Niedziela, 28 Listopada 2021  Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Aktualności

 • 21-02-2020 12:32:14
  Zestawienie ofert w przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb placówek oświatowych w Kaletach
  Zestawienie ofert w przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb placówek oświatowych w Kaletach

  19 lutego 2020 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb placówek oświatowych w ramach realizacji projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach. Poniżej przedstawiamy zestawienie ofert.

  więcej
 • 21-02-2020 10:31:36
  Radio Piekary o koncertach na Dniach Kalet
  Radio Piekary o koncertach na Dniach Kalet

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach” na temat koncertów jakie będą mialy miejsce w naszym mieście podczas najbliższych Dni Kalet.

 • 21-02-2020 10:18:52
  Gwarek na temat
  Gwarek na temat "Czeskich historii"

  Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem “Porwali pociąg i uciekli do RFN” jaki ukazał się na łamach witryny internetowej www.gwarek.com.pl na temat książki pt. "Czeskie historie” autorstwa p. Jacka Lubosa. Materiał ukazał sie również w tradycyjnym wydaniu Gwarka z dnia 18 lutego 2020 r.

  więcej
 • 20-02-2020 10:22:47
  Jubileuszowa konferencja w sprawie rozwoju Zielonej
  Jubileuszowa konferencja w sprawie rozwoju Zielonej

  6 marca 2020 r., w naszej turystycznej dzielnicy miasta, zorganizowana zostanie już po raz dziesiąty konferencja pn. "Zielona w nowym sezonie turystycznym". Jej celem, jak co roku, jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłym roku nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej w nowym sezonie. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej.

  więcej
 • 20-02-2020 09:51:42
  Miasto Kalety nadal na fali wielkich gwiazd! Kto w tym roku zagości na Dniach Kalet?
  Miasto Kalety nadal na fali wielkich gwiazd! Kto w tym roku zagości na Dniach Kalet?

  Po niezwykle udanych koncertach, jakie miały miejsce w ostatnich latach podczas dni Kalet, kiedy to występowały takie gwiazdy jak Perfekt, Ira czy Wilki, Miasto Kalety postanowiło, że i w tym roku będziemy gościć znakomitych artystów. Tym samym zdradzamy, że gwiazdami tegorocznych Dni Miasta będzie Zespół Blue Cafe oraz Patrycja Markowska. Tych gwiazd chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Są to artyści wyższego formatu polskiej sceny muzycznej. Przeboje Patrycji takie jak np. Dzień za dniem, „Za nas dwoje” albo zespołu Blue Cafe „Do nieba do piekła” okazały się hitami, które podbiły listy przebojów i zna je niemal każdy.

  więcej
 • 20-02-2020 09:05:05
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że w dniu 25 lutego 2020 r. o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
 • 19-02-2020 10:56:47
  Podziękowanie dla naszych mieszkańców za włączenie się w zbiórkę pieniędzy dla małego Mikołaja Smola
  Podziękowanie dla naszych mieszkańców za włączenie się w zbiórkę pieniędzy dla małego Mikołaja Smola

  W ubiegłym miesiącu ruszyła kolejna zbiórka pieniędzy na kontynuację leczenia małego Mikołaja Smola ze Strzebinia, który zmaga się z siatkówczakiem. Na odzew ludzi dobrej woli nie trzeba była długo czekać. W niecały miesiąc udało się zebrać całą kwotę potrzebną na dalsze leczenie. W różne aukcje charytatywne, których dochód przeznaczony był na leczenie chłopca, zaangażowało się wielu mieszkańców Kalet. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim licytacje ciast i tortów. Cieszymy się także, że aukcja naszej mieszkanki, Pani Blandyny Kąkol, która zaoferowała upieczenie pączków domowej roboty, osiągnęła zawrotną sumę, aż 7.000 złotych (!) i mogła zasilić konto zbiórki o taką kwotę.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim Kaletanom, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy i w jakikolwiek sposób wsparli szczytny cel pomocy małemu Mikołajowi.

  więcej
 • 19-02-2020 10:09:37
  Radio Piekary o najbliższych wydarzeniach kulturalnych w kaletańskim MDK-u
  Radio Piekary o najbliższych wydarzeniach kulturalnych w kaletańskim MDK-u

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki wypowiada się na temat najbliższych wydarzeń kulturalnych w kaletańskim MDK-u.

 • 18-02-2020 13:53:21
  IX Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny już 21 marca w Truszczycy
  IX Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny już 21 marca w Truszczycy

  Zapraszamy na IX już z kolei Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny, które odbędzie się w tym roku dokładnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Szczegóły na plakacie i w regulaminie biegu.
  Regulamin – pobierz
  Karta zgłoszeniowa – pobierz
  Mapa dojazdu – pobierz

  więcej
 • 18-02-2020 12:27:47
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.12.2019 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 4,6 %;

  – Województwo Śląskie 3,6 %;

  – Kraj 5,2 %.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.01.2020 r. było 239 bezrobotnych, w tym 155 kobiet. 31 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 21 kobiet.

  więcej
 • 18-02-2020 09:13:59
  Czy Grupa Rock Time znów podbije Warszawę?
  Czy Grupa Rock Time znów podbije Warszawę?

  Po raz kolejny 16 osobowa grupa tancerzy ROCK TIME z Miejskiego Domu Kultury w Kaletach wyjeżdża 25 lutego br. na podbój Warszawy, by wziąć udział w 40 edycji Ogólnoświatowego Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a. Jeżeli ktoś ma ochotę się wybrać na konkurs i pokibicować naszym tancerzom poniżej szczegóły całej imprezy. Trzymajmy kciuki za Tadka Tarnowskiego i jego gupę.

  Powodzenia Marian Lisiecki

  więcej
 • 17-02-2020 11:05:38
  Śmierć Youtubera – spektakl Marka Bieleckiego w marcu w MDK w Kaletach
  Śmierć Youtubera – spektakl Marka Bieleckiego w marcu w MDK w Kaletach

  Serdecznie zapraszamy 29 marca 2020 r. o godz. 18.00 do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na sensacje pt.: „Śmierć Youtubera” z udziałem Pana Marka Bieleckiego w reżyserii Gerwazego Reguły. Jak zapewne nasi mieszkańcy wiedzą, wspaniały aktor Pan Marek Bielecki wywodzi się z Kalet. W naszym mieście zamieszkuje jego matka oraz siostra, dlatego też niejednokrotnie można spotkać Go na ulicach Kalet. Marek Bielecki jest Doktorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi był wykładowcą oraz Dziekanem Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST Katowice. Znany również szerszej widowni z produkcji telewizyjnych i filmowych: rola Ojca w nominowanym do Oscara filmie krótkometrażowym „Męska sprawa” w reżyserii Sławomira Fabickiego, rola Badylarza w „Z odzysku” również filmie Fabickiego. „Pieniądze to nie wszystko” Juliusza Machulskiego, jako Henryk Niesioł , pojawił się też w serialu „Miodowe lata” oraz „Święta Wojna”. Bilety na spektakl w cenie 10 zł do nabycia w Urzędzie Miejskim w Kaletach I piętro pokój 11.

  więcej
 • 17-02-2020 10:55:45
  Radio Piekary o X Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej
  Radio Piekary o X Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, o zbliżającej się dziesiątej już konferencji pn.: “Zielonej w nowym sezonie turystycznym”. Konferencja zorganizowana zostanie w marcu 2020 w dzielnicy Zielona.

   

 • 17-02-2020 10:40:32
  Konkurs dla przedsiębiorców Granty na Eurogranty
  Konkurs dla przedsiębiorców Granty na Eurogranty

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs nr 1 na dofinansowanie projektóww ramach poddziałania 2.3.6 Granty na Eurogranty. Celem konkursu jest sfinansowanie kosztów przygotowania projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z programów Unii Europejskiej, w szczególności: Horyzont 2020, COSME, Kreatywna Europa, LIFE. Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej w terminieod 21 stycznia 2020r. do 12stycznia 2021r.(w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00:00).

  więcej
 • 14-02-2020 13:29:31
  Seniorzy nie próżnują
  Seniorzy nie próżnują

  Podczas kilku ostatnich spotkań Klubu Seniora, które odbywają się w każdy czwartek o godz.12.00 wiele się działo. Klub Seniora połączył siły z grupą Senior Wigor, który funkcjonuje od paru lat  w MDK Kalety. Członkowie klubów wspólnie mieli możliwość zobaczyć JASEŁKA w wykonaniu uczniów klasy III B PSP Nr 1 w Kaletach w reżyserii Pani Danuty Michalik - wychowawczyni tej klasy. Wzruszający, pięknie przygotowany spektakl, z dobrą muzyką ucieszył wszystkich widzów. Dzieciaki pokazały niesamowite walory artystyczne, doskonale oddając narodziny Pana Jezusa w stajence.

  więcej