Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Aktualności

 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
 • Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze
  Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze

  Informujemy, że od początku funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze w naszym mieście tj. 16.07.2019 r. nieustannie rośnie zainteresowanie wyżej wymienionym programem. Dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku wg. stanu na dzień 31.12.2023 r. otrzymało już 619 mieszkańców miasta na łączną kwotę 6 278 596,22 zł. Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro, biuro 11), funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać pomoc w pozyskaniu dofinansowania.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,3%;
  – Województwo Śląskie 3,5%;
  – Kraj 5,0%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2023 r. było 177 bezrobotnych, w tym 99 kobiet. 20 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 13 kobiet.

  więcej
 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 11.01.2024 r.
  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 11.01.2024 r.

  Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest bardzo zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

  więcej
 • Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości
  Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorczości

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach.
  Jest to materiał na temat Jubileuszowej X Gali Przedsiębiorców, jaka odbyła się 5 stycznia 2024 r. w naszym mieście.

 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 10.01.2024 r.
  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - na dzień 10.01.2024 r.

  Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest bardzo zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

  więcej
 • Przetarg na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Łokietka w Kaletach
  Przetarg na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Łokietka w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości przy ulicy Łokietka w Kaletach. Przetargi odbędą się w dniu 15 lutego 2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego. Wadium należy wpłacić do dnia 9 lutego 2024 r.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na wydzierżawienie byłej remizy OSP
  Ogłoszono przetarg na wydzierżawienie byłej remizy OSP

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy ustny nieograniczony przetarg na wydzierżawienie nieruchomości po byłej siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Przetarg odbędzie się 22 lutego 2024 r. o godzinie 11.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Od dekady w służbie mieszkańcom Kalet
  Od dekady w służbie mieszkańcom Kalet

  2 stycznia 2024 r. minęło dokładnie 10 lat od oficjalnego rozpoczęcia działalności stacji pogotowia ratunkowego w Kaletach. Ostatnia dekada pokazała jak ważnym osiągnięciem było podjęcie starań przez kaletański samorząd oraz decyzja o stacjonowaniu karetki pogotowia właśnie w naszym mieście. Stacja mieszcząca się w budynku przychodni „Sawmed” przy ulicy Gwoździa ma charakter wyjazdowy. Dzięki nowoczesnemu ambulansowi wyposażonemu w zaawansowany sprzęt medyczny możliwe jest szybkie udzielenie pomocy potrzebującym, a karetka jak można zauważyć po liczbie jej wyjazdów, jest niezbędna.

  więcej
 • Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta
  Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta

  6 stycznia 2024 r., w święto Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta przeszedł „Orszak Trzech Króli”. Trasa wiodła spod krzyża w Kuczowie do kościoła parafialnego w Miotku, w którym odbyło się nabożeństwo kolędowe w wykonaniu kaletańskiego chóru „Sonata”. W orszaku wzięło udział wielu mieszkańców naszego miasta, z czego dużą część stanowiła młodzież z wszystkich kaletańskich parafii. Organizatorem wydarzenia była parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu w Miotku.

  więcej
 • Chór „Sonata” z bożonarodzeniowym repertuarem
  Chór „Sonata” z bożonarodzeniowym repertuarem

  W niedzielę, 7 stycznia 2024 r., w kościele parafialnym w Jędrysku odbył się świąteczny koncert w wykonaniu kaletańskiego chóru SONATA. Wydarzenie to, jak zwykle, zgromadziło wielu mieszkańców naszego miasta, którzy mogli wysłuchać interpretacji najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania proboszczowi parafii ks.Wojciechowi Ciosmakowi za współorganizację wydarzenia oraz Pani dyrygent Iwonie Skop za przygotowanie wspaniałego koncertu.

  więcej
 • Burmistrz podziękował kaletańskim przedsiębiorcom
  Burmistrz podziękował kaletańskim przedsiębiorcom

  5 stycznia 2024 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się Jubileuszowa X Gala Przedsiębiorczości zorganizowana przez Miasto Kalety dla osób prowadzących działalność gospodarczą w naszym mieście. Wydarzenie, jak zawsze, miało na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz przedstawienie osiągnięć i uhonorowanie kaletańskich przedsiębiorców.

  więcej
 • Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli
  Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli

  Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Miotku oraz Miasto Kalety serdecznie zapraszają do udziału w „Orszaku Trzech Króli”, który odbędzie się w sobotę, 6 stycznia 2024 r. Orszak wyruszy o godz. 14.00 spod krzyża w Kuczowie do kościoła w Miotku, w którym odbędzie się nabożeństwo kolędowe. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Sonata
  Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Sonata

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kaletańskiego chóru "Sonata" pod dyrekcją p. Iwony Skop. Koncert odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2024 r., o godzinie 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Jędrysku.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na drugi etap przebudowy centrum miasta
  Ogłoszono przetarg na drugi etap przebudowy centrum miasta

  Burmistrz Miasta Kalety ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa centrum Miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej – II etap”. Termin składania ofert upływa 23.01.2024 r., o godz. 12.30, zaś ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 13.00. Ofertę należy złożyć zgodnie z instrukcją „Oferty, wnioski i prace konkursowe” udostępnioną na Platformie e-Zamówienia https://ezamowienia.gov.pl.        

  więcej