Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Radio Piekary o kaletańskim Ichtioparku, a także czym jest Jerusalema Dance Kalety
  Radio Piekary o kaletańskim Ichtioparku, a także czym jest Jerusalema Dance Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat możliwości wypoczynkowo-rekreacyjnych jakie daje kaletański Ichtioprak, a także kilka słów na temat nowego projektu, w którym nasze miasto bierze udział pn. “Jerusalema Dance Kalety”.

   

 • Spędź weekend aktywnie i na świeżym powietrzu
  Spędź weekend aktywnie i na świeżym powietrzu

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po naszym Leśnym Zakątka Śląska. Nasze stanice rowerowe w Jędrysku oraz Truszczycy, a także drewniane wiaty spoczynkowe w Zielonej pozwolą zrelaksować się i odetchnąć po długiej wycieczce. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić  weekend. Natomiast amatorów rolkowego szaleństwa zapraszamy na kaletański tor rolkowy. Stadion miejski otwarty jest codziennie, aż do zmierzchu.

  więcej
 • Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski
  Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski

  Po spektakularnym zwycięstwie w finale Pucharu Polski podokręgu Lubliniec apetyty kibiców Unii Kalety wyraźnie się zaostrzyły. By je zaspokoić, już w najbliższą środę będzie ku temu okazja. W tym dniu, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna podejmie III ligowy Zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Początek spotkania o godz. 18.00. Powodzenia KS UNIA!

 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ul. Jana w Miotku
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ul. Jana w Miotku

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na Przebudowie drogi gminnej nr 346 403 S, ul. Jana w Kaletach. Termin składania ofert upływa 31 maja 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30. Termin realizacji przedmiotu zamówienia ustalony został do dnia 15 października 2021 roku.

  więcej
 • Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku
  Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety omawia szczegóły dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jaką Miasto Kalety pozyskało na przebudowę ulicy Jan w Miotku.

   

 • Wypełnij ankietę w związku z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Kalety
  Wypełnij ankietę w związku z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Kalety

  Szanowni mieszkańcy, w związku z przyjęciem przez Radę Miejską w Kaletach uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Kalety do roku 2030, zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która stanowić będzie jeden z elementów diagnostycznych przy opracowania tego ważnego dla naszego miasta dokumentu. Weź udział w procesie, który będzie wskazywał kierunki rozwoju Kalet w najbliższych latach.

  więcej
 • Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!
  Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!

  Zachęcamy naszych mieszkańców do polubienia naszego nowego fanpage’u na Facebooku „Jerusalema Dance Kalety”, a także przyłączenia się do projektu stworzenia kaletańskiej wersji tego popularnego w ostatnim czasie tańca. Z inicjatywą przeprowadzenia całej akcji wyszła nasza mieszkanka, p. Agata Kostka, która zaproponowała, że nauczy tańczyć wszystkie osoby, które zechcą wziąć udział w tym niecodziennym wyzwaniu. Natomiast nasz radny miejski, p. Jerzy Kloze zaoferował, że nakręci materiał i zmontuje końcowy teledysk kaletańskiej wersji „Jerusalemy”.

  więcej
 • Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego
  Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

  W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił na Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Jest to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową. Teraz czekamy na oferty firm oferujących usługi transportu publicznego, z czego wybrana zostanie najkorzystniejsza, z którą zostanie podpisana stosowna umowa. Miasto może dofinansować ww. usługi tylko w obrębie terenu administracyjnego Miasta Kalety, mamy jednak nadzieją że firmy rozszerzą ofertę przewozową (bez dofinansowania Miasta) do Tarnowskich Gór.

  więcej
 • Rondo w Drutarni w nowej odsłonie
  Rondo w Drutarni w nowej odsłonie

  Zakończyły się prace związane z zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni. Miejsce te zostało obsadzone m.in. jałowcami, świerkami i berberysami. Podłoże obsypane zostało dekoracyjną korą kamienną. Jak rośliny podrosną, dzięki różnorodności gatunkowej i kolorystycznej, rondo z pewnością będzie prezentować się okazale. Stałe nasadzenia w odróżnieniu od sezonowych kwiatów, będą także bardziej odporne na okresowy brak wody i większe nasłonecznienie.

  więcej
 • Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy
  Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy

  Wczoraj, 10 maja 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z firmą MOSTY I KONSTRUKCJE Ireneusz Kłysz z Opola, która wykona na zlecenie Miasta Kalety dokumentację projektowo-kosztorysową kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy. W wydarzeniu tym udział wzięli także radni miejscy, których okręgi wyborcze obejmują Truszczycę i Kuczów – Edward Drabik i Zygmunt Mirowski. Termin realizacji przedmiotu umowy ustalony został do 10 listopada 2021 roku.

  więcej
 • Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności
  Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności

  W związku z planowanym na dzień 15 maja 2021 r. (sobota) od godzin porannych do godz. 16.00 w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej oraz okolicznych duktach leśnych treningiem rowerowym pn. "Kalyckie szutry", prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy uczestników wydarzenia. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską.

  więcej
 • Ichtiopark świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku
  Ichtiopark świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku

  Ostatni weekend pokazał jak bardzo brakowało naszym mieszkańcom nie tylko słonecznej i ciepłej pogody, ale i możliwości aktywnego wypoczynku. Nasz park tematyczny odwiedziło w sobotę i niedzielę naprawdę sporo gości, a największą popularnością cieszyła się oczywiście wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. Już dziś zapraszamy do Ichtioparku w następny weekend. Nasza wypożyczalnia działa w reżimie sanitarnym w każdą sobotę i niedzielę - w godzinach od 13.30 do 18.00. W parku czekają na gości także ścieżki edukacyjne, gry terenowe, wiaty spoczynkowe, a także drewniane leżaki, na których można miło i wygodnie spędzić czas nad wodą. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom
  Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom

  Turyści kolarze, kolejny raz nominowali nasze Miasto do ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Plebiscyt, który corocznie organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w tym roku również podzielony został na dwa etapy. W pierwszym, turyści kolarze na specjalnej karcie zgłoszeniowej typowali gminy, które ich zdaniem, na swoim terenie podejmują skuteczne działania na rzecz rozwoju turystyki kolarskiej.

  więcej
 • Zanocuj w kaletańskim lesie
  Zanocuj w kaletańskim lesie

  Gdzie jak nie w Leśnym Zakątku Śląska? Tylko Kalety oferują tak rozległe tereny leśne, które zajmują przeszło 80% powierzchni miasta. Dlatego, aż 46 hektarów Kaletańskich lasów znalazło się w programie Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie". Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażowego programu, który odbywał się przez ostatni rok.

  więcej
 • W weekend odwiedź Ichtiopark
  W weekend odwiedź Ichtiopark

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku działać będzie w reżimie sanitarnym, w soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  więcej