Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Mistrzostwa Polski w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym 2022

  W najbliższy weekend, 24-25 września 2022 r., odbędą się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalet na część oficjalno - artystyczną tego wydarzenia, która odbędzie się w niedzielę w Zielonej w godzinach 15.00-17.00. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Radio Piekary o montażu pomp ciepła w budynku szkoły w Miotku

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary, w której Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat kolejnego ekologicznego obiektu użyteczności publicznej w naszym mieście jakim stał się budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku.

 • Umowa na budowę remizy strażackiej podpisana

  W miniony czwartek 15.09.2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, w obecności przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Gór, przewodniczącej Rady Miejskiej w Kaletach Janiny Perz, radnego Kazimierza Złotosza oraz druhów z Kaletańskiej OSP, Burmistrz Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z wykonawcą na budowę nowej remizy strażackiej.

  więcej
 • Aktywność naszych przedsiębiorców doceniona przez kapitułę MARKI LOKALNEJ

  Miło nam poinformować, że w ramach nowej edycji nagrody Marka Lokalna, plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” oraz LGD "Brynica to nie granica", wielu laureatów tego wyróżnienia to przedsiębiorcy działający na terenie Kalet. Spośród 41 nadesłanych zgłoszeń, aż 8 produktów lokalnych pochodzi z naszego miasta. Jury dokonało oceny zgłoszeń w czterech kategoriach: Produkt spożywczy, Sztuka/rękodzieło, Produkt użytkowy/rzemiosło, Produkt turystyczny/rekreacyjny. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju swojego biznesu.

  więcej
 • Dzieje się w Kaletach - czyli Radio Piekary o naszym mieście

  Zapraszamy do wysłuchania audycji wyemitowanej na antenie Radia Piekary, w której Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się o kolejnej inwestycji w naszym mieście, mianowicie podpisaniu umowy na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

 • Informacja kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach o przedłużeniu terminu do załatwienia sprawy w zakresie złożonych wniosków o wypłatę dodatku węglowego

  Na podstawie art. 3 ust. 2, ust. 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz.U. z 2022 r. poz. 1692), w związku z art. 36 §1, §2, art. 49 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735 z późn. zm.) MOPS w Kaletach zawiadamia, iż załatwienie spraw związanych z wydaniem informacji dotyczących wniosków o wypłatę dodatku węglowego, złożonych od dnia 17 sierpnia 2022 r. nie nastąpi w terminie miesiąca.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (19 września), w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiał na temat odbioru kolejnej inwestycji ze środków unijnych, dzięki której budynek szkoły w Miotku stał się jeszcze bardziej efektywny energetycznie, relację z konferencji ekologicznej jaka dobyła się w Ichtioparku, a także z inauguracji nowego roku szkolnego w naszych placówkach oświatowych. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku

  Wraz z końcem września powoli zamykamy sezon turystyczny w naszym mieście. Jeszcze tylko w ten weekend w godzinach od 12.00 do 18.00 będzie można odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku i nabyć materiały promocyjne z Kalet. Od października Centrum będzie nieczynne. Wznowi swoją działalność ponownie od maja przyszłego roku.

  więcej
 • Znaczki Turystyczne już dostępne w Centrum Informacji Turystycznej

  Od jutra, w Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku, dostępne będą w sprzedaży znaczki turystyczne z Cisem Donnersmarcka. Przypominamy, że we wrześniu Centrum czynne jest w soboty i niedziele od godziny 12.00 do 18.00. Jednocześnie zachęcamy miłośników dwóch kółek do rowerowych przejażdżek po Leśnym Zakątka Śląska i odwiedzenia ścieżki dydaktycznej z pomnikiem przyrody – Cisem Donnersmarcka.

  więcej
 • Eko-goście z Ukrainy

  Na początku września gościła w Kaletach kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Wołyńskiego Regionalnego Centrum Ochrony Środowiska i Przyrody z siedzibą w Łucku.

  więcej
 • Miasto Kalety z Certyfikatem Innowacyjnego Energetycznie Samorządu

  Miło nam poinformować, że Miasto Kalety otrzymało wyróżnienie w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd – edycja 2022. Kapituła Konkursu dla wyróżniających się samorządów przyznała Certyfikat Innowacyjnego Energetycznie Samorządu za całokształt starań na rzecz innowacyjności energetycznej.

  więcej
 • Lasy społeczne - zaprojektujmy je razem

  W związku z nowym Planem Urządzania Lasu dla Nadleśnictwa Świerklaniec, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zwołuje dnia 25.10.2022 r. Naradę Techniczno-Gospodarczą (NTG). Do dnia 30 września 2022 r. można zgłaszać obszary leśne, które są naj-istotniejsze z punktu widzenia rekreacji, estetyki krajobrazu, ochrony przyrody, zabezpieczenia wód oraz edukacji ekologicznej dla mieszkańców Kalet oraz turystów.

  więcej
 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2022 r.

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Realizatorem programu w gminie Kalety jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W bieżącym roku program ten obejmuje dostawy żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów.

  więcej
 • Dwa nowe zestawy wzbogaciły przedszkolny plac zabaw

  Na terenie Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ulicy Brzechwy, Miasto Kalety zamontowało dwa nowe zestawy zabawowe. Wzbogaciły one istniejący już w tym miejscu drewniany plac zabaw. Kolorowe, bezpieczne urządzenia na pewno przypadną do gustu najmłodszym i zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

  więcej
 • Pamiątkowy medal dla kaletańskiego Sztabu WOŚP

  W tym tygodniu, na ręce Szefa Sztabu Nr 374 przy MDK w Kaletach Mariana Lisieckiego, został przekazany medal 30-lecia Fundacji WOŚP. Sztab otrzymał go w podziękowaniu za trzy dekady niesienia pomocy w ramach WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

  więcej