Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Aktualności

 • Odwiedź w weekend pasiekę edukacyjną
  Odwiedź w weekend pasiekę edukacyjną

  Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtioparku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Ruszył nabór wniosków w ramach Programu Dobry Start
  Ruszył nabór wniosków w ramach Programu Dobry Start

  Przypominamy, że 1 lipca 2023 r. rozpoczął się nowy okres świadczeniowy w ramach programu Dobry Start. Wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, PUE ZUS, portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada.

  więcej
 • Jeszcze w tym roku powstanie kładka nad rzeką Mała Panew w Kaletach Truszczycy
  Jeszcze w tym roku powstanie kładka nad rzeką Mała Panew w Kaletach Truszczycy

  Dnia 6 lipca 2023 r. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na budowę kładki pieszej nad rzeką Mała Panew w ciągu ul. Dębowej w Kaletach Truszczycy. Przedmiotowa kładka jest konstrukcją o ruszcie z dwóch kształtowników stalowych stężonych blachownicami i nawierzchni ze stalowych krat pomostowych. Długość całkowita zaprojektowanego obiektu to 20,44 m, natomiast szerokość całkowita wynosi 2,80 m.

  więcej
 • Mieszkanka naszego miasta z dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Mieszkanka naszego miasta z dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Miło nam poinformować, że mieszkanka naszego miasta p. Małgorzata Orzechowska-Brol zdobyła uznanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dotychczasową twórczość literacką i animację czytelnictwa. Dyplom został wręczony 16 czerwca 2023 r. podczas obchodów „XI Kołobrzeskiej Nocy Poetów”, w których Pani Małgorzata brała udział.

  więcej
 • Ogłoszenie o I publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Ofiar Katynia
  Ogłoszenie o I publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Ofiar Katynia

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Ofiar Katynia. Przetarg odbędzie się w dniu 17 sierpnia 2023 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach. Wadium należy wpłacić do dnia 11 sierpnia br.

  więcej
 • Ogłoszenie o I publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Fabrycznej
  Ogłoszenie o I publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Fabrycznej

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Fabrycznej. Przetarg odbędzie się w dniu 17 sierpnia 2023 r. o godz. 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach. Wadium należy wpłacić do dnia 11 sierpnia br.

  więcej
 • Ogłoszenie o I publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Lompy
  Ogłoszenie o I publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Lompy

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości położonej w Kaletach przy ul. Lompy. Przetarg odbędzie się w dniu 17 sierpnia 2023 r. o godz. 11.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach. Wadium należy wpłacić do dnia 11 sierpnia br.

  więcej
 • Spotkanie Seniorów w Kaletach
  Spotkanie Seniorów w Kaletach

  W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszym mieście Seniorów z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów z partnerskiego Ustronia. 50-cio osobowa grupa zwiedziła nasze atrakcje turystyczne m.in. kaletański park tematyczny Ichtiopark z pasieką edukacyjną, Aleję Dębów w Truszczycy oraz zbiorniki wodne w Zielonej. Mieszkańcy uzdrowiskowego Ustronia byli pod wrażeniem walorów przyrodniczych Kalet, a w szczególności ilością lasów sosnowych jakie otaczają nasze miasto.

  więcej
 • Trwa budowa budynku Klubu Sportowego Unia Kalety
  Trwa budowa budynku Klubu Sportowego Unia Kalety

  Od grudnia 2022 roku stadion miejski przy ulicy Fabrycznej w Kaletach zamienił się w teren budowy. Stało się tak za sprawą pozyskanych przez Miasto Kalety środków finansowych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

  więcej
 • Zapytanie ofertowe na remont stołówki szkolnej przy PSP 1 w Kaletach
  Zapytanie ofertowe na remont stołówki szkolnej przy PSP 1 w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety zwraca się z zapytaniem ofertowym na „Remont stołówki szkolnej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach”. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego przy ul. Żwirki i Wigury 2, 42-660 Kalety, do dnia 11.07.2023 r. do godziny 12:30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 13:00.

  więcej
 • Kolejna inwestycja w miejską infrastrukturę sportową
  Kolejna inwestycja w miejską infrastrukturę sportową

  W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kaletach, radni zabezpieczyli środki na inwestycję, której przedmiotem będzie remont obiektu klubowego LKS Małapanew Kuczów, przy ul. Paderewskiego. Budynek ten służy zawodnikom jako zaplecze szatniowe oraz siedziba klubu. W ramach tej inwestycji zaplanowano kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń tego obiektu, wymianę instalacji elektrycznej, wentylacyjnej, wodnej, sanitarnej i centralnego ogrzewania wraz z wymianą źródła ciepła.

  więcej
 • Drzewo Roku 2023
  Drzewo Roku 2023

  Kaletański Cis Donnersmarcka, startujący w konkursie Drzewo Roku 2023, organizowanym przez Klub Gaja, otrzymał 544 głosy. Niestety nie wystarczyło to aby pokonać lidera, buka „Serce Ogrodu” z Aboretum Wojsławice, który zajął pierwsze miejsce z 6643 głosami. Pozycja naszego Cisa Donnersmarcka nie jest jednak również ostatnią pozycją w konkursie (181 głosów dąb z Murawiny). Dziękujemy wszystkim za oddanie głosu na nasze drzewo oraz wzięcie udziału w ciekawym doświadczeniu. Dla mieszkańców Kalet, niezależnie od ogólnopolskich wyników różnych konkursów, Cis Donnersmarcka i tak pozostanie Drzewem Każdego Roku.

  więcej
 • Niedzielna wyprawa rowerowa do Leśnicy
  Niedzielna wyprawa rowerowa do Leśnicy

  Zapraszamy na niedzielną wyprawę rowerową do Łowiska Leśnica. Zbiórka w niedzielę, 2 lipca, pod Urzędem Miejskim o godzinie 13.00. Dystans do przejechania - niespełna 40 km w obie strony. W razie niesprzyjających warunków pogodowych wycieczka może zostać odwołana. Kontakt z przewodnikiem (niedziela): 608 526 195.

  więcej
 • Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym. Zachęcamy do wypełnienia ankiety
  Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym. Zachęcamy do wypełnienia ankiety

  Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach ubiega się po raz trzeci o Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym. Certyfikat jest dowodem na stosowanie przez jednostki samorządowe w praktyce zasad wynikających z Europejskiej Strategii na rzecz Innowacji i Dobrego Rządzenia na Poziomie Lokalnym. Tym samym zachęcamy mieszkańców naszego miasta do wypełnienia anonimowej ankiety na temat działalności Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

  więcej
 • Szlakiem kaletańskich stanic
  Szlakiem kaletańskich stanic

  24 czerwca 2023 r. odbył się w Kaletach rajd kolarski szlakiem stanic rowerowych, w którym wzięła udział ponad setka amatorów jazdy na dwóch kółkach. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Bytomski Turystyczny Klub Kolarski Catena, którego wiceprezesem zarządu jest mieszkaniec naszego miasta p. Piotr Wicher.

  więcej