Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Zagłosuj na ICHTIOPARK w konkursie „Inwestycja z perspektywą”
  Zagłosuj na ICHTIOPARK w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

  Właśnie ruszyło głosowanie internetowe w konkursie Serwisu Samorządowego PAP na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Miasto Kalety zgłosiło do konkursu park tematyczny Ichtiopark wraz z pasieką edukacyjną. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców. Głosowanie konkursowe potrwa do poniedziałku, 19 lutego, do godz. 12.00.
  Zachęcamy do oddania swojego głosu na kaletańską inwestycję!

  więcej
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury
  Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury

  Zarząd Powiatu ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w 2024 roku w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Termin składania ofert upływa w dniu 27 lutego 2024 roku.

  więcej
 • UWAGA awaria sieci wodociągowej w Kaletach
  UWAGA awaria sieci wodociągowej w Kaletach

  W związku z awarią sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla całego Miasta Kalety w dniu 05.02.2024 r.
  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Zmiany w Programie Czyste Powietrze już od 1.04.2024r.
  Zmiany w Programie Czyste Powietrze już od 1.04.2024r.

  W związku z rosnącym zainteresowaniem pompami ciepła oraz innymi urządzeniami, na rynku pojawiło się wiele nieuczciwych firm. Jak łatwo się domyślić nie miały one wymaganych parametrów technicznych, dlatego też NFOŚiGW informuje, iż od 1.04.2024 r. nastąpią zmiany w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze.

  więcej
 • Trwają zajęcia w ramach ferii w Miejskim Domu Kultury w Kaletach
  Trwają zajęcia w ramach ferii w Miejskim Domu Kultury w Kaletach

  Od prawie tygodnia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbywają się zajęcia dla dzieci w ramach trwających ferii zimowych. Do tej pory uczestnicy tego projektu mieli okazję, spotkać się z dzielnicowym Komisariatu Policji w Kaletach i porozmawiać o bezpiecznym spędzeniu tego czasu, odwiedzić naszych dzielnych druhów z OSP i zwiedzić nową siedzibę strażaków przy ul. Gwoździa, a także sprawdzić się w zajęciach sprawnościowych, tanecznych, czy wokalnych.

  więcej
 • Spotkanie Burmistrza z Wolontariuszami WOŚP
  Spotkanie Burmistrza z Wolontariuszami WOŚP

  Spotkanie Burmistrza z Wolontariuszami WOŚP W dowód uznania i wdzięczności za ciężką pracę jaką realizowali podczas kwestowania na rzecz WOŚP w Kaletach, dzisiaj tj. 31.01.2024 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia spotkał się w kaletańskim magistracie z wolontariuszami. 

  więcej
 • Informacja na temat zwrotu podatku akcyzowego
  Informacja na temat zwrotu podatku akcyzowego

  Każdy rolnik, który chce odzyskać podatek akcyzowy zawarty w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić faktury VAT

  więcej
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 14 lutego 2024 r. do 11 marca 2024 r.

  więcej
 • Zestawienie ofert w przetargu na realizację projektu pn. Poprawa jakości dróg na terenie Miasta Kalety
  Zestawienie ofert w przetargu na realizację projektu pn. Poprawa jakości dróg na terenie Miasta Kalety

  Dzisiaj, 30 stycznia 2024 r., odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na realizację projektu pn. „Poprawa jakości dróg na terenie Miasta Kalety”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 7 oferty potencjalnych wykonawców. Przypomnijmy, że w ramach projektu wyremontowanych i utwardzonych zostanie, aż osiem ulic w naszym mieście są to: ul. Wiejska, ul. Powstańców, ul. Zapolskiej, ul. Piaskową, ul. Szkolną, ul. Rymera, ul. Lema oraz ul. Jaworową - II etap

  więcej
 • Kalety z nowym budynkiem klubowym KS UNIA na targach 4 Design Days
  Kalety z nowym budynkiem klubowym KS UNIA na targach 4 Design Days

  Od 25-28 stycznia 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywały się targi 4 Design Days - festiwal architektury, designu i nieruchomości. W sobotę w debacie pn. „Śląsk się zmienia” burmistrz miasta Kalety Kaludiusz Kandzia zaprezentował jedną z niedawno zakończonych realizacji w naszym mieście, nowy budynek klubowy Unii Kalety.

  więcej
 • Kolejny Finał WOŚP w Kalet z rekordową kwotą zbiórki! Dziękujemy naszym mieszkańcom!
  Kolejny Finał WOŚP w Kalet z rekordową kwotą zbiórki! Dziękujemy naszym mieszkańcom!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 r. na Małym Rynku, udało się zebrać w naszym mieście rekordową do tej pory kwotę 43.252,15 zł i 61,46 euro.

  więcej
 • Począwszy od dnia 1 lutego 2024 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości.
  Począwszy od dnia 1 lutego 2024 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości.

  Decyzje roznoszone będą bezpośrednio do miejsca zamieszkania podatników, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00, w piątki od godziny 8:00 do 14:00. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, w przypadku nieobecności adresata w mieszkaniu, pisma doręcza się -za pokwitowaniem – pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, gdy osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi.

  więcej
 • Druh Naczelnik OSP Kalety Michał Maruszczyk odznaczony tytułem Strażaka Roku
  Druh Naczelnik OSP Kalety Michał Maruszczyk odznaczony tytułem Strażaka Roku

  W piątek, 26 stycznia 2024 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się VI Gala Strażacka, na której wręczone zostały wyróżnienia "Strażaka Roku" z terenu powiatu tarnogórskiego. Miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Naczelnik OSP Kalety Michał Maruszczyk.

  więcej