Środa, 27 Września 2023  Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

Aktualności

 • Kalety na XIV Festiwalu Miast Cittaslow w Ornecie
  Kalety na XIV Festiwalu Miast Cittaslow w Ornecie

  17 czerwca, w sobotę, kaletańska delegacja uczestniczyła w tradycyjnym, dorocznym festiwalu miast Cittaslow. Festiwal odbywał się w warmińskiej Ornecie. Pośród kilkunastu stoisk promocyjnych wystawionych w tym dniu w parku obok orneckiej Biblioteki Miejskiej okazję do prezentacji miał również Leśny Zakątek Śląska. Przypomnijmy, iż Kalety miały zaszczyt organizować podobny Festiwal w roku 2017. Gospodarzem ubiegłorocznego był Prudnik (woj. opolskie), zaś w roku przyszłym przedstawiciele miast Cittaslow zagoszczą w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie).

  więcej
 • Miasto Kalety wyróżnione nagrodą Ekologiczna Gmina
  Miasto Kalety wyróżnione nagrodą Ekologiczna Gmina

  W czwartek 15.06.2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia uczestniczył w uroczystej Gali Ekologiczna Gmina. Podczas tego wydarzenia nagradzane były gminy województwa śląskiego, które dbają o środowisko. Wśród laureatów tego rankingu Miasto Kalety zdobyło II miejsce w kategorii Edu Gmina, za organizowanie cyklicznych konferencji o tematyce ekologicznej. Gala zorganizowana została przez Dziennik Zachodni, a dane do rankingu zaczerpnięto z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
 • Nowy dzielnicowy w Kaletach
  Nowy dzielnicowy w Kaletach

  Podajemy do wiadomości, że od 1 czerwca 2023 r., obowiązki dzielnicowego rejonu Kuczowa, Miotka, Drutarni, Zielonej i Mokrusa w Komisariacie Policji w Kaletach pełni sierż. Patryk Huras. Dzielnicowy dostępny jest pod numerami telefonu: 727 032 628 oraz 47 85 349 11.

  więcej
 • Nowy Starosta Vitkova z pierwszą wizytą w Kaletach
  Nowy Starosta Vitkova z pierwszą wizytą w Kaletach

  Wczoraj, 14 czerwca 2023 r., nasze miasto odwiedziła trzyosobowa delegacja Miasta Partnerskiego Vitkov z Republiki Czeskiej. W skład delegacji wszedł nowy starosta Vitkova Pan Jakub Cihlář, dla którego była to pierwsza wizyta w Kaletach oraz Pani Sekretarz Šárka Petrtýlová i kierownik wydziału promocji Miasta Vitkov Pani Daniela Olbertova.

  więcej
 • Budynek nowej remizy OSP gotowy!
  Budynek nowej remizy OSP gotowy!

  Jak już nasi mieszkańcy zauważyli, budynek nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej jest już gotowy. Trzeba przyznać, że duży, nowoczesny obiekt z sześcioma stanowiskami dla samochodów ratowniczych prezentuje się bardzo okazale. Jednak nowa remiza jest nie tylko większa i bardziej funkcjonalna od poprzedniej, ale przede wszystkim spełnia obecne wymogi i normy dla takich obiektów. Posiada także niezbędne magazyny na sprzęt ratowniczy oraz pomieszczenia socjalne. Obecnie trwają procedury odbiorowe nowej remizy OSP. Całkowite uruchomienie obiektu planowane jest na miesiąc wrzesień tego roku.

  więcej
 • Radio Piekary o wycieczce Leśną Rajzą
  Radio Piekary o wycieczce Leśną Rajzą

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź na temat dwudniowej wycieczki Leśną Rajzą, organizowanej z okazji 10-lecia istnienia tego szlaku rowerowego.
  Przypominamy, że wycieczka odbędzie się 24 i 25 czerwca br. Zapisy uczestników prowadzone są do 16 czerwca włącznie pod numerem telefonu 034 352-76-52 lub 608 526 195.

  więcej
 • Dni Kalet 2023 okiem kamery Tygodnika Gwarek
  Dni Kalet 2023 okiem kamery Tygodnika Gwarek

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tegorocznych Dni Kalet. Film zrealizowanych został podczas święta naszego Miasto przez redakcję Tygodnika Gwarek.

  więcej
 • Nabór do Miejskiej Orkiestry Dętej
  Nabór do Miejskiej Orkiestry Dętej

  Od niemalże stu lat Kalety szczycą się orkiestrą dętą składającą się z muzyków-amatorów – mieszkańców Kalet i okolic. W celu pozyskania nowych muzyków Kaletańska orkiestra porozumiała się z Niepubliczną Szkołą Muzyczną I stopnia Konik w Kaletach. Wyżej wymieniona Szkoła Muzyczna, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej, prowadzona jest przez Fundację Społeczno-Kulturalną Konik.

  więcej
 • Zapraszamy do Ichtioparku na Miodową Sobotę
  Zapraszamy do Ichtioparku na Miodową Sobotę

  17 czerwca br., zapraszamy naszych mieszkańców do pasieki edukacyjnej w Ichtioparku na „Miodową Sobotę”. W godzinach od 14.00 do 19.00 będzie możliwość zwiedzenia obiektu, degustacji miodu, a także edukacji z zakresu ochrony owadów pszczołowatych. Mieszkańcy, którzy odwiedzą w tym dniu naszą pasiekę otrzymają bezpłatną sadzonkę roślinki miododajnej (ilość roślin ograniczona). Przewidziane są również niespodzianki dla najmłodszych w postaci kolorowanek edukacyjnych oraz gier.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (13 czerwca) w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje na temat nadchodzącej II Nocy Świętojańskiej w Zielonej, program niedzielnych wycieczk rowerowych na miesiąc lipiec, fotorelację z XXIII Dni Kalet, artykuły sportowe, obszerny materiał na temat nadchodzącej przebudowy infrastruktury kolejowej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Radio Piekary o Cisie Donnersmarcka, który startuje w konkursie Drzewo Roku
  Radio Piekary o Cisie Donnersmarcka, który startuje w konkursie Drzewo Roku

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź na temat Cisa Donnersmarcka, który bierze udział w konkursie „Drzewo Roku” organizowanym przez Klub GAJA. Przypominamy, że głosować można do 30 czerwca br.

  więcej
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w dniach od 15 do 30 czerwca br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych.
  Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wywozu.

  więcej
 • Oddaj swój głos na remont drogi do Koszęcina
  Oddaj swój głos na remont drogi do Koszęcina

  Od 12 do 26 czerwca br. trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2024 rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 10 pn. “Remont kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 3250 S w Kaletach Drutarni” złożony przez mieszkańca naszego miasta, a jednocześnie radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka.

  więcej
 • Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia w 2023 r.
  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia w 2023 r.

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia w 2023 r.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XLV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XLV sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 23 czerwca 2023 r., (piątek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna.

  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej