Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Aktualności

 • Leśno Rajza ma już 10 lat. Relacja z rajdu rowerowego
  Leśno Rajza ma już 10 lat. Relacja z rajdu rowerowego

  W dniach 24-25 czerwca 2023 r. miasto Kalety, wspólnie z gminami: Tworóg, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec i Woźniki, zorganizowało rajd rowerowy upamiętniający dekadę istnienia szlaku rowerowego "Leśno Rajza".

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2023
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020
  Dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach realizuje kolejną edycję Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2021 Plus. Adresatami pomocy żywnościowej są mieszkańcy miasta Kalety, a warunkiem skorzystania z pomocy jest otrzymanie stosownego skierowania z MOPS. Planowana dostawa żywności jest przewidziana na dzień 21 lipca 2023 r. Ważne: żywność będzie wydawana tylko tym osobom które zostały zakwalifikowane do Programu.

  więcej
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej lipiec - wrzesień 2023
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej lipiec - wrzesień 2023

  Poniżej podajemy do wiadomości harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach lipiec – wrzesień 2023 w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej.

  więcej
 • Dziękujemy za oddane głosy w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego
  Dziękujemy za oddane głosy w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego

  Do wczoraj internauci mogli głosować na projekt pn. “Remont kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 3250 S w Kaletach Drutarni” złożony przez mieszkańca naszego miasta, a jednocześnie radnego powiatowego p. Eugeniusza Ptaka, w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2024 rok.
  Tym samym, składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany na ten projekt głos. Ostateczne wyniki głosowania poznamy 11 lipca br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

 • Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium

  W piątek, 23 czerwca 2023 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się jedna z najważniejszych sesji w roku – sesja absolutoryjna. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Miejskiej nad działalnością burmistrza i pozwala na ostateczne rozliczenie wykonania budżetu za poprzedni rok pod względem rzetelności realizacji zaplanowanych w nim zadań. W tym dniu Rada Miejska w Kaletach uchwałą nr 402/XLV/2023 jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2022 rok.

  więcej
 • Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi
  Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi

  W dniu 23 czerwca 2023 r., uchwałą Nr 400/XLV/2023 Rada Miejska w Kaletach jednogłośnie udzieliła burmistrzowi Miasta Kalety Klaudiuszowi Kandzi wotum zaufania. Głosowanie poprzedzone zostało rozpatrzeniem i debatą nad Raportem o stanie gminy Kalety za 2022 r., do którego radni nie wnieśli zastrzeżeń.

  więcej
 • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w kaletańskich placówkach oświatowych
  Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w kaletańskich placówkach oświatowych

  23 czerwca 2023 roku odbyły się uroczyste apele związane z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023. Na zaproszenie dyrektorów, gron pedagogicznych oraz uczniów, w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kalety: burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz radna Irena Nowak.

  więcej
 • Wakacyjna przerwa programu Kalety – Ale jazda!
  Wakacyjna przerwa programu Kalety – Ale jazda!

  Miasto Kalety wraz z Miejskim Domem Kultury uruchomiło w tym roku nową ofertę programową dla naszych mieszkańców „Kalety? Ale jazda”. W harmonogramie bezpłatnych zajęć pojawiło się wiele nowych aktywności nie tylko sportowych, ale również artystycznych i tanecznych. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia na świeżym powietrzu nornic walking, tenis ziemny oraz rodzinne rajdy rowerowe po okolicznych lasach. Najmłodszym bardzo przypadły do gustu warsztaty z łucznictwa, natomiast grupa senioralna upodobała sobie szczególnie taniec w kręgu oraz zajęcia gimnastyczno-ruchowe Senior+.

  więcej
 • Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku
  Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku

  W sierpniu wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna jest codziennie. W dniach od poniedziałku do piątku zapraszamy w godzinach 15.00-19.00. W weekendy (soboty i niedziele) wypożyczalnia otwarta jest od 14.00 do 20.00. Dla mieszkańców Kalet wypożyczalnia jest bezpłatna. Turyści z poza naszego miasta mogą korzystać z wypożyczalni za opłatą 10 zł.
   

  więcej
 • Reprezentanci Kalet na Mistrzostwach Europy w biegach przeszkodowych
  Reprezentanci Kalet na Mistrzostwach Europy w biegach przeszkodowych

  Od 9 do11 czerwca 2023 r., grupa Spartan Team Kalety wzięła udział w Mistrzostwach Europy w biegach przeszkodowych, które odbyły się w miejscowości Tata na Węgrzech. Kaletańska reprezentacja liczyła 12 osób. Zawodnicy startowali w dwóch dystansach, 3 oraz 12 kilometrów. Nasi reprezentanci pokazali na Mistrzostwach nie tylko wspaniałe umiejętności fizyczne, ale także niezwykłą siłę walki, wytrwałość i upór.

  więcej
 • UWAGA! Zakaz napełniania basenów wodą z miejskiej sieci wodociągowej
  UWAGA! Zakaz napełniania basenów wodą z miejskiej sieci wodociągowej

  W związku z trwającą falą upałów oraz ograniczeniami sieci wodociągowej wprowadza się na terenie Miasta Kalety całkowity zakaz podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków, terenów zielonych oraz napełniania basenów i mycia pojazdów mechanicznych w okresie od dnia 22 czerwca 2023 r. do odwołania.

 • Kaletańska Noc Świętojańska okiem kamery
  Kaletańska Noc Świętojańska okiem kamery

  Przedstawiamy materiał filmowy z naszej drugiej Kaletańskiej Nocy Świętojańskiej, którą obchodziliśmy w piątek, 16 czerwca 2023 r., na terenie zbiorników wodnych w Zielonej.

  więcej
 • Radio Piekary o budowie hali sportowej w Kaletach
  Radio Piekary o budowie hali sportowej w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi na temat budowy hali sportowej w naszym mieście w ramach Programu Olimpia, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.