Środa, 12 Czerwca 2024  Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Postęp prac

 • Odwierty pionowe dla pompy ciepła na ukończeniu

  Trwają prace związane z realizacją rozszerzonego zakresu projektu pn.: Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez kompleksową termomodernizację Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2”. Wykonawca w bieżącym tygodniu zakończy odwierty, które są częścią instalacji gruntowej pompy ciepła. Wykonane zostały już prawie wszystkie, z łącznej ilości 9 odwiertów, na głębokość ok. 90 m. Pompa ciepła będzie miała za zadanie ogrzewanie powietrza wentylacyjnego w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. Dodatkowo funkcjonowanie pompy wspomagane będzie przez instalację fotowoltaiczną, która zamontowana zostanie na dachu urzędu. Trwają również prace wewnętrzne budynku, polegające na wymianie oświetlenia na energooszczędne. Projekt współfinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

  read the English version

  więcej
 • Termomodernizacja kaletańskiego urzędu miejskiego dobiega końca

  Jak już zapewne nasi mieszkańcy zauważyli, termomodernizacja kaletańskiego Urzędu Miejskiego powoli dobiega końca. Ocieplone zostały już wszystkie ściany budynku, a na cokole jego fasady położono płytki klinkierowe. Wymienione zostały także okładziny schodów zewnętrznych do budynku. Prace wewnątrz też są już na ukończeniu. Wymieniono okna na klatkach schodowych, instalację centralnego ogrzewania oraz zamontowano nowe piece. Na dachu budynku zainstalowano kolektory słoneczne do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej.
  Termin zakończenia projektu planowany jest na kwiecień 2016 r. Jego wartość opiewa na kwotę 1.103.990,00 zł z czego 765.040,00 zł Miasto Kalety pozyskało z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii.

  read the English version

  więcej
 • Kolektory słoneczne na budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach

  W ostatnich dniach na budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach zostały zakończone prace związane z zabudową układu kolektorów słonecznych służących do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Jest to kolejny obiekt użyteczności publicznej w naszym mieście, który został wyposażony w kolektory.
  Do tej pory instalacja ciepłej wody użytkowej z kolektorów słonecznych została już wykonana na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach – Miotku, Przedszkolu Miejskim oraz budynkach socjalnych klubu „Unia Kalety” i „Małapanew Kuchów”. Przedmiotowa instalacja została wykonana w ramach projektu „Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach”, który jest współfinansowany w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014, Program Operacyjny PL04 p.n.: „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

  read the English version

  więcej
 • Spotkanie informacyjne dotyczące projektu “Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez kompleksową termomodernizację Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2”

  W poniedziałek 20 lipca 2015 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez kompleksową termomodernizację Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2”, który współfinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Funduszu Gospodarczego 2009-2014. W spotkaniu udział zapowiedzieli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz samorządowych miasta Kalety, a także lokalne media, wykonawcy i projektanci zadania inwestycyjnego. Konferencja ma na celu promocję niniejszego projektu, zaś jej organizacja wynika z wytycznych Funduszu EOG odnośnie promocji projektów.
  Wartość projektu opiewa na kwotę 1.103.990,00 zł z czego 765.040,00 zł Miasto Kalety pozyskało z Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii.

   

  read the English version

  więcej
 • Umowa na termomodernizacje Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana

  Dzisiaj punktualnie o godz. 8.00 w gabinecie Burmistrza Miasta doszło do podpisania umowy z wykonawcą, Panem Janem Gorolem właścicielem PPHU INSTAL – DACHBUD, na termomodernizację budynku urzędu miejskiego w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez kompleksową termomodernizację Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2. Projekt ten jest współfinansowany w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009 - 2014 Program Operacyjny PL04. Miasto Kalety pozyskało na jego realizację kwotę 765.040,00 zł.

  read the English version

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na realizację inwestycji pn: Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez kompleksową termomodernizację Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2

  Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez kompleksową termomodernizację Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2
  Numer ogłoszenia: 99868 - 2015; data zamieszczenia: 30.04.2015

  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
  Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
  SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY I.
  1) NAZWA I ADRES: Miasto Kalety , ul. Żwirki i Wigury 2, 42-660 Kale ty, woj. śląskie, tel. 34 3527630, faks 34 3527635. Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.kalety.pl I.

  2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

   

  read the English version

  Projekt współfinansowany w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009 - 2014 Program Operacyjny PL04

   

   

   

  więcej