Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Aktualności

 • Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur
  Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur

  Dotarła do nas smutna wiadomość, w poniedziałek 12 lipca zmarł Pan Grzegorz Mazur, najstarszy mieszkaniec naszego miasta. Pan Grzegorz urodził się 2 maja 1920 r. w Kaletach, dożył 101 lat. Jego bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb świętej pamięci Pana Grzegorza odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Jędrysku. Obecnie najstarszym mieszkańcem Kalet jest Pani Grund Anna z Jędryska, która skończyła 97 lat.

   

 • Oferta pracy
  Oferta pracy

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Atrakcyjne warunki pracy. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku

  Sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową w pełni. W ubiegłym tygodniu na zlecenie Miasto Kalety rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Jędrysku. Wykonawcą robót jest Firma Góra Spółka z o.o. z Węglowic. W ramach prac wykonane zostanie ponad 107 metrów drogi. Przy budowie zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi, nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,0m. Koszt przebudowy tej drogi wyniesie 164.167,61 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 września 2021 r.

  więcej
 • Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym
  Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym

  Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta”. Szkołę reprezentowała młodzież klas starszych. Uczniowie pod opieką pani Beaty Skibickiej zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym i uzyskali bardzo dobre wyniki.

  więcej
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury
  Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury

  Miejski Dom Kultury w Kaletach już po raz drugi został beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Lokalne inicjatywy społeczne 2021”. Celem strategicznym programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

  więcej
 • Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku
  Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku

  Trwają prace remontowe przy przebudowie drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni tej drogi na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Czarneckiego przewidziany został w umowie z wykonawcą - Spółką BRUK POL BIS z Koziegłów - na 31 lipca 2021 r.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu maju 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
 • Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach
  Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której podsumowana została zorganizowana na ternie kaletańskiego Ichtioparku konferencja edukacyjna o ochronie owadów pszczołowatych.

   

 • Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW
  Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, w której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety omawia projekt związany z termomodernizacją budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach, na jaki Miasto Kalety pozyskało dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

   

 • Gratulacje dla matematycznych umysłów
  Gratulacje dla matematycznych umysłów

  W tym roku pięcioro uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach , którzy wzięli udział w stacjonarnej wersji konkursu, uzyskało bardzo wysokie wyniki. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych.

  więcej
 • Rekrutacja do projektu
  Rekrutacja do projektu "Tak dla pracy! Praca jest ok"

  Rozpoczęła się rekrutacja do nowego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez firmę Recon Consulting Sp. z o.o. Projekt "Tak dla pracy! Praca jest ok" skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących, które mieszkają na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu przewidziane jest wsparcie dla 192 osób. Uczestnicy objęci zostaną kompleksowym wsparciem m.in. doradztwo zawodowe, szkolenia, ustalenie indywidualnego planu działania.

  więcej
 • Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego
  Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego

  W czerwcu tego roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie, odbyły się przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego „Miedźnopiano ’21. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie muzyki fortepianowej w tzw. amatorskim ruchu muzycznym.
  W pierwszej edycji tego prestiżowego konkursu, bezkonkurencyjne okazało się rodzeństwo z naszego miasta Zofia i Wiktor Czornik. Zosia brała udział w kategorii II (uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych), natomiast Wiktor w kategorii III (szkoły ponadpodstawowe).
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

  więcej
 • Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety
  Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety

  W czerwcu na torze speedrowerowym Orła Gniezno odbyły się Mistrzostwa Polski Par wszyskich kategorii. Drużyna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych (żacy - do lat 12 i młodzicy - do lat 14). W Pierwszym dniu rywalizowali żacy. W składzie TPD Kalety znaleźli się Ivo Kubala i Jakub Mazur.

  więcej
 • Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach
  Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video, przygotowanego przez redakcję Tygodnika Gwarek relacjonującego konferencję ekologiczną na temat ochrony owadów pszczołowatych, jaka odbyła się 17 czerwca 2021 r. na terenie pasieki edukacyjnej w Ichtioparku.

   

 • Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach

  Wakacje w mieście trwają. Pierwszy tydzień ferii letnich z Miejskim Domem Kultury w Kaletach już za nami. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie i ciekawo spędzili ten czas i na pewno nie było mowy o nudzie. Początek wakacji poświęcony był tematyce bezpiecznego wypoczynku. Było spotkanie z przedstawicielami policji, strażakami, a nawet konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W najbliższym czasie zaplanowano także ciekawe wycieczki, zajęcia manualne i ruchowe oraz kolejne spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody.

  więcej