Środa, 12 Czerwca 2024  Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Aktualności

 • Postanowienie o zwołaniu XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że w dniu 23 grudnia 2020 r., (środa) o godz. 11.00, odbędzie się w trybie zdalnym XXII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.

  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ
  Projekt uchwały w sprawie budżetu Miasta Kalety na 2021 rok
  Projekt uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2029

  więcej
 • Z toru rolkowego można korzystać nawet po zmroku
  Z toru rolkowego można korzystać nawet po zmroku

  Skoro na zewnątrz temperatury nie są jeszcze tak niskie, może aktywność na torze rolkowym? Przypominamy, że w ubiegłym roku, po otwarciu nowego obiektu infrastruktury sportowej został on dodatkowo oświetlony, co umożliwiło korzystanie z toru nawet po zmroku. Chcąc skorzystać z toru rolkowego po zachodzie słońca, możemy sami włączyć oświetlenie a po zakończeniu je wyłączyć. W przypadku niewyłączenia oświetlenia, po upływie 30 minut zostanie ono wyłączone automatyczne. Włączniki zainstalowane zostały na ścianie budynku klubu KS Unia Kalety. Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu przez cały rok!

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2020 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2020 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu listopadzie 2020 roku. Próbki do badań pobrane zostały z dwóch punktów poboru.

  więcej
 • Ogłoszenie o naborze lokalnej organizacji partnerskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020
  Ogłoszenie o naborze lokalnej organizacji partnerskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020

  Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w celu realizacji na terenie Miasta i Gminy Kalety działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2020.

  więcej
 • Masz pozytywny wynik na koronawirusa możesz bezpłatnie otrzymać pulsoksymetr
  Masz pozytywny wynik na koronawirusa możesz bezpłatnie otrzymać pulsoksymetr

  W związku z utrzymującą się pandemią coronawirusa, Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opieki Medycznej, który ma za zadanie zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. W ramach projektu osoby po 55 rok życia, u których stwierdzono pozytywny wynik na COVID-19 automatycznie zostaną zakwalifikowane do projektu i zostanie im dostarczony pulsoksymetr przez pracownika Poczty Polskiej. Jeżeli masz poniżej 55 roku życia, konieczne będzie wypełnienie formularza.

  więcej
 • Zaproszenie do składania wniosków w konkursie na projekty tematyczne
  Zaproszenie do składania wniosków w konkursie na projekty tematyczne

  Fundacja im. Stefana Batorego w konsorcjum z Fundacją Stocznia i Fundacją Akademia Organizacji Obywatelskich zapraszają do składania wniosków na projekty tematyczne w drugim konkursie dotacyjnym w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. W konkursie wspierane będą działania w trzech obszarach: aktywność obywatelska, prawa człowieka i równe traktowanie oraz wzmacnianie grup narażonych na wykluczenie. Wnioski wstępne można składać do 11 stycznia 2021.

  więcej
 • Kalety na trasie Świętego Mikołaja!
  Kalety na trasie Świętego Mikołaja!

  W sobotę, 5 grudnia br., nasze miasto odwiedził długo oczekiwany, przede wszystkim przez najmłodszych mieszkańców Kalet, Święty Mikołaj! W asyście dwóch elfów i z workami wypchanymi po brzegi słodyczami, zawitał do każdej dzielnicy miasta, wszędzie radośnie witany przez dzieci. Najmłodsi mieli ogromną frajdę spotkania się z Mikołajem i otrzymania od niego słodkiego upominku. Nie obyło się także bez pamiątkowych zdjęć, do których wszyscy chętnie pozowali. Mikołaj już dziś nam obiecał, że z uwagi na fakt, że dzieci w Kaletach są bardzo grzeczne i wyjątkowo serdecznie Go przyjęły, za rok znów odwiedzi nasze miasto!

  więcej
 • Ogłoszono 7. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2021” oraz „Zielona Pracownia’2021”
  Ogłoszono 7. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2021” oraz „Zielona Pracownia’2021”

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił 7. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2021” oraz „Zielona Pracownia’2021”. Konkursy skierowane są do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Ich przedmiotem jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Zgłoszenia w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2021” dokonywać można do 31 stycznia 2021 roku.

  więcej
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspiera kaletańskich Seniorów
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspiera kaletańskich Seniorów

  Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne z Kalet otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach w ramach małych grantów senioralnych w roku 2020 na działania mające na celu m.in. aktywizację seniorów w okresie pandemii. Grant w wysokości 10.000 złotych przeznaczony został na realizację zadnia pn. „Przez sport i ruch do zdrowia i sprawności”.

  więcej
 • Mikołaj już prawie gotowy do drogi!
  Mikołaj już prawie gotowy do drogi!

  Przed Mikołajem gorący okres, dlatego już dziś postanowił rozpocząć przygotowania do jutrzejszego objazdu po naszym mieście. Z też tego powodu przybył do Kalet, aby wraz ze swoimi pomocnikami rozpocząć pakowanie słodkich upominków. Wiemy, że pozostanie do jutra w Kaletach, jednak nie wiemy, gdzie postanowił przenocować. Jedno jest pewne, że jutro dotrze w miejsca, które wyznaczył na swojej trasie i spotka się z dziećmi. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mikołajem!

  więcej
 • Odbiór końcowy prac termomodernizacyjnych budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej w Kaletach
  Odbiór końcowy prac termomodernizacyjnych budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej w Kaletach

  3 grudnia 2020 roku odbył się odbiór końcowy prac termomodernizacyjnych przy budynku wielorodzinnym przy ul. Fabrycznej 9. Prace te realizowane były w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety, na jaki miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł tzw. środków unijnych. W odbiorze wzięli udział Burmistrz Klaudiusz Kandzia, radny Edward Drabik, przedstawiciel Wykonawcy firmy SOL-BUD, inspektor nadzoru, kierownik budowy, mieszkańcy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach odpowiedzialni za realizację tej inwestycji.

  więcej
 • Informacja Komisariatu Policji w Kaletach
  Informacja Komisariatu Policji w Kaletach

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w listopadzie 2020 r., w rejonie parkingu przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach znaleziono telefon komórkowy marki Kruger&Matz. Właściciel może odebrać zgubiony telefon w Komisariacie Policji w Kaletach.

 • Zwiększono subwencję oświatową
  Zwiększono subwencję oświatową

  Miasto Kalety pozyskało kwotę 117.216 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Kwota ta wynika ze wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych, polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w stosunku do danych przyjętych do naliczenia subwencji na 2020 r. Powyższa kwota została przyznana w oparciu o wniosek o zwiększenie subwencji oświatowej dla Miasta Kalety sporządzony przez jednostkę organizacyjną miasta Kalety – Centrum Usług Wspólnych w Kaletach.

 • Kalety dowiodły, że są przyjazne rowerzystom. Na miasto głosowali turyści
  Kalety dowiodły, że są przyjazne rowerzystom. Na miasto głosowali turyści

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. „Kalety dowiodły, że są przyjazne rowerzystom. Na miasto głosowali turyści” jaki ukazał się na portalu internetowym Tygodnika Gwarek. Jest to material na temat wyróżnienia, jakie po raz kolejny, Miasto Kalety otrzymało w konkursie Gmina Przyjazna Rowerzystom.

  więcej
 • Zakończono przebudowę ulicy Krótkiej w Kaletach
  Zakończono przebudowę ulicy Krótkiej w Kaletach

  1 grudnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Krótkiej w Kaletach. Przebudowane zostało 137 metrów drogi o szerokości 5 metrów. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostały z betonowej kostki brukowej. W odbiorze uczestniczyli burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radni Michał Brol i Grzegorz Krupa, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

  więcej