Środa, 31 Maja 2023  Imieniny: Anieli, Petroneli

Aktualności

 • Sprawozdanie z VIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach – sesji absolutoryjnej
  Sprawozdanie z VIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach – sesji absolutoryjnej

  W dniu 25 czerwca 2015 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się VIII sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej w Kaletach. Obradom przewodniczył Pan Eugeniusz Ptak – Przewodniczący Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Klaudiusza Kandzi
  Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Klaudiusza Kandzi

  Rada Miejska w Kaletach na sesji w dniu 25 czerwca 2015 roku, udzieliła burmistrzowi Klaudiuszowi Kandzi jednogłośnego absolutorium za wykonie budżetu za rok 2014. Za poparciem polityki finansowej burmistrza głosowali wszyscy obecni radni.
  Udzielenie absolutorium jednoznacznie wyraża akceptację działalności finansowej oraz uznanie jej za prawidłową i nie budzącą zastrzeżeń.

  więcej
 • Cittaslow Polska zachęca do głosowania na
  Cittaslow Polska zachęca do głosowania na "Aleję Dębów"

  Cittaslow Polska włączyła się w akcję głosowania na Bartosza Wojtala z Kalet - finalistę piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Drzewo Roku”, ogłoszonego przez organizację ekologiczną Klubu Gaja, który do konkursu zgłosił Aleję Dębów w Truszczycy.

  więcej
 • Dwa korty tenisowe czekają na naszych mieszkańców
  Dwa korty tenisowe czekają na naszych mieszkańców

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami, Miasto Kalety podjęło kroki celem zwiększenia ilości obiektów do gry w tenisa ziemnego.
  W dniu wczorajszym, na nowo wyremontowanym boisku wielofunkcyjnym na stadionie miejskim, zamontowana została już siatka oraz słupki umożliwiające grę w tenisa. Dodatkowo na piłko-chwytach zainstalowano dodatkową siatkę z gęstszym splotem, która ma za zadanie wychwytywać piłki tenisowe. Kort na stadionie będzie dla naszych mieszkańców ogólnodostępny.

  więcej
 • TPD Kalety z tarczą z Rybnika
  TPD Kalety z tarczą z Rybnika

  W minioną sobotę drużyna juniorska TPD Kalety odwiedziła Rybnik. Odbyła się tam trzecia runda o tytuł Drużynowego i Indywidualnego Mistrza Okręgu Południowego. Dwie pierwsze drużyny awansują po czterech rundach do finału Mistrzostw Polski i sześciu zawodników do Indywidualnych Mistrzostw Polski. TPD - owcy tym razem wracają z tarczą wygrywając turniej drużynowy i umacniając się na pierwszej pozycji w tabeli okręgu.

  więcej
 • Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój szansą dla ponad 12,5 tys. młodych bezrobotnych
  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój szansą dla ponad 12,5 tys. młodych bezrobotnych

  Ponad 12,5 tys. młodych osób do 29 roku życia otrzyma w tym roku wsparcie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Najbardziej przedsiębiorczy będą mogli też liczyć na udzielenie pomocy bezzwrotnej - dotacji w wys. ok. 21 tys. zł - na utworzenie własnej firmy, a także na doradztwo i szkolenia umożliwiające podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej.

  więcej
 • Czerwcowy numer
  Czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" od wtorkowego popołudnia dostępny w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż dziś popołudniu w punktach sprzedaży na terenie miasta pojawi się najnowszy, czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego". Jednocześnie zawiadamiamy mieszkańców Kuczowa, iż ponownie można nabywać nasz miejski miesięcznik w punkcie przy ul. Paderewskiego 39 (sklep p. Janusza Biena).

 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień

  W dniu 24 czerwca 2015 r. (środa) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

 • Sprawdź pogodę w Kaletach – zainstalowano stację meteo na budynku OSP w Kaletach
  Sprawdź pogodę w Kaletach – zainstalowano stację meteo na budynku OSP w Kaletach

  Miasto Kalety w ubiegłym miesiącu zakupiło i zainstalowało stację meteorologiczną. Urządzenie znajduje się na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Dzięki nowoczesnej technologii każdy za pośrednictwem naszej strony internetowej będzie mógł sprawdzić prognozę pogody typowo dla naszego miasta. Stacja nie przypadkowo zlokalizowana została w budynku OSP, będzie ona pełniła funkcję bezpieczeństwa dla naszego miasta. Uzyskiwane dane pozwolą przewidzieć zagrożenie jakie może przynieść nieoczekiwana zmiana pogody. Podgląd danych ze stacji meteorologicznej jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl – odnośnik zlokalizowany został w menu z prawej strony.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2015
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2015

  Szanowni Państwo, prezentujemy majowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można go pobrać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Dofinansowane internetowe szkolenia informatyczne
  Dofinansowane internetowe szkolenia informatyczne

  Do 30 czerwca 2015 r. można jeszcze zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniach e-learning ogranizowanych przez Akademię EITCA, dofinansowanych w 80% dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej, której ukończenie zostaje poświadczone międzynarodowym certyfikatem informatycznym wydawanym w Brukseli. Dofinansowaniem objęte są kierunki: Grafika Komputerowa, Kluczowe Kompetencje Informatyczne, Informatyka biznesowa, Bezpieczeństwo Informatyczne. Program kursów obejmuje zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.

  więcej
 • Rok akademicki Uniwersytetu III WIEKU zamknięty
  Rok akademicki Uniwersytetu III WIEKU zamknięty

  Podczas ostatniego spotkania 18 czerwca br. 47 studentów Uniwersytetu III wieku przy MDK w Kaletach odebrało dyplomy. W uroczystości wziął udział burmistrz naszego Miasta Pan Klaudiusz Kandzia, a z ramienia Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach, Kanclerz tej Uczelni Pan Mariusz Machura. Jesteśmy dumni, że w Kaletach istnieje Uniwersytet III wieku, ponieważ widoczne jest wielkie zaangażowanie naszych mieszkańców do wchłonięcia wiedzy niezależnie od wieku.

  więcej
 • W Zielonej stanęły nowe gry terenowe
  W Zielonej stanęły nowe gry terenowe

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Kalety pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowiach 14.200 zł dofinansowania na zakup ekologicznych gier terenowych.
  Obserwując jak dużym zainteresowaniem cieszy się ścieżka ekologiczna przy dolnym zbiorniku wodnym, przy której postawione zostały gry terenowe, postanowiliśmy doposażyć Zieloną o kolejne gry ekologiczne.

  więcej
 • Kaletańska Orkiestra Dęta w obiektywie TVP Katowice
  Kaletańska Orkiestra Dęta w obiektywie TVP Katowice

  20 czerwca 2015 roku w partnerskim Ustroniu uroczyście rozpoczęto sezon uzdrowiskowy. W tradycję tego wydarzenia na stałe wpisał się udział Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet, która jak i w latach poprzednich wraz z mażoretkami Inez uświetniała kolorowy korowód ulicami Ustronia. Na zakończenie przemarszu dęciaki z Kalet dały półgodzinny koncert na ustrońskim rynku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, które swoimi kamerami zarejestrowała TVP Katowice.

 • Druga edycja konkursu grantowego
  Druga edycja konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam"

  Chcesz coś zmienić, poprawić, zorganizować? Teraz możesz działać. Najważniejszy jest pomysł, my pomożemy go zrealizować. Organizatorem konkursu grantowego „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” jest Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Celem Konkursu jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku. Wnioski przyjmowane są w terminie od 22 maja do 26 lipca 2015 roku.

  więcej