodnie z którym Miasto Kalety nabyło prawo użytkowania wieczystego niezabudowanej działki o powierzchni 6,0647 ha oznaczonej nr ewidencyjnym 169/16. Działka ta znajduje się bezpośrednio za kompleksem sportowym stadionu „UNIA” Kalety, a zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu umożliwiają jego zagospodarowanie zielenią oraz infrastrukturą sportową.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.01.2022 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,1%;
  – Województwo Śląskie 4,3%;
  – Kraj 5,5%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 28.02.2022 r. było 248 bezrobotnych, w tym 149 kobiet. 26 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 11 kobiet.

  więcej
 • Radio Piekary o Kaletach jako jednej z najaktywniejszym gmin w walce o czyste powietrze

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”. Jest to materiał o naszym mieście, które ponownie znalazło się w czołówce najaktywniejszych gmin w Polsce w walce o Czyste Powietrze.

 • Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Kaletach w okresie od 16 do 25 marca br.

  W związku z koniecznością obsługi obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie numeru PESEL oraz mieszkańców i przedsiębiorców zaangażowanych w niesienie pomocy uchodźcom, Urząd Miejski w Kaletach wydłuża godziny pracy do godziny 18.30 w okresie od 16 do 25 marca br. Punkt obsługi znajdować się będzie w Urzędzie Miejskim w Kaletach – parter biuro obsługi petenta.

 • Ogłoszenie o otwartym naborze lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

  Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w celu realizacji na terenie Miasta i Gminy Kalety działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021. Termin składania wniosków: do 18 marca 2022 r.

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (14 marca), w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. informacje dotyczące jutrzejszego spotkania w sprawie uchodźców z Ukrainy, obszerny artykuł na temat przebudowy infrastruktury kolejowej i okołokolejowej w Kaletach, materiały na temat pruskiej księgi podatkowej z dawnej gminy Zielona, oraz historii rodu Lubosów - właścicieli dawnej karczmy kuźniczej w Kuczowie. W gazecie tradycyjnie nie zabrakło też sprawozdania z ostatniej, XXXIII sesji rady miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Komunikat dotyczący spotkania informacyjnego w sprawie uchodźców z Ukrainy

  Urząd Miejski w Kaletach informuje, że we wtorek, 15 marca 2022 r., o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, odbędzie się spotkanie informacyjne z uchodźcami z Ukrainy zakwaterowanymi na terenie Miasta Kalety oraz osobami, które udzieliły im schronienia.

  więcej
 • Kalety dla Ukrainy - nadal prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy

  W związku z trwającą trudną sytuacją na Ukrainie oraz przybyciem do Polski wielu uchodźców wojennych Miasto Kalety nadal prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Kaletach do recepcji na parterze można dostarczać:

  - środki opatrunkowe,

  - nową odzież dla wszystkich kategorii wiekowych,

  - żywność o długim terminie przydatności do spożycia,

  - nową pościel, nowe koce, nowe śpiwory,

  - środki czystości.

  Istnieje również możliwość odbioru rzeczy przez służby miejskie bezpośrednio u darczyńcy, w tym celu prosimy o kontakt z koordynatorem akcji Klaudiuszem Kandzia Burmistrzem Miasta Kalety pod nr tel. 604 350 708.

 • Burmistrz na antenie Radia Piekary o programie odpracowania należności względem gminy

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, w której Klaudiusz Kandzia Burmistrza Miasta Kalety przedstawia szczegóły programu umożliwiającego mieszkańcom Kalet odpracowanie posiadanego zadłużenia względem miasta.

 • Konkursy z okazji Tygodnia Ziemi

  Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu ogłosiło konkursy plastyczne, poetyckie i fotograficzne z okazji Tygodnia Ziemi. Skierowane są one do przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich. Termin dostarczenia prac konkursowych mija 11 kwietnia 2022 r.

  więcej
 • Terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety

  Poniżej prezentujemy terminarz zawodów wędkarskich Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach w roku 2022.

  więcej
 • Radio Piekary o IX Powiatowym Biegowym Powitaniu Wiosny

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, na temat IX Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny, jakie odbędzie się 19 marca br. w naszym mieście.

 • IX Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny już w sobotę 19 marca

  Już jutro, 19 marca, tradycyjnie w Truszczycy, odbędzie się Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny. Zachęcamy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i kibicowania zawodnikom biegu przełajowego.

  więcej
 • II Kalyckie Szutry - czyli rozpoczęcie sezonu cyklu wyścigów o nazwie Mały Tour Szutrowy - MTS

  Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji wyścigu Kalyckie Szutry. Rok temu w Zielonej zorganizowana została pierwsza edycja tego wyścigu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie. Była wyśmienita pogoda i od samego startu mocna rywalizacja na dość krótkim dystansie - 33 kilometrów. Tegoroczna odbędzie się w tym samym dniu tj. 15.05.2022 r. Nowością jest możliwość wyboru trasy/dystansu i to jest jedyny taki wyścig w sezonie.

  więcej