Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Aktualności

 • Podziękowania dla wolontariuszy
  Podziękowania dla wolontariuszy

  Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy na terenie naszego miasta przyczyniają się swoimi bezinteresownymi działaniami do walki z pandemią. Dziękuję zarówno pojedynczym osobom, jak i zorganizowanym w sposób mniej lub bardziej formalny grupom i stowarzyszeniom. Między innymi należy wymienić Warsztaty terapii zajęciowej z Drutarni grupę „Akcja Kalety”, nie zapominając oczywiście o wielu innych cennych inicjatywach mieszkańców.

   

  Klaudiusz Kandzia

 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2020
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2020

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
 • Pomagajmy!
  Pomagajmy!

  W okresie trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze i niepełnosprawne z naszego miasta. Prosimy o zgłaszanie trudnych przypadków do Miejskiego Ośrodka Pomocy w Kaletach. Kontakt telefoniczny 34 3578 656 lub e-mail mopskalety@interia.pl

  więcej
 • Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach
  Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety przedstawia formy wsparcia służb medycznych w walce z pandemią koronawirusa w naszym kraju.

   

 • Ważność orzeczeń lekarskich z ZUS wydłużona o 3 miesiące
  Ważność orzeczeń lekarskich z ZUS wydłużona o 3 miesiące

  31 marca 2020 r. weszły w życie przepisy, na podstawie których w określonych sytuacjach następuje wydłużenie ważności orzeczeń o niezdolności do pracy lub o niezdolności do samodzielnej egzystencji, wydanych przez lekarza orzecznika ZUS lub komisję lekarską ZUS. Dzięki temu, wydłuża się również prawo do świadczeń uzależnionych od niezdolności do pracy lub od niezdolności do samodzielnej egzystencji.

  Źródło: https://www.zus.pl

  więcej
 • Orzeczenia o niepełnosprawności wydłużone z mocy prawa
  Orzeczenia o niepełnosprawności wydłużone z mocy prawa

  Zgodnie z zapisami ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, orzeczenia o niepełnosprawności, wydane na czas określony na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, ulegają wydłużeniu, jeżeli spełnione zostały poniższe wytyczne.

  więcej
 • Pożyczki dla mikro przedsiębiorców do wysokości 5000 zł
  Pożyczki dla mikro przedsiębiorców do wysokości 5000 zł

  Za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach, mikro przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. mogą ubiegać się o nisko oprocentowane pożyczki. Na preferencyjnych warunkach można starać się o wsparci z Funduszu Pracy do wysokości 5 tysięcy zł. Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na przykład na opłacenie podatków, składek, kosztów wynajmu lokalu. Po spełnieniu przez przedsiębiorcę odpowiednich warunków pożyczka może również zostać umorzona.

  więcej
 • Miasto Kalety pozyskało ponad 46.000,00 zł na komputery dla uczniów
  Miasto Kalety pozyskało ponad 46.000,00 zł na komputery dla uczniów

  Miło nam poinformować, że wniosek grantowy, jaki miasto Kalety złożyło w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, otrzymał dofinansowanie w kwocie 46.200,00 zł. Według założeń projektowych planowany jest zakup ok. 21 laptopów wraz z oprogramowaniem dla placówek oświatowych z terenu Miasta Kalety, które rozdysponują sprzęt wśród najbardziej potrzebujących uczniów.

  więcej
 • Parafia w Jędrysku on-line
  Parafia w Jędrysku on-line

  Od dziś zapraszamy do śledzenia wszystkich nabożeństw oraz Mszy Świętych odbywających się w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętego Józefa w Kaletach Jędrysku, które transmitowane będą na żywo za pośrednictwem kamer pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCGfhH_Kh7SCQH-7A1SZCicQ

   

   

 • Możliwość odroczenia płatności podatku od nieruchomości dla Kaletańskich przedsiębiorców
  Możliwość odroczenia płatności podatku od nieruchomości dla Kaletańskich przedsiębiorców

  W związku z epidemią koronawirusa przedsiębiorcy, którzy nie mogą prowadzić działalności w następstwie tej epidemii mogą wystąpić do organu podatkowego, jakim jest burmistrz, o odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości. Polegało by ono na przesunięciu spłaty należności podatkowych na dogodniejszy czas.

  więcej
 • Kolejna pomoc Miasta Kalety dla naszego szpitala powiatowego
  Kolejna pomoc Miasta Kalety dla naszego szpitala powiatowego

  Dzisiaj, 3 kwietnia 2020 r. z naszego miasta wyruszyła kolejna pomoc dla  Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera w Tarnowskich Górach. Tym razem dostawa zawierała środki dezynfekujące do utrzymania powierzchni w sterylnych warunkach. W przyszłym tygodniu dostarczone zostaną materiały ochrony osobistej, które przekazane będą stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach. Wszystkie materiały zakupione zostały ze środków budżetu Miasta Kalety.

 • Firma Unimetal zawiesza połączenia na linii Kalety - Tarnowskie Góry
  Firma Unimetal zawiesza połączenia na linii Kalety - Tarnowskie Góry

  Przedstawiciel firmy Unimetal poinformował Urząd Miejski w Kaletach, że o poniedziałku 6 kwietnia zawiesza do odwołania połączenia na linii Kalety - Tarnowskie Góry. Połączenia zostaną przywrócone po ustąpieniu sytuacji kryzysowej związanej z epidemią.

 • UWAGA! Termin rekrutacji do przedszkoli przedłużony
  UWAGA! Termin rekrutacji do przedszkoli przedłużony

  Infromujemy, że przedłużony został termin rekrutacji do przedszkoli miejskich w Kaletach i Kaletach Miotku. Rodzice dzieci są zobowiązani wypełnić wniosek zgodnie z regulaminem rekrutacji. Wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola można znaleźć na stronie www.kalety.pl, na stronie placówki przedszkolnej oraz do pobrania w Urzędzie Miejskim (na parterze).

  więcej