Poniedziałek, 29 Listopada 2021  Imieniny: Blazeja, Saturnina

Aktualności

 • 10-08-2021 09:52:38
  Młodzi ukraińscy artyści ponownie goszczą w Kaletach
  Młodzi ukraińscy artyści ponownie goszczą w Kaletach

  Na zaproszenie burmistrza Miasta Kalety, w piątek, 6 sierpnia 2021 r., kaletański magistrat odwiedziła młodzież z ukraińskiego Zaporoża, którą w naszym mieście gościmy już po raz piąty. Możliwe jest to dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Kaletach z Fundacją „Gloria Cultura”. Burmistrz Klaudiusz Kandzia przyjął gości w sali sesyjnej, gdzie opowiedział m.in. o walorach przyrodniczych i turystycznych naszego miasta. Młodzież miała okazję także zobaczyć filmy promocyjne o Kaletach. Zgodnie przyznali, że bardzo im się w naszym mieście podoba. Na koniec wizyty burmistrz poprosił gości do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

  więcej
 • 09-08-2021 13:35:56
  Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców
  Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców.
  Nabór wniosków odbędzie się w terminie: 01.09.2021 r. – 30.09.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

  więcej
 • 09-08-2021 13:30:23
  Szachowy turniej miast
  Szachowy turniej miast

  Po dłuższej przerwie wznowiono zajęcia szachowe w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Najbliższe wydarzenie „SZACHOWY TURNIEJ MIAST” przewidziano jako konfrontację drużynową sekcji szachowych działających w Kaletach, Koszęcinie, Woźnikach i w Psarach. Drużyny wystąpią w składach 4-osobowych. Termin zawodów ustalono na dzień 23 sierpnia 2021 r.

  więcej
 • 09-08-2021 10:05:13
  Przebudowa ulicy Czarneckiego w Kaletach zakończona
  Przebudowa ulicy Czarneckiego w Kaletach zakończona

  6 sierpnia 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji objął budowę nawierzchni na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego Wykonawcą prac była firma BRUKPOL BIS z Mysłowa, Koziegłowy. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Kazimierz Złotosz , wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt robót brutto wyniósł 127.280,94 zł.

  więcej
 • 06-08-2021 09:31:42
  Weź udział w projekcie i otrzymaj stetoskop do badań w warunkach domowych
  Weź udział w projekcie i otrzymaj stetoskop do badań w warunkach domowych

  Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach realizuje pilotażowy projekt Ministra Zdrowia w ramach programu domowej opieki medycznej pn. „E-stetoskop”. Osoby, które przeszły COVID-19 i mają choroby współistniejące tj. astmę czy POChP, mogą otrzymać stetoskop, którym można zbadać płuca w warunkach domowych w ramach teleporad udzielanych przez lekarzy. Więcej informacji i zgłoszenia do projektu pod numerem telefonu 32/381 62 90.

  więcej
 • 05-08-2021 12:32:21
  Od sierpnia weszły w życie nowe dowody osobiste
  Od sierpnia weszły w życie nowe dowody osobiste

  Od 2 sierpnia 2021 r. wydawane są w naszym kraju nowe dowody osobiste. Do warstwy graficznej dowodu osobistego powrócił podpis posiadacza, natomiast w warstwie elektronicznej zamieszczane są odciski palców. Nowy dowód jest bezpieczniejszy i daje więcej możliwości. Od sierpnia 2021 r. nie jest już możliwe złożenie wniosku on-line. Konieczna jest w tym celu wizyta w urzędzie.

  więcej
 • 05-08-2021 10:34:02
  Kaletański projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego przeszedł pozytywną ocenę. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie.
  Kaletański projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego przeszedł pozytywną ocenę. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie.

  Zakończyła się procedura weryfikacyjna projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego na 2022 rok. W komisji opiniującej pracował m.in. nasz radny powiatowy Eugeniusz Ptak. Jednocześnie miło nam poinformować, że wniosek z naszego miasta złożony przez dra Piotra Kwiatkowskiego, właściciela „Przychodni kaletańskiej” znalazł się w gronie projektów, które przeszły pozytywnie weryfikację i został zakwalifikowany do głosowania społecznego. Pan doktor, w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, złożył wniosek pn. „Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19”.

  więcej
 • 05-08-2021 09:33:53
  Zagłosuj na kaletańskich strażaków w plebiscycie „Strażak Roku”
  Zagłosuj na kaletańskich strażaków w plebiscycie „Strażak Roku”

  Trwa wielki plebiscyt strażacki „Strażak Roku”. Konkurs prowadzony jest przez "Dziennik Zachodni" oraz dzienniki regionalne w całej Polsce we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Z terenu naszego miasta w konkursie bierze udział 4 strażaków będących członkami kaletańskiej jednostki OSP: pan Kazimierz Złotosz, Sebastian Breguła, Dawid Kośniak i Adam Foks.
  Głosowanie w powiatach, w pierwszym etapie plebiscytu, potrwa do czwartku 19 sierpnia 2021 r. Zwycięzcy z powiatów awansują do finału wojewódzkiego. Zachęcamy naszych mieszkańców do oddania swojego głosu na strażaków z Kalet!

  więcej
 • 04-08-2021 13:37:22
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd

  Trwa kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków trwa do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
 • 04-08-2021 10:02:58
  Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  We wtorek, 3 sierpnia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XXVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 12 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • 04-08-2021 08:56:24
  Ruszył konkurs dla młodych organizacji pozarządowych
  Ruszył konkurs dla młodych organizacji pozarządowych "Śląskie Lokalnie"

  Rozpoczęła się nowa edycja konkursu grantowego, którego celem konkursu „Śląskie Lokalnie 2021-2023” jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw. Do rozdysponowania jest kwota 1,4 miliona złotych w trzech edycjach. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, mających siedzibę w województwie śląskim, które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wnioski można składać do 31 sierpnia 2021 roku do godziny 23:59.

  więcej
 • 03-08-2021 10:41:06
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach

  Wakacje już na półmetku. Tymczasem w Miejskim Domu Kultury w Kaletach dzieci na nudę nie narzekają! Jest gwarno i wesoło. Codziennie mają okazję brać udział w ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. W poniedziałek była okazja do spotkania ze znanym przyrodnikiem i leśnikiem panem Czesławem Tyrolem, który bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach oraz przyrodzie. Dzieci były zachwycone opowieściami, ale przede wszystkim eksponatami zwierząt leśnych, które mogły zobaczyć oraz poznać. Do końca wakacji pozostał miesiąc. Zaplanowano jeszcze wiele interesujących atrakcji i aktywności na ten czas! Na pewno nikt nie będzie się nudził.

  więcej
 • 03-08-2021 10:39:46
  Podpisano umowy na dofinansowanie przebudowy ulicy Jana w Kaletach, a także funkcjonowanie kaletańskiego Dziennego Domu Senior+
  Podpisano umowy na dofinansowanie przebudowy ulicy Jana w Kaletach, a także funkcjonowanie kaletańskiego Dziennego Domu Senior+

  Wczoraj, 2 sierpnia 2021 r. burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia brał udział w spotkaniu przedstawicieli samorządów powiatu tarnogórskiego z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem, które odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Wziął w nim udział także burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech oraz posłowie na Sejm RP Barbara Dziuk oraz Jarosław Gonciarz. Głównym tematem spotkania było podpisanie umów na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz programu wieloletniego Senior+.

  więcej
 • 03-08-2021 10:35:12
  Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku
  Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku

  Kwalifikacja wojskowa dla podlegających jej osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad trzy miesiące na terenie miasta Kalety przeprowadzana zostanie w dniu 19 października 2021 r. w Tarnowskich Górach w budynku starostwa powiatowego przy ul. Sienkiewicza 16, od godziny 7.00. Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się w miejscu i terminie określonym w wezwaniu, jednakże nieotrzymanie imiennego wezwania nie zwalnia tych osób z obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

  więcej
 • 02-08-2021 16:37:07
  Tomasz Galios zastępcą burmistrza Miasta Kalety
  Tomasz Galios zastępcą burmistrza Miasta Kalety

  Z dniem 1 sierpnia 2021 r. powołano na zastępcę burmistrza Miasta Kalety dotychczasowego pracownika Urzędu Miejskiego w Kaletach - Tomasza Galios, obecnie pełniącego funkcję kierownika Referatu Gospodarki Mieniem Gminy i Gospodarki Przestrzennej. Tomasz Galios jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej na kierunku Inżynieria Ruchu. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

  więcej