Sobota, 26 Listopada 2022  Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Aktualności

 • Paweł Lebek i Wiktoria Król zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety
  Paweł Lebek i Wiktoria Król zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety

  Wczoraj, 29 kwietnia, tradycyjnie już w klubie w Drutarni, uczniowie kaletańskich szkół zmierzyli się w finale Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety. Test składał się z 20 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat historii, przyrody oraz aktualnych wydarzeń, które mają miejsce w naszym mieście.

  więcej
 • Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja
  Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Wzorem lat poprzednich, miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę, która odprawiona zostanie o godzinie 11.00 w kościele św. Józefa w Jędrysku. Po mszy św. delegacje i poczty sztandarowe przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przejdą pod Pomnik Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację w centrum miasta, gdzie złożą wiązanki kwiatów. Natomiast o godzinie 13.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach, gdzie otwarta zostanie wystawa fotografii Aleksandra Załęskiego. 
  Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach święta.

  więcej
 • UNIA Kalety MISTRZEM PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU LUBLINIEC!
  UNIA Kalety MISTRZEM PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU LUBLINIEC!

  Spektakularnym zwycięstwem 5:1 nad drużyną Warta Kamieńskie Młyny, w dniu wczorajszym drużyna seniorów KS UNIA Kalety zapewniła sobie tytuł Mistrza PUCHARU POLSKI Podokręgu Lubliniec. Zwycięstwem nad Kamieńskimi Młynami Unia awansowała do I rundy Pucharu Polski Śląskiego ZPN, a pierwszym rywalem niebiesko-białych będzie drużyna Piast II Gliwice. Zdobycie mistrzostwa na szczeblu lublinieckim jest ogromnym sukcesem dla Kaletańskiego Klubu Piłkarskiego. Składamy serdeczne gratulacje zawodnikom, trenerom oraz działaczom sportowym. Życzymy dalszych sukcesów!

  więcej
 • Uwaga PSZOK nieczynny
  Uwaga PSZOK nieczynny

  Informujemy, że w dniach od 2 do 5 maja 2015 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach, będzie nieczynny. W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod nr tel. 784 691 115.

 • Zaproszenie do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich Orlik CUP 2015
  Zaproszenie do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich Orlik CUP 2015

  Animatorzy Orlika w Kaletach zapraszają amatorów piłki nożnej do udziału w: TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH ORLIK CUP 2015. Turniej rozegrany zostanie w dniach 3.05.2015 roku na boisku Orlik przy ul. 1 Maja 6. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Tomasz Ocelok Mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2015
  Tomasz Ocelok Mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2015

  W niedzielę 26 kwietnia na zbiorniku wodnym Zielona Górna odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Kalety. W tym roku mistrzowski tytuł wywalczył Tomasz Ocelok z wynikiem 5,09 kg złowionych ryb. Za nim na podium uplasowali się: Jacek Lubos (4,17 kg) i Jerzy Pakuła (4,09 kg). Miejsce czwarte zajął Stanisław Szmalemberg (3,34 kg), zaś piąte Seweryn Cichoń (3,2 kg). W rywalizacji juniorskiej zwyciężył Łukasz Golus przed Szymonem Banduchem.

  więcej
 • Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kaletach w bieżącym tygodniu
  Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kaletach w bieżącym tygodniu

  Informujemy, że w dniach od 27 kwietnia do 1 maja br. Urząd Miejski w Kaletach będzie czynny w następujących godzinach:
  - poniedziałek od godz. 7.30 do 15.30;
  - wtorek od godz. 7.30 do 15.30;
  - środa od godz. 7.30 do 15.30;
  - czwartek od godz. 7.30 do 15.30;
  - piątek – nieczynne

  więcej
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęcia z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!
  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęcia z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!

  W dniu 28 kwietnia 2015 r. (wtorek) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

 • Międzygminny Konkurs Matematyczny
  Międzygminny Konkurs Matematyczny

  W dniu wczorajszym, 27 kwietnia 2015 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Kaletach przeprowadzony został Międzygminny Konkurs Matematyczny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.Organizatorem konkursu był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz dr Józef Kalinowski.
  W skład komisji sprawdzającej prace weszli: dr Józef Kalinowski i nauczyciele matematyki, którzy byli opiekunami uczniów biorących udział w konkursie. Konkurs przeznaczony był dla uzdolnionych matematycznie uczniów drugiego etapu edukacyjnego szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.

  więcej
 • Kolejny krok do zakończenia procesu skanalizowania naszego miasta
  Kolejny krok do zakończenia procesu skanalizowania naszego miasta

  Miasto Kalety otrzymało pozwolenia od Wojewody Śląskiego i Starosty Tarnogórskiego na budowę ostatniego odcinka kanalizacji sanitarnej w Mieście Kalety. Dotyczy to dzielnic Miotek, Zielona, Mokrus i Truszczyca. Otrzymane pozwolenia budowlane oznaczają zakończenie etapu projektowego budowy kanalizacji. Urząd Miejski pracuje nad możliwością sfinansowania inwestycji m.in. poprzez pozyskanie środków zewnętrznych na pokrycie części inwestycji w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014 – 2020. Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji technicznej odbył się w lipcu 2013 roku.

 • Zaproszenie do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety
  Zaproszenie do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety

  Wszystkich miłośników tenisa stołowego zapraszamy do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Turniej rozegrany zostanie w dniach 30.04 i 1.05 – 2015 roku na sali gimnastycznej PSP nr 1 w Kaletach przy ul. 1 Maja 6. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Znaleziono torbę sportową
  Znaleziono torbę sportową

  Informujemy, że w niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w okolicach stadionu miejskiego przy ul. Fabrycznej 35 w Kaletach znaleziono torbę sportową z zawartością. Więcej informacji pod numerem telefonu 511 429 223.

 • Zapytanie ofertowe na dostarczenie materiałów promocyjnych oraz wykonanie gry zręcznościowej w związku z realizacją projektu Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska - utworzenie parku tematycznego w Kaletach
  Zapytanie ofertowe na dostarczenie materiałów promocyjnych oraz wykonanie gry zręcznościowej w związku z realizacją projektu Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska - utworzenie parku tematycznego w Kaletach

  Miasto Kalety zaprasza do złożenia ofert na zamówienie realizowane w trybie zapytania o cenę w związku z realizacją projektu pn. „Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach”, współfinansowanego w ramach działania 3.2.2 Infrastruktura okołoturystyczna - podmioty publiczne – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

  Zapytanie ofertowe na dostarczenie materiałów promocyjnych oraz wykonanie gry zręcznościowej pobierz

 • Informacje 7 dni TG Stacji
  Informacje 7 dni TG Stacji

  Zapraszamy do obejrzenia INFORMACJI 7 DNI przygotowanych przez redakcję lokalnej telewizji TG Stacja. W najnowszym wydaniu programu informacyjnego znalazł się m.in. materiał nt. uroczystego wręczenia "Zielonych Czeków" – nagród przyznawanych corocznie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z okazji Dnia Ziemi - (od 4:05 minuty materiału).

 • Sesja Rady Powiatu
  Sesja Rady Powiatu

  Informujemy, iż 28 kwietnia 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach, odbędzie się sesja Rady Powiatu. Początek o godz. 9.00. Zapraszamy.

  Zobacz projekty uchwał na sesję Rady Powiatu

  więcej