Środa, 12 Czerwca 2024  Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Aktualności

 • Postanowienie o zwołaniu LII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu LII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 18 stycznia 2024 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się LII sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś, 15 stycznia, od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, plakat dotyczący wydarzeń związanych z 32 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, plan ferii zimowych organizowanych przez MDK Kalety, fotorelację z jubilatami Złotych i Diamentowych Godów, wyciągi z ogłoszeń o przetargach na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz dzierżawę nieruchomości, harmonogram wywozu odpadów komunalnych na miesiące: styczeń, luty i marzec, sprawozdanie z LI sesji rady miejskiej. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Ferie w mieście
  Ferie w mieście

  Przedstawiamy ofertę programową na spędzenie ferii dla dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta, których organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Kaletach. Ferie zimowe w kaletańskim MDK-u rozpoczynają się od 29 stycznia 2024 r. i trwają do piątku 9 lutego 2024 r. w godzinach od 9.00-17.00. W programie wiele ciekawych zajęć, warsztatów, spotkań, a także wyjazdów m.in. do Multikina oraz teatru.
   

  więcej
 • Zapraszamy na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
  Zapraszamy na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach

  Miasto Kalety oraz Sztab WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach zapraszają w niedzielę, 28 stycznia 2024 r. na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbędzie się tradycyjnie na Małym Rynku w Kaletach. Tegoroczny Finał WOŚP zagra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Szczegółowy plan imprezy na plakacie. Sztab WOŚP w Kaletach można również wspierać za posrednictwem eSkarbonki. Już dziś zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

  więcej
 • Nie czekaj do 28 stycznia!
  Nie czekaj do 28 stycznia!

  Już dziś możesz wesprzeć 32 finał WOŚP wpłacając środki on-line na e-Skarbonkę Sztabu działającego przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach! W tym roku Orkiestra gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Już dziś zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

  więcej
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
 • Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze
  Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze

  Informujemy, że od początku funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze w naszym mieście tj. 16.07.2019 r. nieustannie rośnie zainteresowanie wyżej wymienionym programem. Dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku wg. stanu na dzień 31.12.2023 r. otrzymało już 619 mieszkańców miasta na łączną kwotę 6 278 596,22 zł. Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro, biuro 11), funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać pomoc w pozyskaniu dofinansowania.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,3%;
  – Województwo Śląskie 3,5%;
  – Kraj 5,0%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2023 r. było 177 bezrobotnych, w tym 99 kobiet. 20 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 13 kobiet.

  więcej
 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 11.01.2024 r.
  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 11.01.2024 r.

  Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest bardzo zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

  więcej
 • Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości
  Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach.
  Jest to materiał na temat Jubileuszowej X Gali Przedsiębiorców, jaka odbyła się 5 stycznia 2024 r. w naszym mieście.

 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 10.01.2024 r.
  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 10.01.2024 r.

  Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest bardzo zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

  więcej
 • Przetarg na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Łokietka w Kaletach
  Przetarg na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Łokietka w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości przy ulicy Łokietka w Kaletach. Przetargi odbędą się w dniu 15 lutego 2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego. Wadium należy wpłacić do dnia 9 lutego 2024 r.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na wydzierżawienie byłej remizy OSP
  Ogłoszono przetarg na wydzierżawienie byłej remizy OSP

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy ustny nieograniczony przetarg na wydzierżawienie nieruchomości po byłej siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Przetarg odbędzie się 22 lutego 2024 r. o godzinie 11.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Od dekady w służbie mieszkańcom Kalet
  Od dekady w służbie mieszkańcom Kalet

  2 stycznia 2024 r. minęło dokładnie 10 lat od oficjalnego rozpoczęcia działalności stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach. Ostatnia dekada pokazała jak ważnym osiągnięciem było podjęcie starań przez kaletański samorząd oraz decyzja o stacjonowaniu karetki pogotowia właśnie w naszym mieście. Stacja mieszcząca się w budynku przychodni „Sawmed” przy ulicy Gwoździa ma charakter wyjazdowy. Dzięki nowoczesnemu ambulansowi wyposażonemu w zaawansowany sprzęt medyczny możliwe jest szybkie udzielenie pomocy potrzebującym, a karetka jak można zauważyć po liczbie jej wyjazdów, jest niezbędna.

  więcej
 • Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta
  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta

  6 stycznia 2024 r., w święto Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta przeszedł „Orszak Trzech Króli”. Trasa wiodła spod krzyża w Kuczowie do kościoła parafialnego w Miotku, w którym odbyło się nabożeństwo kolędowe w wykonaniu kaletańskiego chóru „Sonata”. W orszaku wzięło udział wielu mieszkańców naszego miasta, z czego dużą część stanowiła młodzież z wszystkich kaletańskich parafii. Organizatorem wydarzenia była parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu w Miotku.

  więcej