Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Weź udział w konkursie
  Weź udział w konkursie "Błyskotliwi" – nakręć spot i wygraj cenne nagrody

  Do 19 grudnia 2014 r. można nadsyłać 40 sekundowe filmy, które zachęcą do noszenia elementów odblaskowych. Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Celem akcji „Błyskotliwi” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu na stronie www.msw.gov.pl.

  więcej
 • Uwaga w wigilię Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny
  Uwaga w wigilię Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny

  Informujemy, że na podstawie zarządzenia Burmistrza Miasta Kalety, w dniu 24 grudnia 2014 r., (środa - Wigilia Bożego Narodzenia), Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy.

 • Konkurs
  Konkurs "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje"

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konkurs na najładniej udekorowany - oświetlony balkon, obejście przydomowe i witrynę sklepową, pn. "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje". Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszego miasta do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz inspirowanie do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, nagrody czekają!

  więcej
 • Zgłoś swój projekt do Europejskiej Młodzieżowej Nagrody im. Karola Wielkiego
  Zgłoś swój projekt do Europejskiej Młodzieżowej Nagrody im. Karola Wielkiego

  "Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" ma na celu wspieranie rozwoju świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską. Nagrodę przyznaje się za projekty realizowane przez młodych ludzi, które zwiększają zrozumienie, promują rozwój wspólnej tożsamości europejskiej i dają praktyczny przykład Europejczyków żyjących razem we wspólnocie. "Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" przyznawana jest co roku przez Parlament Europejski oraz Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu.

  więcej
 • Wizualizacja Ichtioparku
  Wizualizacja Ichtioparku

  Miasto Kalety, w najbliższym czasie podpisze umowę z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach na realizację zadania pn.: Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach. Poniżej prezentujemy Państwu wstępną wizualizację projektu, który zrealizowany zostanie na terenie przejętym od likwidatora KZCP przy ul. Fabrycznej. Jak już wcześniej informowaliśmy projekt będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013. Poziom dofinansowania 85%. Ogłoszenie przetargu planowane jest niezwłocznie po podpisaniu umowy z Instytucją Zarządzającą.

  więcej
 • Informacje 7 dni TG STACJI
  Informacje 7 dni TG STACJI

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszych wydarzeń z naszego regionu, zebranych przez reporterów telewizji internetowej TG STACJA. W tym tygodniu ekipa TG STACJA zachęca do głoswania na aktora Piotra Polka w plebiscycie TELEKAMERY 2015, zorganizowanym przez tygodnik Teletydzień – (od 12:32 - minuty waidomości).

  więcej
 • Informacja dotycząca pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej oraz na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej
  Informacja dotycząca pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej oraz na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej

  Zgodnie z art. 109e ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy została zawarta umowa między Ministrem Pracy i Polityki Społecznej oraz Prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego w zakresie realizacji programu pn. „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie II”. Program polega na udzielaniu pożyczek na preferencyjnych warunkach przeznaczonych na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczek na utworzenie stanowisk pracy dla bezrobotnych zgodnie z art. 61e ustawy.

  więcej
 • Podziękowanie
  Podziękowanie

  Burmistrz Miasta Kalety dziękuje Pani Alicji Samek za sprezentowanie choinki, która ustawiona została przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Kaletach. Serdeczne podziękowania składam również mieszkańcom Kalet, Panu Bogdanowi Klyta za nieodpłatny dowóz drzewka na miejsce, a także Panu Adamowi Lipińskiemu za nieodpłatne wypożyczenia zwyżki, która posłużyła do powieszenia na choince ozdób świątecznych.

 • Program Operacyjny Pomoc Żywieniowa 2014-2020
  Program Operacyjny Pomoc Żywieniowa 2014-2020

  Gmina Kalety planuje przystąpić do Programu Operacyjnego Pomoc Żywieniowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2014. Wobec powyższego Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji z terenu naszej gminy, która będzie zainteresowana udziałem w programie.
  Renata Czudaj – kierownik MOPS Kalety

  więcej
 • Wernisaż grupy INSPIRACJE
  Wernisaż grupy INSPIRACJE

  4 grudnia 2014 r. w sali "Słonecznej" Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się wernisaż grupy plastycznej „Inspiracje”. Wystawę otworzył dyrektor MDK Marian Lisiecki witając artystów plastyków oraz licznie przybyłych gości. W wydarzeniu udział wzięli: burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, radni Rady Miejskiej w Kaletach wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Eugeniuszem Ptakiem oraz rodzina i przyjaciele członków "Inspiracji".

  więcej
 • Od nowego roku rusza „Pendolino” na trasie Lubliniec - Warszawa
  Od nowego roku rusza „Pendolino” na trasie Lubliniec - Warszawa

  Od 14 grudnia br. Lubliniec zyska nowe połączenia ekspresowe z Warszawą. Podróż potrwa tylko 2,5 h. Od przyszłego roku to połączenie będzie obsługiwane przez superszybki pociąg Pendolino. Teoretycznie mogliby korzystać z niego również mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, jednak do tego trzeba zmienić rozkład jazdy Kolei Śląskich. W Związku z powyższym Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia oraz Wójt Koszęcina Grzegorz Ziaja wystąpili z prośbą do Marszałka Województwa Śląskiego o interwencję w sprawie skoordynowania połączeń Kolei Śląskich na linii Tarnowskie Góry - Lubliniec z pociągami ekspresowymi PKP Intercity.

 • Likwidator KZCP Starostą Powiatu Zawierciańskiego
  Likwidator KZCP Starostą Powiatu Zawierciańskiego

  Pan Krzysztof Wrona Likwidator Kaletańskich Zakładów Celulozowo – Papierniczych w likwidacji został nowym Starostą Powiatu Zawierciańskiego. Taką decyzję podczas obrad inauguracyjnej Sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego dnia 28 listopada br. podjęli radni - w głosowaniu tajnym. Pan Krzysztof Wrona pełni funkcję Likwidatora KZCP od 9 czerwca 2008 roku. Gratulacje nowemu Staroście Zawierciańskiemu złożył Burmistrz Miasta Pan Klaudiusz Kandzia.

 • Punkt Kontaktowy dla przedsiębiorców
  Punkt Kontaktowy dla przedsiębiorców

  Pojedynczy Punkt Kontaktowy powstał przede wszystkim dla osób prowadzących lub planujących rozpocząć działalność gospodarczą, a zatem dla obecnych oraz przyszłych przedsiębiorców. Za pośrednictwem strony internetowej Pojedynczego Punktu Kontaktowego przedsiębiorca może znaleźć szczegółowe informacje o interesującej go dziedzinie działalności gospodarczej, takie jak właściwe przepisy prawa, wymagane procedury i formalności, kontakty do organów realizujących odpowiednie procedury oraz szczegółowe instrukcje dalszego postępowania.

  więcej
 • II sesja Rady Miejskiej w Kaletach
  II sesja Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, iż w dniu 11 grudnia 2014 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  więcej
 • Naprawa wałów rzeki Mała Panew na terenie miasta Kalety
  Naprawa wałów rzeki Mała Panew na terenie miasta Kalety

  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – Zarząd Zlewni Środkowej Odry (odcinek opolski) z siedzibą w Opolu dokonuje napraw i zabezpiecza wyrwy i zapadliska w wałach rzeki Mała Panew. Powyższe prace są wykonywane na wniosek Urzędu Miejskiego w Kaletach z września bieżącego roku po dokonanym przeglądzie przeciwpowodziowym, który został przeprowadzony w ramach działań zapobiegania zagrożeń powodziowych na terenie miasta Kalety.

  więcej