Środa, 27 Września 2023  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

Aktualności

 • Bieg Niepodległości - ODWOŁANY! Wyścig rowerowy Kalyckie Szutry przełożony
  Bieg Niepodległości - ODWOŁANY! Wyścig rowerowy Kalyckie Szutry przełożony

  Informujemy, że w związku z aktualnym stanem epidemicznym w naszym kraju, zaplanowany na dzień 7 listopada 2020 r. tradycyjny Bieg Niepodległości nie odbędzie się. Równocześnie informujemy, że planowany na 11 listopada 2020 r. wyścig rowerowy “Kalyckie Szutry” zorganizowany zostanie w innym terminie. Na bieżąco będziemy informowali o dalszych planach w powyższym zakresie.

   

 • Weź udział w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce
  Weź udział w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w 7. edycji bezpłatnego proekologicznego projektu „Postaw na Słońce”. Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy – BADAWCZY i FILMOWY. Oba skierowane są do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o korzyściach środowiskowych i ekonomicznych płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

  więcej
 • Podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Drutarni
  Podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Drutarni

  Dzisiaj, 3 listopada 2020 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z firmą GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni. Nowy obiekt sportowy, który ma być gotowy do 30 czerwca 2021 r., zlokalizowany zostanie w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że w dniu 10 listopada 2020 r., (wtorek) o godz. 13.30, odbędzie się w trybie zdalnym XXI sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ
  ZOBACZ RAPORT O STANIE OŚWIATY

  więcej
 • Koniec raportowania. Zmiana sposobu informowania o sytuacji epidemicznej
  Koniec raportowania. Zmiana sposobu informowania o sytuacji epidemicznej

  Od listopada br. zmieniły się zasady raportowania przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Bytomiu o aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie nadzorowanym przez w/w instytucję. Obecnie dane w raporcie odnoszą się do całego powiatu tarnogórskiego, a nie jak to było wcześniej, do poszczególnych Gmin. W związku z powyższym, wobec braku szczegółowych danych, Miasto Kalety zaprzestaje tym samym codziennego raportowania o sytuacji epidemicznej naszego miasta.

  więcej
 • Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku
  Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
 • Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte
  Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 30 października 2020 r., Premier RP ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada br. cmentarze w całym kraju będą zamknięte.

  więcej
 • Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?
  Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?

  W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta na bezpłatne testy w ramach NFZ. Najbliższy dla Kalet mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3 w Tarnowskich Górach. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

  więcej
 • Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie
  Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie

  W ubiegły piątek, 23 października 2020 r., kolejny raz zarybiono staw na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Do zbiornika wpuszczonych zostało 700 kg ryb – głównie karpi 500 kg, ale również linów 100 kg oraz 100 kg pstrąga tęczowego. Ten amerykański drapieżnik ma długą, bo trwającą ponad 130 lat tradycję hodowlaną w Polsce. Ryby jak tylko podrosną, będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Kolejne zarybianie zbiornika w parku tematycznym planowane jest jeszcze w tym roku w okolicach listopada.

  więcej
 • Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie Marka Śląskie
  Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie Marka Śląskie

  Miasto Kalety po raz drugi w historii otrzymało prestiżowe wyróżnienie MARKA Śląskie za swoje działania w zakresie rozwoju turystyki i rekreacji. 17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Niestety w wydarzeniu tym nie mógł wziąć udziału Pan Burmistrz, dlatego też 28 października 2020 r. w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach z rąk Pana Prezesa Wiktora Pawlika Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie, które już znajduje się w Kaletach.

  więcej
 • Zostań wolontariuszem WOŚP!
  Zostań wolontariuszem WOŚP!

  Szef sztabu WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki serdecznie zaprasza do współpracy wolontariuszy podczas kwesty, która zorganizowana zostanie w naszym mieście podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby chętne do włącznie się w akcję zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, proszone są o kontakt pod nr tel. 693 061 019.

 • Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
  Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach. Lokal składa się z 4 pomieszczeń o łącznej powierzchni przeszło 70m2. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 16 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
 • Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm
  Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 27 października br., premier Mateusz Morawiecki ogłosił program pomocy dla firm. Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

  więcej
 • Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia
  Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej