Środa, 27 Września 2023  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

Aktualności

 • Drodzy Mieszkańcy Miasta Kalety!

  Jestem Państwu niezmiernie wdzięczny za tak wielkie poparcie, jakiego udzielili Państwo mnie i radnym z Komitetu Skuteczni dla Kalet.

  To jak się okazało – najwyższe w kraju poparcie daje nam silny mandat do reprezentowania Państwa.

  Przede wszystkim jednak jest zobowiązaniem do dobrej i wytrwałej pracy dla dobra naszej małej Ojczyzny.

  Zrobimy wszystko, żeby nie zawieść oczekiwań Państwa.

  Życzę Państwu wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z tego, że jesteśmy mieszkańcami Kalet- Leśnego Zakątka Śląska.

  Z wyrazami szacunku

 • Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2014 do Rady Miejskiej w Kaletach oraz Burmistrza Miasta Kalety

  Poniżej prezentujemy oficjalne protokoły wyników głosowania oraz wyników wyborów, które zostały przygotowane przez Miejską Komisję Wyborczą w Kaletach. Przedstawiamy również dziesięciu kandydatów z miasta Kalety, którzy zdobyli największą ilość głosów w wyborach do Rady Powiatu Tarnogórskiego, a także wyniki na poszczególne listy do Sejmiku Województwa Śląskiego wraz z siedmioma kandydatami, którzy w Kaletach otrzymali najwięcej głosów.

  więcej
 • Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II
  Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"

  Preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej działalności dla bezrobotnych, absolwentów i studentów ostatnich lat - to idea rządowego programu "Pierwszy Biznes - Wsparcie na starcie". W środę minister pracy podpisał w tej sprawie umowę z BGK. Program będzie finansowany ze środków przekazywanych przez MPiPS do Banku Gospodarstwa Krajowego, uzyskiwanych ze sprzedaży akcji i udziałów, należących do Skarbu Państwa.

  więcej
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zaprasza na Urodzinowy Koncert Damiana Holeckiego
  Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zaprasza na Urodzinowy Koncert Damiana Holeckiego

  To jedyny taki koncert w roku, na którym wspólnie biesiadujemy, śpiewamy piosenki przy fortepianie oraz bawimy się przy największych przebojach Damiana. To kolejny występ artysty w Kaletach i mamy nadzieję, że tym razem będzie nas jeszcze więcej. Podczas koncertu można wygrać wiele ciekawych nagród! Kup bilet już dziś! Nie czekaj! Zabierz sąsiada i świętujcie razem z Damianem! 23 listopada Miejski Dom Kultury w Kaletach godz.17.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz UM pok. nr 23

  więcej
 • Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Miasta Kalety
  Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Miasta Kalety

  W wyborach na Burmistrza Miasta Kalety, jedyny kandydat na to stanowisko, Klaudiusz Józef Kandzia łącznie z wszystkich obwodów głosowania uzyskał 3.181 głosów na TAK, co stanowi 93,42% wszystkich oddanych głosów.

  Frekwencja w mieście wyniosła 47,45%.

  Ostateczne wyniki wyborów samorządowych przedstawione zostaną do publicznej wiadomości pod adresem wybory2014.pkw.gov.pl.

 • Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych do Rady Miejskiej w Kaletach
  Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych do Rady Miejskiej w Kaletach

  Przedstawiamy Państwu pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada 2014 r.  Są to wyniki z protokołów głosowania z wszystkich 5 Obwodowych komisji Wyborczych w Kaletach.

  więcej
 • Już tylko do dzisiaj można pomóc Piotrowi Polkowi wygrać w plebiscycie Telekamery 2015
  Już tylko do dzisiaj można pomóc Piotrowi Polkowi wygrać w plebiscycie Telekamery 2015

  Nasz mieszkaniec, wspaniały aktor Piotr Polk został nominowany w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia 2015 w kategorii AKTOR. Wszystkich miłośników talentu Pana Piotra oraz naszych mieszkańców zachęcamy do oddania głosu.
  Zagłosować można już tylko do dzisiaj wysyłając sms o treści TK.B3 na numer 7265.
  Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Telekamer Tele Tygodnia odbędzie się 9 lutego 2015 roku i pierwszy raz od czterech lat będzie transmitowane na żywo przez program 2 TVP.

  więcej
 • Zagłosuj na kaletańskie gimnazjum!
  Zagłosuj na kaletańskie gimnazjum!

  Kaletańskie gimnazjum im. ks. Pawła Rogowskiego, bierze udział w konkursie Tesco dla szkół - "Kulinarni odkrywcy". Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy o idei oraz o zasadach niemarnowania żywności oraz wyposażanie uczniów w przydatne umiejętności i promowanie wśród nich pozytywnych postaw w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności, a także rozwijanie talentów i wyobraźni młodzieży szkolnej.
  Aby zagłosować na film naszych gimnazjalistów należy zarejestrować się na stronie www.tescodlaszkol.pl i wybrać film pt. "Gotowanie to magia". Swoje głosy można oddawać od 17 listopada do 15 grudnia br. Zachęcamy do głosowania!

  więcej
 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz
  Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz

  Dwunastego listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach im. prof. Henryka Borka odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący tomiki wierszy "Z życia wzięte " i "Retoryczne pytania". Na spotkanie przybyli Wicewojewoda Śląski pan Andrzej Pilot, Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, radni naszego miasta na czele z przewodniczącą komisji kultury Ireną Nowak, przedstawiciele szkół, członkowie rodziny i przyjaciele poetki, a także wszyscy dla których słowo pisane, a szczególnie poetyckie rymy coś znaczą.
  Na spotkaniu, wiersze recytowała sama autorka i członkowie Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego, które pani Maria prowadzi. Autorka publikująca swoje wiersze w prasie lokalnej już od kilku lat, teraz debiutowała wydawniczo. Tym samym jest kolejną kaletańską poetką, która wydała swoje poezje. Tomiki można nabyć w Bibliotece.

  więcej
 • Kolejny krok w likwidacji KZCP
  Kolejny krok w likwidacji KZCP

  W dniu 5 listopada br. likwidator KZCP, w ramach trwającego procesu likwidacji przedsiębiorstwa, zbył kolejną nieruchomość. Sprzedał działkę nr 209/22 o powierzchni 886 m2 położoną przy ul. Brzechwy, przeznaczoną w planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę wielorodzinną. Nabywcą działki został mieszkaniec Kalet. Z tytułu sprzedaży do budżetu miasta wpłynęła kwota 2.000 zł i co roku będzie wpływał podatek od nieruchomości.

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień, październik, listopad 2014 r.
  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień, październik, listopad 2014 r.

  Prezentujemy trzy ostatnie numery Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety (wrześniowy, październikowy, listopadowy) w wersji elektronicznej do pobrania.

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety listopad 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety październik 2014

  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety wrzesień 2014

 • Listopadowy Biuletyn Informacyjny już jutro w punktach sprzedaży
  Listopadowy Biuletyn Informacyjny już jutro w punktach sprzedaży

  W piątek 14 listopada od rana będzie można nabywać listopadowy numer "Biuletynu Informacyjnego". Przeczytają w nim Państwo m.in. relacje z przebiegu Święta Edukacji Narodowej, sprawozdanie z likwidacji KZCP w latach 2011 - 2014, materiał na temat inwestycji i rewitalizacji przestrzeni publicznej w naszym mieście. Oprócz tego w numerze znajdą Państwo wszystko, co należy wiedzieć o nadchodzących wyborach samorządowych. Zapraszamy do zakupu!

 • III Bieg Niepodległości w Zielonej
  III Bieg Niepodległości w Zielonej

  We wtorek 11 listopada w Zielonej, już po raz trzeci z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległosci. Już od godziny 11-tej czynne było biuro zawodów pod wiatą pomiędzy zbiornikami, gdzie na zawodników czekali opiekujący się imprezą z ramienia Urzędu Miejskiego w Kaletach inspektor Jacek Lubos oraz animator Orlika Marcin Prandzioch, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.
  Biegacze, po wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych, otrzymali numery startowe, po czym udali się na miejsce rozpoczęcia biegu- pod "Drzewo Wolności". Przed startem pokrótce objaśniono trasę biegu (która została uprzednio oznaczona w terenie taśmami zabezpieczającymi) i czekające na niej niespodzianki. Kilka minut po godzinie 12-tej sześćdziesięciu biegaczy (rekordowa frekwencja) rozpoczęło 8 kilometrową rywalizację.
   

  więcej
 • Zwycięstwo na koniec rundy
  Zwycięstwo na koniec rundy

  W 15-tej, ostatniej kolejce rundy jesiennej I grupy częstochowskiej klasy okręgowej Unia Kalety pokonała w Konopiskach miejscowy Lot 4:1, zbliżając się do swoich sobotnich rywali w tabeli. Obecnie Unia, z 27 punktami zajmuje pozycję numer 4 tracąc do Lot-u 1 punkt, zaś wicelidera Amatora Golce 4 punkty. Na szczycie klasyfikacji ligowej, ze 38. zdobytymi puntami, króluje bezapelacyjnie drużyna MKS Myszków, która przegrała w rundzie jesiennej tylko raz, dwa razy zremisowała i odniosła 12 zwycięstw.

   

  więcej
 • Jak oddać ważny głos w najbliższych wyborach samorządowych
  Jak oddać ważny głos w najbliższych wyborach samorządowych

  Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r., zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. "Ważny krzyżyk. Należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku", jaki pojawił się na łamach portalu www.samorzad.pap.pl.
  Artykuł jasno i zrozumiale omawia zasady jak głosować, aby w najbliższych wyborach nasz oddany głos był ważny i nie został zmarnowany.

  więcej