Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie wniosku złożonego w 2018 roku na montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych

  Informujemy, że decyzją Zarządu Województwa Śląskiego projekt Miasta Kalety złożony w 2018 roku, pn. Ograniczenie niskiej emisji poprzez montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska wybrany został do dofinansowania. Zadanie polega na montażu 79 pomp ciepła, powietrznych, jak i gruntowych w budynkach jednorodzinnych na terenie naszego miasta.

  więcej
 • Kaletańska Noc Świętojańska

  Serdecznie zapraszamy na Kaletańską Noc Świętojańską, która odbędzie się 24 czerwca 2022 r. na terenie zbiorników wodnych w Zielonej. Początek imprezy o godzinie 19.00. W programie wiele atrakcji min. tradycyjne puszczanie wianków i świec na jezioro, wieczorny piknik przy ognisku, a także ciekawe konkursy i występy artystyczne. Szczegóły na plakacie!

  więcej
 • Goście z województwa zachodniopomorskiego z wizytą w naszym mieście

  W środę, 8 czerwca 2022 r., w naszym mieście gościła grupa uczestników wyjazdu studyjnego gmin i organizacji pozarządowych biur LGD. Odwiedzili nas przedstawiciele Stowarzyszeń: „Lider Pojezierza” z Barlinka, „WIR” Wiejska Inicjatywa Rozwoju ze Stargardu, „Siła w grupie” z Gościna, a także Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warzkowicach.

  więcej
 • Ogłoszenie o I publicznym przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza I publiczny przetarg ustny na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości. Przetarg odbędzie się w dniu 14 lipca 2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2.

  więcej
 • W weekend zapraszamy do wypożyczalni kajaków w Zielonej

  W najbliższy weekend, 18-19 czerwca 2022 r., (sobota, niedziela) przy plaży górnego zbiornika w Zielonej, funkcjonować będzie wypożyczalnia kajaków. W tych dniach czynna ona będzie w godzinach od 13.00 do 19.00. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty i spędzenia czasu na łonie natury. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wypożyczalnia będzie nieczynna. W sprawach jej funkcjonowania prosimy o kontakt pod numerem telefonu 693 061 019.

  więcej
 • Wędkarski Dzień Dziecka w Ichtioparku

  W niedzielę, 5 czerwca 2022 r., w parku tematycznym Ichtiopark odbyły się tradycyjne już zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez kaletańskie Koło PZW. W dwóch kategoriach wystartowało łącznie 34 zawodników. Trzygodzinne zmagania z wędką w ręce wyłoniły zwycięzców.

  więcej
 • Dni Kalet okiem kamery Tygodnika Gwarek

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tegorocznych Dni Kalet. Film zrealizowanych został podczas święta naszego Miasto przez redakcję Tygodnika Gwarek.

  więcej
 • Złóż wniosek o Stypendium Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że do 10 lipca 2022 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego ul. Karłuszowiec 5, można składać wnioski o przyznanie stypendium dla uzdolnionej młodzieży. O stypendia mogą się starać uczniowie pobierający naukę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Stypendium jest przyznawane uczniowi za wyniki uzyskane w szkole ponadpodstawowej w roku szkolnym poprzedzającym uzyskanie stypendium.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2022 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 5,9%;
  – Województwo Śląskie 4,2%;
  – Kraj 5,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2022 r. było 245 bezrobotnych, w tym 151 kobiet. 17 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 5 kobiet.

  więcej
 • Kolejny etap przebudowy ul. Działkowej rozpoczęty

  Trwają prace związane z kolejnym etapem przebudowy ul. Działkowej w Kaletach. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,5 [m] wraz z zjazdami oraz przebudowę kanału deszczowego. Inwestycja realizowana jest przez firmę „BRUKPOL BIS” Paweł Kruz z Koziegłów za kwotę 214.600,47 zł. Inwestycja zgodnie z umową zostanie zrealizowana do 9 listopada 2022 roku.

  więcej
 • 17 czerwca 2022 r. Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny

  Informujemy, że w piątek, 17 czerwca 2022 r., Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Zielona atrakcyjnym plenerem dla młodych malarzy

  W dniach od 30 maja do 1 czerwca w Kaletach Zielonej mieliśmy okazję oglądać niecodzienny widok. W tym czasie nad naszymi jeziorami przebywali uczniowie z trzeciej klasy Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Młodzi artyści razem ze swoimi opiekunami Ewą Jaworską, Adamem Andryszczakiem i Marcinem Painta wybrali naszą miejscowość do spędzenia w niej pleneru malarskiego. Tworzyli pejzaże oraz kształcili swoją wrażliwość artystyczną na łonie naszej natury, wykorzystując piękną pogodę, która im towarzyszyła.

  więcej
 • Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie

  Od tego, w jaki sposób odpady zostaną rozdzielone w naszym gospodarstwie domowym, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Prawidłowa segregacja oznacza redukcję ilości odpadów zmieszanych, co przekłada się na niższe koszty ponoszone przez gminę (czyli wszystkich mieszkańców). Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy rozumieją potrzebę segregacji odpadów oraz pozbywania się ich w sposób właściwy. Przypominamy, że brak prawidłowej segregacji będzie skutkował naliczeniem podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

  więcej
 • Weekend na dwóch kółkach

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po Leśnym Zakątka Śląska. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia ścieżki dydaktycznej z Cisem Donnersmarcka, a także ścieżki z figurami zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić weekend.

  więcej
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w dniach od 10 do 24 czerwca br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych. Poniżej przedstawiamy harmonogram.

  więcej