Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Aktualności

 • Dodatek osłonowy – wzór wniosku
  Dodatek osłonowy – wzór wniosku

  Miejski Ośrodek Pomocy społecznej w Kaletach informuje, że wzór wniosku o dodatek osłonowy jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska https://www.gov.pl/web/klimat/dodatek-oslonowy oraz w biurze MOPS – parter budynku Urzędu Miejskiego. Wnioski można składać w terminie do 30 kwietnia 2024 r. w formie tradycyjnej bądź elektronicznie - przy użyciu EPUAP.

  więcej
 • Najnowsza inwestycja Miasta Kalety na arenie najciekawszych przedsięwzięć samorządowych na Śląsku
  Najnowsza inwestycja Miasta Kalety na arenie najciekawszych przedsięwzięć samorządowych na Śląsku

  W najbliższą sobotę, 27 stycznia 2024 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia bierze udział jako prelegent w jednym z największych w naszym kraju wydarzeń dotyczących rynku nieruchomości, rozwoju miast i architektury „4 Design Days” w Katowicach. Organizatorzy forum stworzą scenę najciekawszych inwestycji samorządowych na Śląsku zrealizowanych w ostatnim czasie, wartych uwagi i ważnych z punktu widzenia rozwoju miast.

  więcej
 • Wkrótce LKS Małapanew Kuczów z nowoczesną siedzibą - remont obiektu przy ul. Paderewskiego na ostatniej prostej
  Wkrótce LKS Małapanew Kuczów z nowoczesną siedzibą - remont obiektu przy ul. Paderewskiego na ostatniej prostej

  W obiekcie Klubu Sportowego LKS Małapanew Kuczów od września 2023 roku trwają prace modernizacyjne. W ramach inwestycji wykonywany jest kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń klubowych, wymiana instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodnych, sanitarnych oraz centralnego ogrzewania wraz z wymianą źródła ciepła. 

  więcej
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu na II etap przebudowy centrum Kalet
  Informacja z otwarcia ofert w przetargu na II etap przebudowy centrum Kalet

  Poniżej przedstawiamy informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pn. "Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej - II etap", jakie odbyło się 23 stycznia 2024 r. W wyznaczonym terminie wpłynęło 6 ofert potencjalnych wykonawców. Inwestycja ma być planowo zrealizowana do końca października tego roku.

  więcej
 • Przy budynku MDK Kalety uruchomiona została jadłodzielnia
  Przy budynku MDK Kalety uruchomiona została jadłodzielnia

  Jadłodzielnia powstała jako idea, by każdy kto ma zbędne, ale dobre produkty spożywcze mógł dzielić się nimi z innymi mieszkańcami. Nadwyżki żywności zamiast trafić do kosza, mogą zostać wykorzystane przez kogoś innego. Jadłodzielnia to specjalne pomieszczenie funkcjonujące na zasadzie lodówki, gdzie ludzie mogą zostawiać żywność, a także częstować się tym, co pozostawili inni.

  więcej
 • Radio Piekary o zbliżającym się finale WOŚP w Kaletach
  Radio Piekary o zbliżającym się finale WOŚP w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza do udziału w kaletańskim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki odbędzie się w najbliższą niedzielę na Małym Rynku w Kaletach.

 • Terenowy samochód ratowniczy na stanie kaletańskiej jednostki OSP
  Terenowy samochód ratowniczy na stanie kaletańskiej jednostki OSP

  20 stycznia 2024 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, oficjalnie przekazał kaletańskiej jednostce OSP nowy samochód ratowniczy. Kluczyki do nowego pojazdu z rąk włodarza miasta odebrali: prezes Henryk Złotosz, naczelnik Michał Maruszczyk i zastępca naczelnika Kazimierz Złotosz. Pojazd marki Ford Ranger sfinansowany został ze środków budżetu gminy oraz dotacji, jakie Miasto Kalety pozyskało na ten cel.

  więcej
 • Lubliniecka Jednostka Wojskowa będzie ćwiczyć w Kaletach
  Lubliniecka Jednostka Wojskowa będzie ćwiczyć w Kaletach

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w dniach 23-25 stycznia 2024 r. w Truszczycy odbywać się będą ćwiczenia taktyczne przy użyciu lekkich materiałów pirotechnicznych i błyskowych prowadzone przez Jednostkę Wojskową w Lublińcu. W związku z koniecznością użycia pirotechniki, w dniu 23 stycznia br., będzie można usłyszeć huk wystrzału petard oraz błyski z rejonów leśnych, jednak należy pamiętać, że są to prowadzone działania ćwiczebne i nie należy zbliżać się do terenu prowadzonych działań.
   

 • OGŁOSZENIE w sprawie kontroli zbiorników bezodpływowych, tzw. szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków
  OGŁOSZENIE w sprawie kontroli zbiorników bezodpływowych, tzw. szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

  Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach/ Dz.U. z 2022r poz. 1297,1549 z późn.zm/ gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji i kontroli opróżniania zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków a właściciele nieruchomości zobowiązani są do systematycznego ich opróżniania. Burmistrz Miasta Kalety informuje zatem, że upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach przeprowadzą kontrole nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

  więcej
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury fizycznej i sportu
  Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

  Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2024 w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Termin składania ofert upływa w dniu 9 lutego 2024 roku.

  więcej
 • W Kaletach odbył się wieczór poetycki
  W Kaletach odbył się wieczór poetycki

  18 stycznia 2024 r. w sali widowiskowej kaletańskiego Domu Kultury odbył się wieczór poetycki połączony z promocją tomiku poezji pt. „Poetyckie Witraże” wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaletach. Autorkami wierszy są nasze rodzime poetki, a jednocześnie członkinie grupy poetyckiej WENA działającej przy Miejskim Domu Kultury.

  więcej
 • Sprawozdanie z LII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z LII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W czwartek 18 stycznia 2024 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XLIX sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. 

  więcej
 • Uwaga Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych
  Uwaga Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina o wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązku złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim oraz uiszczenia I raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
  Termin złożenia oświadczenia i płatności upływa z dniem 31 stycznia br.

  więcej
 • Warsztaty - Śląskie Centrum Przedsiębiorczości pn. Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021- 2027 – wsparcie dla Przedsiębiorców
  Warsztaty - Śląskie Centrum Przedsiębiorczości pn. Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021- 2027 – wsparcie dla Przedsiębiorców

  Izba Przemysłowo - Handlowa w Tarnowskich Górach zaprasza na warsztaty współorganizowane przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości pn.: ”Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021- 2027 – wsparcie dla Przedsiębiorców”, które odbędą się w dniu 23 stycznia 2024 r. w Pałacu w Rybnej.

  więcej
 • Radio Piekary o wieczorze poetyckim w Kaletach
  Radio Piekary o wieczorze poetyckim w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym na temat wieczoru poetyckiego połączonego z promocją tomiku wierszy pt.: “Poetyckie Witraże”, jaki odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, w czwartek 18 stycznia o godzinie 18.00.