Czwartek, 29 Lutego 2024  Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Aktualności

 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 15 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.

  więcej
 • Informacja na temat planowanego uruchomienia naboru do Programu Moja Woda w 2021 roku
  Informacja na temat planowanego uruchomienia naboru do Programu Moja Woda w 2021 roku

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, że z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców województwa śląskiego Programem „Moja woda”, prawdopodobne uruchomienie Programu w 2021 roku planowane jest po uzgodnieniach z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w I kwartale 2021 roku.

  więcej
 • Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka
  Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego wykonane zostaną zabiegi pielęgnacyjne kaletańskich pomników przyrody – Alei Dębów w Truszczycy oraz cisa Donnersmarcka w Jędrysku.Zadanie będzie polegało m.in. na wykonaniu cięć pielęgnacyjno sanitarnych, korekty koron drzew, redukcji wysokości oraz wiązań elastycznych. Prace te zaplanowane zostały na podstawie przeprowadzonej wcześniej opinii dendrologicznej, gdzie uwzględniony został stan fitosanitarny drzew. Na tej podstawie sformułowane zostały zalecenia do wykonania niezbędnych zabiegów zabezpieczających na wiekowych pomnikach przyrody.Realizację zadania zaplanowano na ten rok. Całość projektu opiewa na kwotę 69.709,95 złotych z czego aż 55.691,95 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach.

  więcej
 • Nabór na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia spisu ludności 2021
  Nabór na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia spisu ludności 2021

  Burmistrz Miasta Kalety, jako Gminny Komisarz Spisowy, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. Formularze zgłoszeniowe można składać do 9 lutego 2021 r.

  więcej
 • Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach
  Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Brzozowej. Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 51.000 zł. plus podatek VAT. Przetarg odbędzie się w dniu 11 marca 2021 br. o godzinie 11.00 w Urzędzie Miejskim w Kaletach.

  więcej
 • Bezpłatne badanie mammograficzne
  Bezpłatne badanie mammograficzne

  Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, do których uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi. Nie miały także wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji 9 lutego 2021 w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Urzędzie Miasta, ul. Żwirki i Wigury 2.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej
 • Przetarg na najem lokalu użytkowego
  Przetarg na najem lokalu użytkowego

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja nr 19 w Kaletach. Przedmiotem najmu jest lokal o powierzchni użytkowej 70,40 m2. Wadium w kwocie 1000 zł należy wpłacić w terminie do 16 lutego 2021 r. Podpisane oferty należy składać w terminie do dnia 17 lutego 2021 r. do godz. 9:30, ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00.

  więcej
 • Dzięki ogromnej hojności naszych mieszkańców Kaletański finał WOŚP znów z rekordową kwotą!
  Dzięki ogromnej hojności naszych mieszkańców Kaletański finał WOŚP znów z rekordową kwotą!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 31 stycznia 2021 r. udało się zebrać w naszym mieście aż 33.220,00 zł. (dla porównania, w zeszłym roku było to 32.422,06 zł.). Serdecznie dziękujemy! Podana kwota jest nieoficjalna , gdyż uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez Fundację. To znów rekord, który cieszy tym bardziej, że tegoroczny Finał WOŚP, ze względu na pandemię, odbył się bez udziału naszych mieszkańców. Całe wydarzenie transmitowane było w Internecie, gdzie na żywo można było wysłuchać wszystkich koncertów, ale również wziąć udział w aukcji gadżetów w formule on-line.

  więcej
 • Zwolnienie z koncesji na alkohol dla lokali gastronomicznych
  Zwolnienie z koncesji na alkohol dla lokali gastronomicznych

  Wychodząc naprzeciw potrzebom branży gastronomicznej, która w ogromnej mierze ponosi skutki kryzysu spowodowanego pandemią - Burmistrz Miasta Kalety przedstawił Radzie Miejskiej w Kaletach projekt uchwały w sprawie zwolnienia restauratorów z opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Uchwała zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach w dniu 4 lutego br. Ustawowy termin płacenia raty pierwszej upłynął z końcem stycznia – czyli przed podjęciem i wejściem w życie uchwały o zwolnieniach. To oznacza, że przedsiębiorcom którzy ją zapłacili w terminie zostanie ona zwrócona.

 • Transmisja on-line 29 finału WOŚP w Kaletach

 • Sprawdź aktualne ceny gadżetów w ramach aukcji na rzecz WOŚP
  Sprawdź aktualne ceny gadżetów w ramach aukcji na rzecz WOŚP

  Poniżej możesz na bieżąco sprawdzać aktualne kwoty gadżetów licytowanych w ramach aukcji Sztabu Kalety na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

   

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że w dniu 4 lutego 2021 r., (czwartek) o godz. 13.00, odbędzie się w trybie zdalnym XXIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  Zobacz projekty uchwał

  więcej
 • UWAGA SYMPATYCY WOŚP W NASZYM MIEŚCIE!
  UWAGA SYMPATYCY WOŚP W NASZYM MIEŚCIE!

  Pomimo ogromnego zaangażowania wielu ludzi i służb, w tym Pana Burmistrza Miasta Kalety oraz całego Sztabu przy MDK w Kaletach, w odpowiedzi na sugestie Policji, transmisja on-line wielkiego grania z okazji 29. Finału WOŚP nie odbędzie się, jak wcześniej planowano z Małego Rynku. Organizatorzy zaplanowali relację on-line z Centrum Miasta, jednak obawa przed gromadzeniem się publiczności w czasie pandemii, a także sugestie służb skłoniła nas do podjęcia tej trudnej decyzji.

  więcej