Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Aktualności

 • Zakończono rekrutację do przedszkoli miejskich
  Zakończono rekrutację do przedszkoli miejskich

  Informujemy, że została zakończona rekrutacja do miejskich przedszkoli. Miasto zapewniło tyle miejsc w przedszkolach, że wszystkie zgłoszone do miejskich przedszkoli dzieci zostaną przyjęte.
  Do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach będzie uczęszczało 125 dzieci, w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku będzie 22 dzieci sześcioletnich w oddziale "0" w szkole oraz 40 dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Kaletach Miotku.

 • Informacje 7 dni TG STACJI
  Informacje 7 dni TG STACJI

  Zachęcamy do obejrzenia Informacji 7 dni TELEWIZJI TG STACJA. W najnowszym wydaniu programu informacyjnego między innymi o spotkaniu posła na Sejm RP Barbary Dziuk z przedstawicielami władz samorządowych gmin powiatu tarnogórskiego i Bytomia na temat oceny sytuacji w pierwszych dniach wdrażania Programu Rodzina 500+. O sprawnej realizacji programu w Kaletach wypowiedział się burmistrz Klaudiusz Kandzia – (od 2:40 minuty wiadomości).

 • W najbliższy weekend Ichtiopark ponownie zaprasza miłośników wędkowania
  W najbliższy weekend Ichtiopark ponownie zaprasza miłośników wędkowania

  Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia br., w godzinach od 13.00 do 17.00, ponownie zapraszamy naszych mieszkańców do Ichtioparku, gdzie tak jak w ubiegłym tygodniu będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wędkarskich. Na miejscu dostępne będzie niezbędny sprzęt oraz przynęty do łowienia. Zapraszamy!

 • Na rybkę do Ichtioparku. Gwarek o Kaletach
  Na rybkę do Ichtioparku. Gwarek o Kaletach

  Zapraszamy do lektury artykułu, pt.: “Na rybkę do Ichtioparku“, jaki ukazał się na oficjalnej stronie internetowej Tygodnika Gwarek. Cały materiał ukazał się w GWARKU 14 z 05.04.2016 r.

  więcej
 • Great Line zadebiutowali na antenie TVP 2
  Great Line zadebiutowali na antenie TVP 2

  Wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć na żywo wczorajszego występu grupy Great Line w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP 2, zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału video.

 • Zapraszamy na treningi i rajd nordic walking
  Zapraszamy na treningi i rajd nordic walking

  Miasto Kalety wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza na treningi z prawidłowej techniki nordic walking, które odbędą się pod okiem licencjonowanych instruktorów 29 kwietnia i 6 maja o godzinie 17.00. Zbiórka pod stadionem miejskim przy Fabrycznej o godzinie 17.00. 14 maja, podczas trwania Święta Zielonej, zorganizowany zostanie rajd nordic walking na ponad 10 kilometrowej trasie biegnącej w okolicach "Zielonej Pętli". Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!

  więcej
 • W Ichtioparku stanęły przyrodnicze gry terenowe
  W Ichtioparku stanęły przyrodnicze gry terenowe

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował kolejny wniosek złożony przez Miasto Kalety w ramach Priorytetu 5.3. Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych. Dotacja przeznaczona została na zakup przyrodniczych gier terenowych, które tym razem stanęły na terenie Ichtioparku. Są to 4 gry na zasadzie puzzli oraz labiryntów natury. Wszystkie o tematyce rybiej.

  więcej
 • Stowarzyszenie Nasze Kalety po raz kolejny nominowane do konkursu EkoAktywni
  Stowarzyszenie Nasze Kalety po raz kolejny nominowane do konkursu EkoAktywni

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz kolejny organizuje konkurs EkoAktywni, który skierowany jest do organizacji pozarządowych prowadzących działalność proekologiczną o charakterze lokalnym i regionalnym. Celem konkursu jest nagrodzenie tych organizacji za działalność w zakresie prowadzenia edukacji ekologicznej i promowania ochrony środowiska naturalnego w regionie.

  więcej
 • Rok 2016 rokiem jubileuszowym Klubu Sportowego Unia Kalety
  Rok 2016 rokiem jubileuszowym Klubu Sportowego Unia Kalety

  W roku 2016 w naszym mieście przypada niezwykły jubileusz, 95 lecia działalności Klubu Sportowego Unia Kalety. W związku z tym wydarzeniem w miesiącu listopadzie zaplanowano uroczystą akademię, podczas której wręczone zostaną odznaczenia dla zasłużonych członków i działaczy Klubu oraz przedstawiona zostanie działalność UNII na przestrzeni tych lat. Klub Sportowy Unia Kalety będzie również w tym roku jednym z organizatorów Dni Kalet, które będą obfitowały w wydarzenia sportowe. Poniżej przypominamy relację video z jubileuszu 90 lecia Klubu Unia Kalety, który obchodzono w 2011 roku.

   

 • „PROGRAM 500+” w Kaletach – BEZ KOLEJEK!
  „PROGRAM 500+” w Kaletach – BEZ KOLEJEK!

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że od dnia 01 kwietnia 2016 r. są przyjmowane wnioski na realizację programu „Rodzina 500+” (parter Urzędu Miasta w Kaletach, pokój nr 1 i 2). Aby nabyć prawo do ww. świadczenia od miesiąca kwietnia br., należy złożyć wniosek w terminie od 01.04.2016 r. do 01.07.2016 r. Dotychczasowe przyjmowanie wniosków odbywa się sprawnie, bez komplikacji. Jednocześnie informujemy, iż do dnia dzisiejszego zostało przyjętych 156 wniosków.

 • Miasto przekaże środki na zakup nowego radiowozu dla Komisariatu Policji w Kaletach
  Miasto przekaże środki na zakup nowego radiowozu dla Komisariatu Policji w Kaletach

  Radni podczas XIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach zabezpieczyli środki finansowe jako dotację dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na zakup nowego oznakowanego radiowozu dla jednostki Policji z Kalet. Komendant Komendy Powiatowej Policji zwrócił się do władz miasta Kalety z prośbą o wsparcie przy wymianie zużytego taboru. Kwota 32.500 zł jaką zabezpieczono na zakup nowego pojazdu stanowi 50% jego wartości. Drugą połowę kwoty przekaże Komenda w Katowicach. W najbliższych tygodniach nowy nabytek, KIA Ceed, zaangażowany zostanie do patroli oraz codziennej służby dla poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

 • Tymczasowa organizacja ruchu na DW 908
  Tymczasowa organizacja ruchu na DW 908

  Informujemy, iż z dniem 5 kwietnia br. wprowadzono tymczasową organizację ruchu w obrębie drogi wojewódzkiej DW 908 na odcinku Częstochowa – Tarnowskie Góry. Obowiązywała ona będzie na czas robót związanych z prowadzeniem odwiertów geologicznych w jezdni DW 908.

  więcej
 • Otwarcie sezonu w Ichtioparku
  Otwarcie sezonu w Ichtioparku

  W niedzielę 3 kwietnia, zainaugurowany został sezon wędkarski w Ichtioparku. Piękna pogoda przyciągnęła nad zbiornik kilkunastu zwolenników relaksu na świeżym powietrzu. W ruch poszły wędki z miejskiej wypożyczalni sprzętu wędkarskiego, a efektem kilkugodzinnych połowów były gównie leszcze i karpie.
  Niebawem następna odsłona rybnych atrakcji w Ichtioparku.

  więcej
 • W Kaletach konsultowano tworzenie strategii
  W Kaletach konsultowano tworzenie strategii

  W poniedziałek, 4 kwietnia, w Urzędzie Miejskim gościł pan Marcin Budziński- wiceprezes Fundacji "Kreatywny Śląsk". To właśnie ta rybnicka fundacja odpowiedzialna jest za stworzenie strategii działania dla Grupy Inicjatywnej "Biały Śląsk", która zrzesza 18 podmiotów samorządowych, w tym Kalety.

  więcej
 • Great Line w
  Great Line w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2

  Już w najbliższy czwartek, 7 kwietnia br. nasz kaletański zespół Great Line wystąpi w TVP 2 w programie "Pytanie na śniadanie". Wejście grupy zaplanowano na ok. godz. 10.00.
  Gospodarze programu przeprowadzą wywiad z liderami zespołu na temat ich debiutanckiego albumu "SŁOWA". Zapraszamy do oglądania!