Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Aktualności

 • Relacja video z X Jubileuszowej Gali Przedsiębiorczości
  Relacja video z X Jubileuszowej Gali Przedsiębiorczości

  Zapraszamy obejrzenia relacji z Jubileuszowej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach, która w tym roku zorganizowana została przez Miasto Kalety już po raz dziesiąty. Materiał video zrealizowany został przez redakcję Tygodnika Gwarek.

  więcej
 • Dodatek osłonowy w 2024 roku
  Dodatek osłonowy w 2024 roku

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że w celu zniwelowania kosztów energii, gazu i żywności, dla mniej zamożnych gospodarstw domowych, przysługuje Dodatek Osłonowy za okres od 1 stycznia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. Zgodnie z przepisami dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, natomiast w gospodarstwie wieloosobowym dochód na osobę nie przekroczy 1500 zł.

  więcej
 • Radio Piekary o stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach
  Radio Piekary o stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat stacji pogotowia ratunkowego, która funkcjonuje w naszym mieście już od 10 lat.

 • IV edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Świątecznej Przedszkolaków
  IV edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Świątecznej Przedszkolaków

  4 stycznia 2024 roku w Miasteczku Śląskim odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Świątecznej Przedszkolaków, nad którym patronat objęli: Starosta Powiatu Tarnogórskiego Krystyna Kosmala oraz burmistrz Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty wokalne w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim. Nasze miasto Kalety reprezentowała Maria Sołtysik z Miejskiego Przedszkola nr 1 „Leśne Skrzaty”, uczęszczająca obecnie do grupy 5-latków „Lisków”.

  więcej
 • Zaproszenie na wieczorek poetycki połączony z promocją tomiku wierszy pt. Poetyckie Witraże
  Zaproszenie na wieczorek poetycki połączony z promocją tomiku wierszy pt. Poetyckie Witraże

  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Marian Lisiecki oraz Grupa WENA serdecznie zapraszają na wieczorek poetycki połączony z promocją tomiku poezji pt. Poetyckie Witraże. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2024 r. czwartek, o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu LII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu LII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 18 stycznia 2024 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się LII sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś, 15 stycznia, od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, plakat dotyczący wydarzeń związanych z 32 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, plan ferii zimowych organizowanych przez MDK Kalety, fotorelację z jubilatami Złotych i Diamentowych Godów, wyciągi z ogłoszeń o przetargach na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz dzierżawę nieruchomości, harmonogram wywozu odpadów komunalnych na miesiące: styczeń, luty i marzec, sprawozdanie z LI sesji rady miejskiej. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Ferie w mieście
  Ferie w mieście

  Przedstawiamy ofertę programową na spędzenie ferii dla dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta, których organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Kaletach. Ferie zimowe w kaletańskim MDK-u rozpoczynają się od 29 stycznia 2024 r. i trwają do piątku 9 lutego 2024 r. w godzinach od 9.00-17.00. W programie wiele ciekawych zajęć, warsztatów, spotkań, a także wyjazdów m.in. do Multikina oraz teatru.
   

  więcej
 • Zapraszamy na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
  Zapraszamy na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach

  Miasto Kalety oraz Sztab WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach zapraszają w niedzielę, 28 stycznia 2024 r. na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbędzie się tradycyjnie na Małym Rynku w Kaletach. Tegoroczny Finał WOŚP zagra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Szczegółowy plan imprezy na plakacie. Sztab WOŚP w Kaletach można również wspierać za posrednictwem eSkarbonki. Już dziś zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

  więcej
 • Nie czekaj do 28 stycznia!
  Nie czekaj do 28 stycznia!

  Już dziś możesz wesprzeć 32 finał WOŚP wpłacając środki on-line na e-Skarbonkę Sztabu działającego przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach! W tym roku Orkiestra gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Już dziś zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

  więcej
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
 • Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze
  Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze

  Informujemy, że od początku funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze w naszym mieście tj. 16.07.2019 r. nieustannie rośnie zainteresowanie wyżej wymienionym programem. Dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku wg. stanu na dzień 31.12.2023 r. otrzymało już 619 mieszkańców miasta na łączną kwotę 6 278 596,22 zł. Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro, biuro 11), funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać pomoc w pozyskaniu dofinansowania.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,3%;
  – Województwo Śląskie 3,5%;
  – Kraj 5,0%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2023 r. było 177 bezrobotnych, w tym 99 kobiet. 20 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 13 kobiet.

  więcej
 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 11.01.2024 r.
  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 11.01.2024 r.

  Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest bardzo zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

  więcej
 • Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości
  Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach.
  Jest to materiał na temat Jubileuszowej X Gali Przedsiębiorców, jaka odbyła się 5 stycznia 2024 r. w naszym mieście.