Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Oferta pracy
  Oferta pracy

  Zakład Remontowo Budowlany z ul. Miarki w Kaletach Pana Czesława Krus zatrudni osobę do prac remontowo-budowlanych. Więcej informacji pod nr tel. 507 056 949.

 • W sobotę w kaletańskiej strefie kibica mecz POLSKA - HISZPANIA
  W sobotę w kaletańskiej strefie kibica mecz POLSKA - HISZPANIA

  W sobotę 19 czerwca 2021 r. zapraszamy wszystkich do kaletańskiej strefy kibica na drugi mecz Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Tym razem Biało Czerwoni zmierzą się z Hiszpanami. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00 na stadionie Estadio La Cartuja w Sewilli.

 • Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach
  Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach

  Wczoraj 17 czerwca 2021 r. w siedzibie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Kaletach miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W szeregi zespołu kaletańskiego pogotowia wstąpiła nowa karetka. Żółty pojazd z kompletnym wyposażaniem przeznaczonym do ratownictwa medycznego, za około 500.000,00 zł został zakupiony i przekazany do Kalet przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach w ramach projektu: „Zakup ambulansów, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

  więcej
 • Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mobilnej mObywatel
  Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mobilnej mObywatel

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o Karcie Dużej Rodziny od dnia 09 czerwca 2021 r. wszystkie aktywne Karty tradycyjne (plastikowe) uzyskały automatycznie formę elektroniczną. Każdy posiadacz aktywnej Karty - niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu form - będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel.

  więcej
 • Relacja Gwarka o przekazaniu boiska w Drutarni
  Relacja Gwarka o przekazaniu boiska w Drutarni

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video, jaka przygotowana została przez Redakcję Tygodnika Gwarek o niedawnym uroczystym przekazaniu w ręce mieszkańców Drutarni nowego boiska wielofunkcyjnego.

   

 • Sukces w konkursie recytatorskim
  Sukces w konkursie recytatorskim

  Uczennica klasy VI c, Natalia Budny, zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II. 11 czerwca miało miejsce wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięzców podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 140 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych: w kategorii I (kl.4-6) – 56, w kategorii II (kl. 7-8) – 56, w kategorii III (szkoły średnie) – 29.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 29 czerwca 2021 r., (wtorek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVI sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna. 
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
 • Czerwcowy numer
  Czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" od jutra w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od jutra (16 czerwca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuły dotyczące miejskich imprez- Dnia Dziecka czy zawodów wędkarskich w Ichtioparku, plakat z opisem atrakcji, jakie czekają na dzieci podczas wakacji zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiał dotyczący poważnych zmian, jakie zaszły w programie "Czyste Powietrze", informację dotyczącą nowych wysokości opłat za wodę i odprowadzanie ścieków, opis rozpoczętych i trwających inwestycji miejskich, tabelę z prawidłową segregacją odpadów. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Udane rajzowanie po kalyckich stanicach
  Udane rajzowanie po kalyckich stanicach

  W ubiegłą niedzielę, 13 czerwca 2021 r., odbyło się w naszym mieście wielkie rodzinne rajzowanie po kalyckich stanicach. Każda z nich, Myśliwska, Donnersmarcka oraz w Truszczycy oferowała wiele atrakcji i niespodzianek. Nasi mieszkańcy i turyści mogli zwiedzać je od godziny 12.00 do 19.00. W tym czasie stanice odwiedziło przeszło 500 gości. Tyle wydano pamiątkowych kart turystycznych, na których można było zbierać kolorowe pieczątki w każdej stanicy, a później w nagrodę odebrać gadżet rowerowy.

  więcej
 • Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował nas za projekt
  Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował nas za projekt "Gmina Przyjazna Rowerzystom"

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Dobrego Życia "Cittaslow", do którego nasze miasto wstąpiło w 2014 roku, od kilku już lat organizuje dla swoich członków tradycyjny konkurs pod nazwą "Dobre praktyki Cittaslow". W roku bieżącym w konkursie tym wziął udział sporządzony przez Miasto Kalety projekt pod nazwą "Miasto Kalety- gmina przyjazna rowerzystom". W dokumencie opisano wszystkie działania, jakie kaletański magistrat podejmował i podejmuje celem przekształcenia wizerunku miasta, którego funkcjonowanie niegdyś oparte było o wielki przemysł, w miejscowość turystyczną, będącą przysłowiową Mekką dla gości spragnionych kontaktu z naturą, w tym zwłaszcza dla rowerzystów.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.04.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,3%;
  – Województwo Śląskie 5,0%;
  – Kraj 6,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.05.2021 r. było 257 bezrobotnych, w tym 154 kobiety. 30 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 11 kobiet.

  więcej
 • Dziś w kaletańskiej Strefie Kibica pierwszy mecz polskiej reprezentacji. Zapraszamy! Mecz POLSKA – SŁOWACJA o 18:00
  Dziś w kaletańskiej Strefie Kibica pierwszy mecz polskiej reprezentacji. Zapraszamy! Mecz POLSKA – SŁOWACJA o 18:00

  Wszystkich kibiców piłki nożnej zapraszamy dzisiaj szczególnie gorąco do kaletańskiej Strefy Plenerowego Euro 2020 (2021). Nasza kadra narodowa zmierzy się z reprezentacją Słowacji. Mecz będzie można obejrzeć na wysokiej klasy telebimie, który umożliwia bardzo dobrą widoczność nawet w słoneczny dzień. Ze względu na duże zainteresowanie dzisiejszym meczem, leżaczki w Strefie Kibica będzie można zajmować od godziny 17.00. Zachęcamy do czynnego kibicowania naszym piłkarzom. Relacja rozpoczyna się od godz. 18.00. POLSKA GOLA!

  więcej
 • Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?
  Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?

  Niedzielne rajzowanie zbliża się wielkimi krokami. Stanicy w Truszczycy przy ulicy Dębowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Od 2018 roku gości naszych turystów kolarzy, którzy chętnie wypoczywają w niej podczas rowerowych wycieczek. W tym roku, Miasto Kalety ustawiło kolejne dwie stanice rowerowe, tym razem w leśnictwie Jędrysek. Łatwo można do nich dotrzeć skręcając w las z ulicy ks. Rogowskiego (koło leśniczówki lub przed mostem kolejowym). Poniżej przedstawiamy dokładną mapkę z zaznaczonymi trasami. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
 • Na kajaki do Zielonej
  Na kajaki do Zielonej

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów nad zbiorniki wodne w Zielonej do wypożyczalni kajaków. Podczas wakacji wypożyczalnia zaprasza codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

  więcej