Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Aktualności

 • Miasto sprzedało kolejną nieruchomość
  Miasto sprzedało kolejną nieruchomość

  W drugim przetargu ustnym nieograniczonym który odbył się w dniu 24 września 2015 roku Gmina Kalety sprzedała nieruchomość zabudowaną budynkiem handlowo-usługowym przy ul. Tarnogórskiej. W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta podpisał akt notarialny sprzedaży tej nieruchomości. Działka o powierzchni 0,1418 ha, wraz z budynkiem, została sprzedana za kwotę 213 200 zł. Nabywcą nieruchomości jest przedsiębiorca z Kalet.

  więcej
 • Stopa bezrobocia w mieście Kalety - statystyka
  Stopa bezrobocia w mieście Kalety - statystyka

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2015 roku przedstawia się następująco:
  - Powiat Tarnogórski 9,5%;
  - Województwo Śląskie 8,4%;
  - Kraj 10%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2015 r. było 369 bezrobotnych, w tym 200 kobiet. 41 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 18 kobiet.

  więcej
 • Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego
  Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego

  W dniu wczorajszym, 14 października 2015 r., w restauracji Figaro miała miejsce uroczystość uhonorowania par Naszych mieszkańców, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 25 lat. „Srebrne gody” wraz z zaproszonymi świętowali: poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, proboszczowie parafii w Jędrysku i Drutami - Wojciech Ciosmak i Krzysztof Sędłak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca kierownika USC Lidia Chrobok, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak oraz radni Rady Miejskiej Irena Nowak, Ryszard Sendel i Alojzy Rupik.

  więcej
 • Od czwartku w Zielonej rywalizować będą karpiarze
  Od czwartku w Zielonej rywalizować będą karpiarze

  W czwartek 15 października nad zbiornikiem Zielona Górna rozpoczną się Zawody Karpiowe o Puchar Burmistrza Kalet. Zawody trwać będą do niedzieli włącznie, zaś o ich wysokiej radze świadczy fakt, że wliczane są do eliminacji Polish Carp Master 2016 - Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym w 2016 roku. Przez 4 dni o tytuł najlepszego karpiarza rywalizować będą 22 dwuosobowe drużyny (niektóre z pomocnikami). Na nagrody przeznaczono niebagatelną kwotę 20 tysięcy złotych pozyskaną od kilku sponsorów. Wręczenie pucharów i nagród odbędzie się w niedzielne popołudnie. Zawody zostały przeniesione z terminu 3-6 września br. ze względu na zbyt niski stan wody w zbiorniku.

 • Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach
  Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach

  14 października 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci z klas I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kaletach. W tym szczególnym dla dzieci dniu towarzyszyli im rodzice, a także zaproszeni goście, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, a także radni Irena Nowak i Krzysztof Rogocz. Po części artystycznej Pani dyrektor Dorota Mańczak wraz z Burmistrzem Klaudiuszem Kandzią dokonali uroczystego pasowania na ucznia.

  więcej
 • Złote Gody - czyli jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego w Kaletach
  Złote Gody - czyli jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego w Kaletach

  13 października 2015 r., w Restauracji “Casyno” miała miejsce uroczystość uhonorowania ośmiu par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 lat. Złote Gody wraz z zaproszonymi świętowali Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot, proboszczowie parafii w Jędrysku i Drutami - Wojciech Ciosmak i Krzysztof Sędłak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca kierownika USC Lidia Chrobok, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz radni Rady Miejskiej Irena Nowak i Kazimierz Złotosz. Szanownym Jubilatom złożono serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i dalszej pomyślności.

  więcej
 • Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku
  Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku

  13 października 2015 r. w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku 22 dzieci z klasy pierwszej oficjalnie zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 10.00 występami artystycznymi dzieci, po których dyrektor placówki p. Bożena Dziuk dokonała uroczystego pasowania na ucznia. W tym szczególnym wydarzeniu oprócz rodziców udział wzięli również zaproszeni goście: burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak.

  więcej
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!

  W dniu 13 października 2015 r. (wtorek) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

 • Nowy projekt finansowany ze środków unijnych pt. „ Wszyscy razem”.
  Nowy projekt finansowany ze środków unijnych pt. „ Wszyscy razem”.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o rozpoczętej w dniu 29.09.2015 r. rekrutacji do projektu ”Wszyscy razem” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Powiatem Tarnogórskim. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie oraz minimalizowanie skutków wykluczenia społecznego podopiecznych ośrodków pomocy społecznej tj. rodzin cechujących się niewydolnością opiekuńczo - wychowawczą, rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz osób niesamodzielnych z powodu wieku i stanu zdrowia. Rekrutacja trwa do 31.10.2015 r. Ankieta rekrutacyjna jest do odbioru w MOPS Kalety - pokój nr 8 w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. 

  Renata Czudaj

  więcej
 • EKO RANEK - Ekologiczna audycja Radia Katowice
  EKO RANEK - Ekologiczna audycja Radia Katowice

  Zachęcamy do wysłuchania audycji ekologicznej EKO RANEK jaka była nadawana w dniu wczorajszym na antenie Radia Katowice. Gośćmi programu byli: burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, p. Radosława Radziwończyk-Gabryś ze Stowarzyszenia Nasze Kalety, p. Barbara Przybyła z leśnictwa Lubocz oraz dzieci z przedszkola Mali Odkrywcy w Kaletach.

  więcej
 • Od 1 stycznia 2016 r. w Kaletach przez 4 dni w tygodniu będzie działała bezpłatna pomoc prawna
  Od 1 stycznia 2016 r. w Kaletach przez 4 dni w tygodniu będzie działała bezpłatna pomoc prawna

  Od początku 2016 roku, na terenie całej Polski zacznie funkcjonować system darmowych porad prawnych. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości. System zagwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.
  Pomoc prawna świadczona będzie osobom spełniającym warunki zawarte w w/w ustawie.
  W naszym mieście porady prawne udzielane będą w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach przez 4 dni w tygodniu. O szczegółach powiadomimy wkrótce.

  więcej
 • Na ulicy Krótkiej w Kaletach powstanie parking
  Na ulicy Krótkiej w Kaletach powstanie parking

  W związku z narastającymi problemami komunikacyjnymi jakie pojawiają się przy kościele w Jędrysku, Miasto Kalety ogłosiło przetarg na budowę parkingu przy ul. Krótkiej. Nowe miejsce postoju pojazdów pozwoli uporządkować i rozładować ruch w tym miejscu, zwłaszcza w niedziele i święta. Termin realizacji przedsięwzięcia zaplanowany został na 15 grudnia 2015 r.

  więcej
 • Nowe kryterium do zasiłku rodzinnego oraz nowe wysokości zasiłków rodzinnych od 1 listopada 2015 r.
  Nowe kryterium do zasiłku rodzinnego oraz nowe wysokości zasiłków rodzinnych od 1 listopada 2015 r.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, iż Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r. ogłoszone 27 sierpnia 2015 r. wprowadza zmiany w ustawie o świadczeniach rodzinnych.

  więcej
 • Sprawozdanie z XI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z XI sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W dniu 8 października 2015 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XI sesja Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyli: przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak oraz wiceprzewodnicząca Janina Perz. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej