Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Aktualności

 • Niebawem kolejna atrakcja turystyczna w Kaletach. Miasto pozyskało środki europejskie na budowę Ichtioparku
  Niebawem kolejna atrakcja turystyczna w Kaletach. Miasto pozyskało środki europejskie na budowę Ichtioparku

  Zarząd Województwa Śląskiego na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2014 r. zaktualizował listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Priorytetu III Turystyka, działanie 3.2.2 Infrastruktura okołoturystyczna podmioty publiczne. Z wielką przyjemnością informujemy, że kolejny wniosek złożony przez Miasto Kalety, tym razem pod nazwą: Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach, uzyskał aprobatę i wybrany został do dofinansowania.

  więcej
 • Firmy ”Jan – Trans” i P.W. „Pol Drew” uroczyście otwarły nową siedzibę w Kaletach

  W sobotę 8 listopada 2014 r. otwarto nowo wybudowany budynek biurowca Firm Janusz Stróżyk Jan – Trans oraz Marek Szczepaniak P.W. Pol – Drew. Część oficjalna spotkania odbyła się w nowej siedzibie przy ul. Powstańców Śl. 4, gdzie goście mogli zwiedzić wnętrza nowego budynku. Na zaproszenie powyższych przedsiębiorstw w uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta Kalety oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach. Jest to kolejny nowy budynek przeznaczony pod działalność gospodarczą wzniesiony na terenach po byłych Zakładach Celulozowo - Papierniczych w Kaletach.

  więcej
 • TG Stacja o wizytacji ministra Andrzeja Biernata w Kaletach
  TG Stacja o wizytacji ministra Andrzeja Biernata w Kaletach

  Zachęcamy do obejrzenia najnowszego wydania Informacji 7 dni przygotowanych przez ekipę telewizji lokalnej TG Stacja, a w szczególności reportażu na temat wizytacji ministra Andrzeja Biernata w Kaletach (minuta wiadomości 03:45).

   

  więcej
 • Wybory Samorządowe 2014

  więcej
 • Obchody Święta Niepodległości 2014
  Obchody Święta Niepodległości 2014
  godzina 10.00- w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Jędrysku odprawiona zostanie uroczysta Msza św. za Ojczyznę, 
  godzina 11.00- przejście mieszkańców, władz miasta, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację
  godzina 11.15- składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem
  godzina 12.00- Kalety- Zielona. Start III Biegu Niepodległości
  godzina 13.15- Kalety- Zielona. Dekoracja zwycięzców biegu
  godzina 19.30- Kalety. Pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację. Koncert pieśni patriotycznych pod nazwą "Droga do Wolności" w wykonaniu chóru "Sonata" oraz dzieci i młodzieży z Miotka i Strzebinia.
  Organizatorem uroczystości rocznicowych jest Miejski Dom Kultury w Kaletach.
  więcej