Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Trwa Akcja “Powitalna wyprawka miejska dla niemowlaka”

  Przypominamy wszystkim szczęśliwym rodzicom nowonarodzonych pociech, że od tego roku, nasze miasto prowadzi Akcję pn. “Powitalna wyprawka miejska dla niemowlaka”, która skierowana jest do wszystkich nowo narodzonych i zameldowanych na terenie Miasta Kalety dzieci. Upominek ten jest symbolicznym powitaniem dziecka w społeczności Kalet.

  więcej
 • Zapraszamy dzisiaj na zajęcia kaletańskiej sekcji rolkowej

  Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach naszej kaletańskiej sekcji rolkowej. Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z prawidłową techniką bezpiecznej jazdy na rolkach, zapraszamy dzisiaj na tor. Lekcje odbywają się w każdy czwartek, o godz. 17.00 dzieci, o 18.00 dorośli. Dla naszych mieszkańców zajęcia są bezpłatne. Uczestnicy, którzy nie posiadają własnego sprzętu, będą mieli możliwość wypożyczenia na miejscu rolek i kasków.

  więcej
 • Rozpoczęto przebudowę ul. 3 Maja w Drutarni

  Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. 3 Maja w Kaletach Drutarni. Inwestycja finansowana jest z budżetu Miasta Kalety oraz Nadleśnictwa Koszęcin. W ramach prac zaplanowano wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego. Na całej długości droga będzie miała szerokość 5,00 m. Na przebudowywanym odcinku drogi wyznaczone zostaną obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,75m. Wykonawcą prac jest firma GÓRA Sp. z o.o. z Węglowic, który przewiduje zakończenie prac do końca czerwca br. Wartość inwestycji wynosi 398.080,72 zł.

  więcej
 • Ponad 10 mln zł dla Kalet. Nowa remiza i budynek KS Unia Kalety z dotacjami na ich budowę

  Dzisiaj, 30 maja 2022 r. w Świerklańcu, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia odebrał z rąk posłanki Barbary Dziuk symboliczne promesy na dotację budowy dwóch nowych obiektów w naszym mieście. Pierwsza z nich na kwotę 6.300.000,00 zł z przeznaczeniem na budowę budynku klubowego Unii Kalety, druga promesa opiewająca na 3.978.000,00 zł z przeznaczeniem na budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

  więcej
 • Ślimak kwiatowy już pod budynkiem kaletańskiego magistratu

  Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Kaletach zadomowił się znów na kolejny sezon letni nasz kaletański ślimak kwiatowy. Przypomina on mieszkańcom oraz turystom o przynależności Kalet do międzynarodowej sieci miasteczek Cittaslow. Zagospodarowane zostały również klomby miejskie przed magistratem, a już niedługo kwiatami obsadzone zostaną rabaty i kompozycje na terenie całego miasta. Kolorowe, kwiatowe aranżacje będą ozdobą naszej miejscowości aż do późnej jesieni.

  więcej
 • Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP

  Informujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

  - nr 154 z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  - nr 153 z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zarządzenia obowiązują od dnia 1 czerwca 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 30 czerwca 2022 roku do godz. 23:59.

 • Kaletańska pasieka zaprasza od czerwca na słodką edukację!

  Pasieka edukacyjna w Ichtioparku przygotowuje się do otwarcia nowego sezonu turystycznego. Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki. Na miejscu każdy na żywo znów będzie mógł podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi. Co więcej, na miejscu skosztować będzie można różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach, o których zawsze z wielką pasją opowiada pan pszczelarz opiekujący się naszą pasieką edukacyjną.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2022

  Szanowni Państwo, prezentujemy majowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Polsko - Ukraiński Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka

  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Kalet na Polsko - Ukraiński Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie organizowane jest w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym w Drutarni w dniu 5 czerwca br. w godzinach od 14.00 -do 19.00. W programie przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kalety.

  więcej
 • Program Rodzina 500+

  „Rodzina 500 plus” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że od 01 czerwca 2022 r. realizatorem wypłaty świadczenia wychowawczego ( 500+) będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  więcej
 • Zapytanie ofertowe na "Budowę stanicy rowerowej - Garbaty Mostek"

  Burmistrz Miasta Kalety zwraca się z zapytaniem ofertowym na "Budowę stanicy rowerowej - Garbaty Mostek", która zlokalizowana zostanie w rekreacyjnej części naszego Miasta – w Zielonej. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego przy ul. Żwirki i Wigury 2, w Kaletach, do dnia 10.06.2022 r. do godziny 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11:30.

  więcej
 • Relacja z wyścigu Kalyckie Szutry w Zielonej

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video przygotowanej przez redakcję Tygodnika Gwarek z wyścigu rowerowego “Kalyckie Szutry”, jaki odbył się 15 maja 2022 r. w Zielonej.

   

  więcej
 • Wyniki konkursu plastycznego pn. POKONAJ SMOG

  Ponad 70 prac, w dwóch kategoriach wiekowych, wpłynęło na zorganizowany przez Ekodoradcę Urzędu Miasta Kalety konkurs plastyczny pn.”POKONAJ SMOG”. Wiodącymi celami konkursu były: zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zanieczyszczenia powietrza, działań podejmowanych na rzecz ochrony powietrza, popularyzowanie wiedzy wśród uczniów oraz mieszkańców naszego miasta dotyczącej przyczyn powstawania zjawiska smogu.

  więcej
 • "W prostocie siła. Ogrody deszczowe odpowiedzią na zmiany klimatyczne"

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, a także relacją video przygotowaną przez redakcję Portalu Samorządowego na temat utworzenia pierwszego mini ogrodu deszczowego w naszym mieście.

  więcej
 • Zapraszamy na Wędkarski Dzień Dziecka

  Koło PZW Kalety zaprasza dzieci do lat 15. do udziału w zawodach wędkarskich organizowanych z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się 4 czerwca 2022 r. w kaletańskim Ichtioparku. Zapisy uczestników na zawody do dnia 02.06.2022 pod numerem 608 579 399. Szczegóły na plakacie.

  więcej