Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Aktualności

 • Słodka edukacja
  Słodka edukacja

  Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtiopraku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Miejskie obchody Dnia Dziecka
  Miejskie obchody Dnia Dziecka

  Dzisiaj, 1 czerwca 2021 r., na stadionie miejskim w Kaletach odbył się piknik sportowo-rekreacyjny dla dzieci z terenu naszego miasta z okazji ich święta. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy Publicznych Szkół Podstawowych, a także KS Unia Kalety. Pogoda dziś dopisała, humory dzieciom także. Były gry, zabawy, zawody sprawnościowe, różnorakie konkursy tematyczne i sportowe, a także konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W ramach imprezy odbył się również pokaz strażacki, który przyniósł dzieciom sporo frajdy i radości oraz nauka tańca „Jerusalema”. Dla każdego dziecka przewidziany został także słodki poczęstunek.

  więcej
 • Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich
  Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich

  28 maja 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy dla pszczelarzy będących podmiotami prowadzącymi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Wnioski o udzielenie pomocy należy składać na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej do Kierownika BP ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza, w terminie od dnia: 28.05.2021r. do dnia 30.06.2021 r.

  więcej
 • Nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach
  Nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach

  Komisariat Policji w Kaletach przypomina, że jeszcze tylko do końca czerwca będzie można dodzwonić się na stare numery telefoniczne wszystkich jednostek Policji w całym kraju. Od 1 lipca 2021 r. będzie można skontaktować się telefonicznie jedynie wybierając prefiks MSWiA – 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory wyłącznie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112. Poniżej zamieszczamy nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach:

  więcej
 • Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach
  Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach

  Zakończyły się prace budowlane przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach. W nieruchomości tej, która stanowi własność gminy Kalety, wymieniono między innymi stolarkę okienną i drzwiową, pokrycie dachu, docieplono poddasze oraz ocieplono styropianem ściany zewnętrzne. Prace te realizowane były w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety,” na jaki miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W ramach tego zadania, termomodernizacji wcześniej poddane został także budynki przy ul. Fabrycznej 25 oraz ul. Sienkiewicza 9.

  więcej
 • Anna Ślimok z Kalet w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021
  Anna Ślimok z Kalet w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021

  Miło nam poinformować, że nasza mieszkanka, Anna Ślimok, bierze udział w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021. Jest to jedna z edycji konkursu odbywającego się w ramach wyborów Miss Polski Nastolatek. Zwyciężczynią tego plebiscytu zostanie kandydatka, której zdjęcia zdobędą największą liczbę tzw. lajków. Głosowanie potrwa do 18 czerwca br. Zachęcamy do oddania swojego głosu na Anię (nr 17).

  więcej
 • Zapraszamy na „Rajzowanie po kalyckich stanicach”
  Zapraszamy na „Rajzowanie po kalyckich stanicach”

  Miasto Kalety serdecznie zaprasza mieszkańców oraz turystów na rowerowy piknik rodzinny pn. „Rajzowanie po kalyckich stanicach”, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na terenie naszych trzech stanic rowerowych. Rozpoczynamy o godzinie 12.00. Kolejność zwiedzania stanic dowolna. W każdej będzie czekać mnóstwo niespodzianek. Największą atrakcją będą „zwariowane rowery” – super zabawa dla całej rodziny! W programie także m.in. plenerowa wystawa tyskiego Koła Łowieckiego Kania, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, zabawy sprawnościowe dla najmłodszych, a także pyszne specjały kuchni myśliwskiej oraz lokalnej. Rajzować do woli między stanicami będzie można aż do 19.00. Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich stanic! Stanicy w Truszczycy oraz Donnersmarcka i Myśliwskiej w Jędrysku.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
 • Zapraszamy na Dzień Dziecka na stadionie miejskim w Kaletach
  Zapraszamy na Dzień Dziecka na stadionie miejskim w Kaletach

  Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z Publicznych Szkół Podstawowych, a także KS Unia Kalety, serdecznie zapraszają 1 czerwca wszystkie dzieci z naszego miasta na DZIEŃ DZIECKA. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek na terenie stadionu miejskiego w Kaletach w godzinach 10.00 – 13.00. W programie m.in. konkursy, gry i zawody sportowe. Dla wszystkich dzieci uczestniczących w Dniu Dziecka przewidziano wiele darmowych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji
  W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji

  We wtorek, 25 maja, w stanicach rowerowych- truszczyckiej, Myśliwskiej i Donnersmarcka - zamontowano tablice z mapami naszego miasta i okolic, na które naniesiono za pomocą 12 punktów największe atrakcje Leśnego Zakątka Śląska. Mapy dopełniły wyposażenie stanic i na pewno staną się dużą pomocą w zwiedzaniu Kalet na dwóch kółkach. Tablice, na zamówienie Miasta Kalety, wykonała i zamontowała firma "Brainstorm" z Mokrusa.

  więcej
 • Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych
  Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych

  Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

  więcej
 • Radio Piekary o projekcie
  Radio Piekary o projekcie "Zanocuj w lesie"

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat programu Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie", w którym znalazło się aż 46 hektarów kaletańskich lasów.
   

 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,3%;

  – Województwo Śląskie 5,1%;

  – Kraj 6,4%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2021 r. było 266 bezrobotnych, w tym 163 kobiety. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
 • Radio Piekary o Dziennym Domu Senior Plus w Kaletach
  Radio Piekary o Dziennym Domu Senior Plus w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat wznowienia działalności Dziennego Domu Senior Plus w Kaletach.