Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Zbiorcze zestawienie ofert w przetargu na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap

  Dzisiaj tj. 8 marca 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania pn.  Przebudowa odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap. Poniżej przedstawiamy zbiorcze zestawienie ofert, które złożone zostały w wyznaczonym terminie do siedziby zamawiającego. W ramach tego zadania zaplanowano utwardzenie 457 m odcinka ul. Rzecznej. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany został na koniec lipca br.

  więcej
 • Podwyżka o ponad 100 procent

  “Grupa zakupowa, w której są Kalety, rozstrzygnęła przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Wyszło bardzo drogo, a i tak nie wiadomo, czy zwycięzca przetargu się nie wycofa. W mieście stawka za odpady segregowane w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrasta o ponad 100 proc.” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł ukazał się również w papierowym wydaniu Gwarka z 5 marca 2019 r.

  więcej
 • Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata w Strzelectwie Pneumatycznym w Zielonej

  Wielkimi krokami zbliża się jedna z większych imprez w naszym mieście, a mianowicie Mistrzostwa Świata w strzelectwie pneumatycznym. Jak już wcześniej informowaliśmy, zawody te odbędą się w dniach 22-23 czerwca 2019 r. w Zielonej. Przewidywana liczba uczestników to około 300-350 zawodników z około 15 państw.
  Obecnie zapisani są już przedstawiciele takich krajów jak: Polska, Słowacja, Republika Czeska, Anglia, Iran, Niemcy, Belgia, Włochy, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania. Zawody polegają na strzelaniu do metalowych figurek i nie stwarzają zagrożenia dla zwierzyny leśnej.

  więcej
 • Przedszkole Miejskie w Miotku po metamorfozie

  W czasie trwających ferii zimowych w przedszkolu przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku rodzice przedszkolaków podjęli się remontu korytarza oraz pomieszczenia gospodarczego. Zerwano starą boazerię, zamontowano nowe oświetlenie, położono płytki podłogowe, wyrównano ściany, obniżono sufity, wstawiono nowe drzwi oraz zrobiono nową instalację eklektyczną. Codziennie po skończonej swojej pracy zawodowej rodzice przychodzili do przedszkola, by pomagać w pracach remontowych. Remont mógł zostać przeprowadzony dzięki środkom finansowym przekazanym przez panią dyrektor. Obecnie korytarz bardzo zmienił swój wygląd, oczywiście na korzyść.

  więcej
 • TRZY PREMIERY W KALETACH - repertuar objazdowego Kina VISA marzec 2019

  W piątek, 15 marca 2019 r., Miejski Dom Kultury w Kaletach zaprasza do sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach na hity filmowe w ramach Objazdowego Kina VISA. W tym dniu wyświetlonych zostanie pięć filmów w siedmiu seansach.
  Godzina 8.30 – Kurier; 10.30 – Jak wytresować smoka 3; 12.30 – Green Book; 15.00 – Jak wytresować smoka 3; 16.50 – Kurier; 18.50 – Całe szczęście; 20.50 – Kobiety mafii 2.

  więcej
 • Nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO

  Trwa nabór wniosków dla Organizacji Pozarządowych w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO – Priorytet 1a. Wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego – edycja 2019.  W ramach otwartego konkursu organizacje mogą uzyskać wsparcie na realizację działań misyjnych (statutowych) oraz wzmocnienie instytucjonalne. W 2019 r. wartość środków przeznaczonych na dotacje dla organizacji w ramach konkursu wynosi 27 900 000 zł. Wnioski można składać w terminie do 12 marca 2019 r. do godz. 12.00 za pośrednictwem System Obsługi Dotacji. Zadania mogą być realizowane od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2019

  Szanowni Państwo, prezentujemy lutowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać przeglądając go w poniższym okienku lub klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Od kwietnia boisko wielofunkcyjne w Miotku zarezerwujesz on-line

  Informujemy, że od 1 kwietnia 2019 roku, nowo wyremontowane boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku nasi mieszkańcy będą mogli rezerwować on-line za pośrednictwem specjalnej funkcjonalności na stronie www.kalety.pl. Korzystanie z boiska będzie możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, kiedy zakończą się zajęcia lekcyjne tj. 15.00 - 21.00 oraz w weekendy w godzinach 8.00 - 22.00. Administratorem obiektu sportowego jest Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach-Miotku. Panel rezerwacyjny udostępniony zostanie od 1 kwietnia 2019 r.

 • Relacja ze spotkania inaugurującego projekt e-Kalety.pl w ramach programu Obywatel IT

  W miniony czwartek, 28 lutego 2019 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające realizację w naszym mieście projektu pn. e-Kalety.pl. Projekt skierowany jest do osób powyżej 25 roku życia, a jego głównym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych poprzez zorganizowanie szkoleń w ramach 7 modułów.

  więcej
 • Ogłoszenie o drugim przetargu na wynajem lokalu użytkowego

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza drugi, pisemny, nieograniczony przetarg na wynajem lokalu użytkowego zlokalizowanego w Kaletach przy ul. 1 Maja 19. Otwarcie ofert nastąpi 19 marca 2019 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Rusza nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa” 2019

  Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Wnioski można składać do 26 marca 2019 r.

  więcej
 • Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”

  W ubiegłym tygodniu, 26 lutego, burmistrz Miasta Kalety wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz oraz radnym Ryszardem Sendel i Alojzym Rupikiem wzięli udział w polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”, która miała miejsce w warszawskim kinie „Muranów”. Jest to dzieło Adama Gruzińskiego, do którego sceny kręcone były w 2015 r. również w Kaletach. Gościliśmy wtedy w naszym mieście znaną i lubianą aktorkę Urszulę Grabowską, a także odtwórcę roli filmowego Piotrka, czyli Maxa Jastrzębskiego. „Wspomnienie lata” zostało laureatem nagrody Kryształowe Jabłko na Festiwalu Orlen Cinergia oraz Rising Star za najlepszy debiut aktorski Maxa Jastrzębskiego.

  więcej
 • Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu "Zielona Pracownia_Projekt"

  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku został laureatem konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs „Zielona Pracownia” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych lub chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w tym roku. Kaletańska szkoła złożyła projekt pn. „Nasza H2O”. Nagroda w wysokości 7.227,60 złotych przeznaczona zostanie na utworzenie takiej ekopracowni.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach"

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 12 marca 2019 r., godzina: 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

  Poniżej prezentujemy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”, jakie miało miejsce w dniu 26 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna.

  więcej