Środa, 07 Grudnia 2022  Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Aktualności

 • Konsultacje społeczne wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dotyczący termomodernizację budynku użyteczności publicznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w
  Konsultacje społeczne wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dotyczący termomodernizację budynku użyteczności publicznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w

  Miasto Kalety zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w związku z opracowywaniem wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działania 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałania 4.3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT, obejmujący termomodernizację budynków użyteczności publicznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w Kaletach.

  więcej
 • Wczoraj i dziś języka - promocja książki ze zbiorami artykułów prof. Henryka Borka oraz wspomnienie o śp. Marcinie Walczaku
  Wczoraj i dziś języka - promocja książki ze zbiorami artykułów prof. Henryka Borka oraz wspomnienie o śp. Marcinie Walczaku

  W piątek 18.03.2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się wieczór poświęcony Marcinowi Walczakowi, długoletniemu dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Henryka Borka oraz profesorowi Henrykowi Borkowi w trzydziestą rocznicę śmierci. Gości zebranych w sali Miejskiego Domu Kultury przywitał organizator imprezy Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia.

  więcej
 • Wypełnij ankietę i włącz się w powstanie strategii Białego Śląska!
  Wypełnij ankietę i włącz się w powstanie strategii Białego Śląska!

  Miasto Kalety prowadzi prace związane z przygotowaniem „Strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022”. Strategia ta z jednej strony powinna integrować i pobudzać działania samorządu jednostek tworzących ten obszar ale przede wszystkim powinna odpowiadać w możliwie największym stopniu na oczekiwania mieszkańców oraz umożliwiać im realizację własnych zamierzeń i aspiracji życiowych.

  więcej
 • Nabożeństwo wielkopostne z chórem Sonata
  Nabożeństwo wielkopostne z chórem Sonata

  W sobotę, 19 marca br. w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Jędrysku, tuż po wieczornej mszy św. odbyły się rozważania Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo wielkopostne prowadzone było przez kaletański chór Sonata. Piękna oprawa muzyczna drogi krzyżowej miała na celu wprowadzić parafian w nastrój świadomego przeżywania Wielkiego Tygodnia męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

  więcej
 • TG STACJA o Konferencji w Zielonej - Informacje 7 dni
  TG STACJA o Konferencji w Zielonej - Informacje 7 dni

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z VI Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, jaka ukazała się w najnowszym wydaniu programu informacyjnego lokalnej telewizji TG STACJA – Informacje 7 dni  (od 9.33 minuty materiału).

 • Miasto Kalety sięga po kolejne środki unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej
  Miasto Kalety sięga po kolejne środki unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

  Pod koniec miesiąca miasto Kalety planuje złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 -2020 na realizację projektu pn. „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety – Leśnym zakątku Śląska”.

  więcej
 • Oferta pracy
  Oferta pracy

  Zakład Masarski Dominik Lubos, Kalety ul. Rzeczna 49, zatrudni pracowników do pracy przy uboju, rozbiorze i produkcji wędlin (wraz z przeszkoleniem na dany dział). Więcej informacji pod numerem tel. 609 738 884

 • Rozważania Drogi Krzyżowej z Chórem SONATA
  Rozważania Drogi Krzyżowej z Chórem SONATA

  Chór Sonata zaprasza w sobotę 19 marca br. na rozważania Drogi Krzyżowej, które rozpoczną się około godz. 18.00 (po Mszy św.) w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kaletach - Jędrysku.

  więcej
 • Bezpłatne badania mammograficzne
  Bezpłatne badania mammograficzne

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LARGO Sp. z o.o. zaprasza mieszkanki miasta Kalety na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania prowadzone będą w ambulansie medycznym w dniu 21 marca br. (poniedziałek) na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Kaletach. Zapisy telefoniczne do badań (wymagany PESEL) od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 pod numerami tel.: 510 137 571, 61 44 81 384, 61 222 37 00.

  więcej
 • Promocja książki prof. Henryka Borka pt.: „Wczoraj i dziś języka”
  Promocja książki prof. Henryka Borka pt.: „Wczoraj i dziś języka”

  W dniu dzisiejszym, 18 marca 2016 r. z inicjatywy Burmistrza Miasta Kalety, Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach oraz autorów opracowania, w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbędzie się promocja książki pt.: „Wczoraj i dziś języka” oraz wspomnienie o śp. Marcinie Walczaku Dyrektorze MBP im. prof. H. Borka w Kaletach. “Wczoraj i dziś języka” to zbiór artykułów autorstwa prof. Henryka Borka – mieszkańca Kalet – jakie ukazywały się na łamach miesięcznika społeczno – kulturalnego Opole.

 • Milion złotych na zmiany w polskich miastach. Zgłoś swój pomysł!
  Milion złotych na zmiany w polskich miastach. Zgłoś swój pomysł!

  Jak informuje Portal Samorządowy.pl, ruszył program Lechstarter - jedna z największych akcji społecznych, mających na celu inspirowanie mieszkańców polskich miast do wprowadzenia pozytywnych zmian w miejskim otoczeniu. Propozycje mogą przedstawiać organizacje, ruchy miejskie, fundacje, wspólnoty lub inny podmioty mające osobowość prawną. Pomysły można zgłaszać do 4 kwietnia br. Na najlepsze projekty czeka 5 grantów po 100 tysięcy złotych i 20 mikrograntów po 25 tysięcy złotych.

  więcej
 • "Bum na Zieloną" czyli Gwarek o VI konferencji w Zielonej

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. “Bum na Zieloną“, na temat VI konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, która odbyła się 11 marca br. Materiał prasowy ukazał się na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu Gwarka z dnia 15 marca br. Zapraszamy do kupna tygodnika.

  więcej
 • Pobierz wniosek na świadczenie w ramach programu Rodzina 500+
  Pobierz wniosek na świadczenie w ramach programu Rodzina 500+

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że od dnia 17 marca 2016 r. będą wydawane druki wniosków na realizacje programu Rodzina 500+ - parter Urzędu Miejskiego w Kaletach – pokój nr 1 i 2 Przyjmowanie wniosków nastąpi od 1 kwietnia br. - parter budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach– pokój nr 1 i 2.

  pobierz – wniosek docx

  pobierz – wniosek pdf

 • Nowoczesna i komfortowa sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach
  Nowoczesna i komfortowa sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach

  W ubiegłym miesiącu zakończone zostały prace związane z wykonaniem remontu sali posiedzeń w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. To reprezentacyjne miejsce w urzędzie od dawna było w nie najlepszej kondycji wizualnej i decyzja o jej modernizacji zdawała się być jedyną słuszną.
  Pierwszym etapem remontu była wymiana instalacji centralnego ogrzewania, którą wykonano w ramach prac termomodernizacyjnych Urzędu Miejskiego, ze środków pozyskanych przez Miasto Kalety z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Funduszu Gospodarczego 2009-2014.

  więcej
 • Co dalej z budynkiem dworca PKP w Kaletach?
  Co dalej z budynkiem dworca PKP w Kaletach?

  Na stronie internetowej Tygodnika Gwarek ukazała się artykuł redaktora Jarosława Myśliwskiego, pt. “Okazja! Wody po pas”, o niszczejącym budynku dworca PKP w Kaletach. Cały artykuł znaleźć można w papierowym wydaniu „Gwarka” nr 11 z 15.03.2016 r.

  więcej