Środa, 31 Maja 2023  Imieniny: Anieli, Petroneli

Aktualności

 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (14 kwietnia) w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje na temat nadchodzącego rajzowania po kaletańskich stanicach rowerowych, artykuł historyczny o dawnych rabunkach w kaletańskich lasach, harmonogram aktywności w ramach programu "Kalety? Ale jazda!", wyniki X Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny w Truszczycy oraz harmonogram wywozu odpadów komunalnych na miesiące kwiecień, maj i czerwiec.Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Odwiedź wszystkie kaletańskie stanice i odbierz pamiątkowy medal
  Odwiedź wszystkie kaletańskie stanice i odbierz pamiątkowy medal

  Rajzowanie po kalyckich stanicach zbliża się wielkimi krokami. Już w przyszłym tygodniu, w niedzielę 23 kwietnia, zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów na rodzinny piknik rowerowy. Tak jak informowaliśmy niedawno, dla pierwszych 500 osób, które odwiedzą w tym dniu wszystkie cztery stanice i zbiorą komplet kolorowych pieczątek, przewidziano pamiątkowy, kuty medal, który będzie do odbioru w Stanicy „Garbaty Mostek” w Zielonej.

  więcej
 • Niebawem ruszy budowa ścieżki pieszo rowerowej Miotek - Zielona
  Niebawem ruszy budowa ścieżki pieszo rowerowej Miotek - Zielona

  Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej, w dniu 12.04.2023 r., radni uchwałą nr 368/XLIII/2023 udzielili pomocy finansowej Powiatowi Tarnogórskiemu na realizację inwestycji mającej na celu przebudowę ulicy Ofiar Katynia w Kaletach. Prace mają na celu budowę około kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego na długości od skrzyżowania z drogą wojewódzką, aż do ulicy Wierzbowej. Będzie on wykonany z nawierzchni bitumicznej o szerokości 2 metrów.

  więcej
 • ZAKOPOWER oraz KASIA KOWALSKA gwiazdami tegorocznych Dni Kalet!
  ZAKOPOWER oraz KASIA KOWALSKA gwiazdami tegorocznych Dni Kalet!

  Po widowiskowych występach zespołów jakie gościliśmy w naszym mieście w ubiegłych latach, również i w tym roku Kalety nie schodzą z fali wielkich gwiazd. Podczas tegorocznych Dni Miasta, które odbędą się w dniach 26-28 maja 2023 r. na terenie stadionu miejskiego, fani dobrej muzyki znów będą mieli okazję uczestniczyć w koncertach znakomitych artystów muzycznych.

  więcej
 • Ogłoszenie o II pisemnym nieograniczonym przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
  Ogłoszenie o II pisemnym nieograniczonym przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza II pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach do dnia 11.05.2023 r. do godziny 11.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 12.00.

  więcej
 • Zapytanie ofertowe na zapewnienie kompleksowej obsługi technicznej Dni Kalet 2023
  Zapytanie ofertowe na zapewnienie kompleksowej obsługi technicznej Dni Kalet 2023

  Poniżej przedstawiamy zapytanie ofertowe na "Zapewnienie kompleksowej obsługi technicznej imprezy plenerowej - DNI KALET 2023". Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Kaletach - do dnia 21.04.2023 r. do godziny 12:00. Otwarcie ofert tego samego dnia o godzinie 12.30.

  więcej
 • Odbiór ul. Polnej w Kaletach
  Odbiór ul. Polnej w Kaletach

  W dniu 7 kwietnia 2023 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Polnej w Kaletach. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo ARGO Arkadiusz Góra z Lisowa. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca rady Janina Perz, radny Zygmunt Mirowski, wykonawca robót i inspektor nadzoru inwestorskiego.

  więcej
 • Kalety walczą o dotacje na projekty warte blisko 11 milionów złotych
  Kalety walczą o dotacje na projekty warte blisko 11 milionów złotych

  W zakończonym niedawno pierwszym kwartale 2023 roku, Miasto Kalety złożyło aż kilkanaście wniosków o dofinansowanie projektów, zarówno infrastrukturalnych, jak i działań z zakresu edukacji ekologicznej. Złożono pięć wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład w programie Odbudowy Zabytów. Z terenu Kalet zgłoszone zostały obiekty wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków. Łączna wartość złożonych projektów to ponad 5 mln zł. W ramach naboru ogłoszonego przez Marszałka Województwa Śląskiego Miasto Kalety złożyło wniosek o pomoc finansową w konkursie „Inicjatywa Antysmogowa” w 2023 roku.

  więcej
 • Projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na budowę kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew przekazany Radzie Miejskiej
  Projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na budowę kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew przekazany Radzie Miejskiej

  Burmistrz Klaudiusz Kandzia przygotował na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe w wysokości 1 000 000 zł na wykonanie kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą. Kładka powstanie w miejscu mostu, który od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki.

  więcej
 • Zbierz komplet pieczątek i odbierz pamiątkowy medal
  Zbierz komplet pieczątek i odbierz pamiątkowy medal

  Rajzowanie po kalyckich stanicach zbliża się wielkimi krokami. Niedawno przedstawiliśmy Państwu ogólny zarys imprezy, o szczegółach której będziemy na bieżąco informować. Podczas naszego rajzowania, 23 kwietnia, w każdej ze stanic będzie możliwość pobrania karty do zbierania pamiątkowych pieczątek. Kolejność zwiedzania dowolna.

  więcej
 • Uwaga użytkownicy instalacji kolektorów słonecznych do produkcji ciepłej wody użytkowej
  Uwaga użytkownicy instalacji kolektorów słonecznych do produkcji ciepłej wody użytkowej

  Informujemy, że zgodnie z zapisami umowy z wykonawcą w dniach od 1.06.2023 do 30.06.2023 odbędą się planowe, po 5 letnim użytkowaniu instalacji solarnych, wymiany płynu solarnego tzw. glikolu. Powyższa wymiana dotyczy 179 instalacji zabudowanych w roku 2017, w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE pn. Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych - w mieście Kalety Leśnym zakątku Śląska.

 • Charytatywny Turniej Siatkówki
  Charytatywny Turniej Siatkówki

  22 kwietnia 2023 roku na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Siatkówki. Przedsięwzięcie to jest elementem popularyzacji wolontariatu akcyjnego na rzecz Hospicjum Domowego św. Franciszka w Katowicach. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! Minął pierwszy miesiąc
  Kalety? Ale jazda! Minął pierwszy miesiąc

  Właśnie minął miesiąc od odsłony nowej oferty programowej Miasta Kalety oraz Miejskiego Domu Kultury „Kalety? Ale jazda!”. W harmonogramie zajęć pojawiło się wiele nowych aktywności nie tylko sportowych ale również artystycznych i tanecznych. Bardzo dużą popularnością cieszą się zajęcia na świeżym powietrzu nornic walking, a także niedzielne, rodzinne rajdy rowerowe duktami okolicznych lasów.

  więcej
 • Miasto Kalety pozyskało prawie 100.000 złotych na organizację wydarzenia ekologicznego pn. „OZE KALETY PIKNIK”
  Miasto Kalety pozyskało prawie 100.000 złotych na organizację wydarzenia ekologicznego pn. „OZE KALETY PIKNIK”

  Miasto Kalety pozyskało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zadanie w ramach edukacji ekologicznej. Tym razem, w naszym mieście zorganizowany zostanie duży piknik edukacyjny z konferencjami popularno naukowymi z zakresu odnawialnych źródeł energii. Wydarzenie zorganizowane zostanie podczas tegorocznych Dni Kalet, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w bardzo ciekawych konferencjach i wystawach. Partnerami pikniku będą Politechnika Częstochowska oraz Fundacja na rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks z Opola.

  więcej