Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach
  Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Brzozowej. Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 51.000 zł. plus podatek VAT. Przetarg odbędzie się w dniu 11 marca 2021 br. o godzinie 11.00 w Urzędzie Miejskim w Kaletach.

  więcej
 • Bezpłatne badanie mammograficzne
  Bezpłatne badanie mammograficzne

  Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, do których uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi. Nie miały także wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji 9 lutego 2021 w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Urzędzie Miasta, ul. Żwirki i Wigury 2.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej
 • Przetarg na najem lokalu użytkowego
  Przetarg na najem lokalu użytkowego

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja nr 19 w Kaletach. Przedmiotem najmu jest lokal o powierzchni użytkowej 70,40 m2. Wadium w kwocie 1000 zł należy wpłacić w terminie do 16 lutego 2021 r. Podpisane oferty należy składać w terminie do dnia 17 lutego 2021 r. do godz. 9:30, ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00.

  więcej
 • Dzięki ogromnej hojności naszych mieszkańców Kaletański finał WOŚP znów z rekordową kwotą!
  Dzięki ogromnej hojności naszych mieszkańców Kaletański finał WOŚP znów z rekordową kwotą!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 31 stycznia 2021 r. udało się zebrać w naszym mieście aż 33.220,00 zł. (dla porównania, w zeszłym roku było to 32.422,06 zł.). Serdecznie dziękujemy! Podana kwota jest nieoficjalna , gdyż uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez Fundację. To znów rekord, który cieszy tym bardziej, że tegoroczny Finał WOŚP, ze względu na pandemię, odbył się bez udziału naszych mieszkańców. Całe wydarzenie transmitowane było w Internecie, gdzie na żywo można było wysłuchać wszystkich koncertów, ale również wziąć udział w aukcji gadżetów w formule on-line.

  więcej
 • Zwolnienie z koncesji na alkohol dla lokali gastronomicznych
  Zwolnienie z koncesji na alkohol dla lokali gastronomicznych

  Wychodząc naprzeciw potrzebom branży gastronomicznej, która w ogromnej mierze ponosi skutki kryzysu spowodowanego pandemią - Burmistrz Miasta Kalety przedstawił Radzie Miejskiej w Kaletach projekt uchwały w sprawie zwolnienia restauratorów z opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Uchwała zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach w dniu 4 lutego br. Ustawowy termin płacenia raty pierwszej upłynął z końcem stycznia – czyli przed podjęciem i wejściem w życie uchwały o zwolnieniach. To oznacza, że przedsiębiorcom którzy ją zapłacili w terminie zostanie ona zwrócona.

 • Transmisja on-line 29 finału WOŚP w Kaletach

 • Sprawdź aktualne ceny gadżetów w ramach aukcji na rzecz WOŚP
  Sprawdź aktualne ceny gadżetów w ramach aukcji na rzecz WOŚP

  Poniżej możesz na bieżąco sprawdzać aktualne kwoty gadżetów licytowanych w ramach aukcji Sztabu Kalety na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

   

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że w dniu 4 lutego 2021 r., (czwartek) o godz. 13.00, odbędzie się w trybie zdalnym XXIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  Zobacz projekty uchwał

  więcej
 • UWAGA SYMPATYCY WOŚP W NASZYM MIEŚCIE!
  UWAGA SYMPATYCY WOŚP W NASZYM MIEŚCIE!

  Pomimo ogromnego zaangażowania wielu ludzi i służb, w tym Pana Burmistrza Miasta Kalety oraz całego Sztabu przy MDK w Kaletach, w odpowiedzi na sugestie Policji, transmisja on-line wielkiego grania z okazji 29. Finału WOŚP nie odbędzie się, jak wcześniej planowano z Małego Rynku. Organizatorzy zaplanowali relację on-line z Centrum Miasta, jednak obawa przed gromadzeniem się publiczności w czasie pandemii, a także sugestie służb skłoniła nas do podjęcia tej trudnej decyzji.

  więcej
 • Kaletańscy wolontariusze WOŚP gotowi do kwesty!
  Kaletańscy wolontariusze WOŚP gotowi do kwesty!

  Przedstawiamy 44 naszych dzielnych wolontariuszy, których podczas 29 finału WOŚP w Kaletach będziemy mogli spotkać w każdej dzielnicy naszego miasta, kwestujących na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia już dziś składa im wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tegorocznej zbiórki pieniężnej na rzecz Fundacji.

  więcej
 • Będziemy transmitować kaletański Finał WOŚP
  Będziemy transmitować kaletański Finał WOŚP

  Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia 2021 r. zapraszamy wszystkich naszych mieszkańców i nie tylko do śledzenia transmisji on-line z wydarzeń w ramach Finału WOŚP. Transmisja będzie dostępna za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl, oraz profilu facebookowego Miasta Kalety. Bądźcie w tym dniu z nami!

 • Licytacja WOŚP coraz bliżej. Czerwony rower już czeka!
  Licytacja WOŚP coraz bliżej. Czerwony rower już czeka!

  W związku ze zbliżającym się 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, przygotowano nie lada atrakcję, którą będzie można nabyć podczas tradycyjnej licytacji. Jako że nasze miasto jest Gminą Przyjazną Rowerzystom, nie mogło być to nic innego jak wspaniały, czerwony rower, przyozdobiony emblematami WOŚP!

  więcej