Niedziela, 03 Lipca 2022  Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza

Aktualności

 • Radio Piekary o koncercie z okazji Dnia Kobiet
  Radio Piekary o koncercie z okazji Dnia Kobiet

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza mieszkańców na koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca 2020 r. o godzinie 15.30 w kaletańskim MDK-u.
   

 • Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach
  Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach

  Dyrektor Zespołu Szkół w Kaletach ogłasza na rok szkolny 2020/2021 nabór do następujących placówek oświatowych:
  - klasa I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, ul. 1 Maja 6
  - klasa I Liceum Ogólnokształcącego w Kaletach , ul. 1 Maja 4
  - klasa I Technikum w Kaletach, ul. 1 Maja 4
  Więcej informacji na temat naboru w załączonych poniżej dokumentach.
  Nabór na rok szkolny 2020/2021
  Formularz zgloszenia dziecka z obwodu szkoly 2020/2021
  Formularz wniosku o przyjecie do szkoly dziecka spoza obwodu 2020/2021

 • "Wyburzą, a potem zrobią parking" - czyli Gwarek o Kaletach

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. “Wyburzą, a potem zrobią parking”, na temat kupna przez Miasto Kalety gruntu przy ul. Krótkiej pod budowę parkingu. Materiał opublikowany został na portalu internetowym www.gwarek.com.pl a także ukazał się w tradycyjnym wydaniu Gwarka z 4 lutego 2020 r.

  więcej
 • Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet
  Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet

  Burmistrz Miasta Kalety oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się 8 marca 2020 roku (niedziela) o godzinie 15.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro – biuro nr 11). Szczegóły na plakacie. ZAPRASZAMY!

   

  źródło: szlagiery.tv

  więcej
 • Zapytanie ofertowe na opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego
  Zapytanie ofertowe na opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego

  Burmistrz Miasta Kalety zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 30.000 euro zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.) na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla poprawy efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety – ul. 1 Maja nr 21, ul. Fabryczna nr 25 i ul. Sienkiewicza nr 9. Oferty można składać w siedzibie Zamawiającego: Urząd Miejski w Kaletach, ul. Żwirki i Wigury 2, 42-660 Kalety, II piętro p. 22 (sekretariat) do 13 lutego 2020 roku, do godziny 10.00.

  więcej
 • Kalety zabiegają o teren pod ścieżkę rowerową
  Kalety zabiegają o teren pod ścieżkę rowerową

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem jaki opublikowany został na stronie internetowej Tygodnika Gwarek, pt. “Na pasie przeciwpożarowym ma powstać droga dla rowerzystów”. Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2020 z 04.02.2020 r.

  więcej
 • Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn.
  Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. "Wiem, co z tym..."

  W ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami, ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. “Wiem, co z tym...”. Tematem prac jest właściwe zarządzanie odpadami lub ochrona środowiska przed konsekwencjami złego sortowania odpadów. Prace konkursowe należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 23) do dnia 15 maja 2020 r. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.

   

  - regulamin konkursu – pobierz

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2020
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2020

  Szanowni Państwo, prezentujemy styczniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • TG Stacja o Gali Strażackiej Powiatu Tarnogórskiego
  TG Stacja o Gali Strażackiej Powiatu Tarnogórskiego

  Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez lokalną telewizję TG Stacja, na temat uroczystej Gali Strażackiej, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego.
   

   

 • Seniorzy na musicalu
  Seniorzy na musicalu "Rewia Karnawałowa"

  23 stycznia br. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ z Kalet wybrali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Lublińcu, na musical “Rewia Karnawałowa”. Reżyserem był pan Marian Chrobok. Soliści i zespół Maraquja z różnobarwnymi strojami, układami choreograficznymi, zabrali nas w świat operetki i musicalu. Muzyczna podróż po całym świecie, hity musicalowe, najlepsze utwory operetkowe zagwarantowały doskonałą zabawę.

  więcej
 • Przedszkolacy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Kaletach
  Przedszkolacy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Kaletach

  24 stycznia 2020 r., burmistrza miasta Klaudiusza Kandzię odwiedzili niecodzienni goście. Byli to przedszkolacy z niepublicznego przedszkola „Bystrzaki” w Kaletach wraz ze swoimi wychowawcami. Dzieci zostały przywitane przez burmistrza na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, który po krótce opowiedział najmłodszym o naszym Mieście, a także pracy w magistracie. Po słodkim poczęstunku przedszkolacy zwiedzili biura, gdzie mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą urzędnika. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak gabinet burmistrza, w którym to każdy miał okazję zasiąść na chwilę w fotelu włodarza miasta.

  więcej
 • W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych
  W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych

  Zgodnie z deklaracją Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, w bieżącym roku zaprojektowane zostanie i wybudowane aktywne przejście dla pieszych na ul. Paderewskiego w Miotku. Zlokalizowane zostanie na wysokości ul. Ogrodowej. Miejsce to nie jest przypadkowe, codziennie z przejścia dla pieszych w tym miejscu korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, a szczególnie dzieci zmierzające do szkoły.

  więcej
 • Konkurs na małe granty FIO w Województwie Śląskim
  Konkurs na małe granty FIO w Województwie Śląskim

  Instytut Pracy i Edukacji w Gliwicach wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy jako operatorzy projektu Śląskie Lokalnie 2020 zapraszają do składania wniosków w programie dotacyjnym finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności. Nabór wniosków rozpocznie się 2 lutego i potrwa do 2 marca 2020 r. Celem projektu jest rozwój młodych organizacji, grup nieformalnych, grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego. Realizatorzy będą mogli starać się o mikrogranty w wysokości od 1.000 zł do 5.000 złotych.

  więcej
 • Gwarek o Walentynkowym spacerze z psami po Zielonej
  Gwarek o Walentynkowym spacerze z psami po Zielonej

  “W niedzielę, 9 lutego odbędzie się V Gliwicki Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Organizuje go Agnieszka Kosak, autorka bloga o podróżach z psem. Zapisy ruszają 1 lutego i potrwają do 7 lutego. Jest limit miejsc, warto więc się pośpieszyć. Trasa spaceru będzie biegła przez Zieloną w Kaletach” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł można przeczytać również w tradycyjnym wydaniu Gwarka z 28.01.2020 r.

  więcej
 • Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
  Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

  Dzisiaj 30.01.2020 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z wykonawcą, firmą JSB CONSTRUCTION z siedzibą w Banino, która wykona na zlecenie Miasta Kalety blisko 200 kW instalację fotowoltaiczną na potrzeby energetyczne Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Instalacja powstanie na terenie bezpośrednio zlokalizowanym przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

  więcej