Piątek, 29 Marca 2024  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Świetny wynik mieszkańca Kalet. Marcin Machoń na 38 miejscu prestiżowego maratonu w Krakowie

W niedzielę, 22 kwietnia, z rynku głównego w Krakowie wystartował 17-ty już PZU Cracovia Maraton. Na trasę liczącą 42,195 km z rynku w kierunku Nowej Huty i z powrotem, ruszyło prawie 6 tysięcy biegaczy z kilkudziesięciu państw całego świata. W tym gronie znalazł się również profesjonalny biegacz z naszego miasta- pan Marcin Machoń. Upał nie był sprzymierzeńcem uczestników biegu, jednak zwycięzcy- Etiopczykowi Birhanu Bekele Bergowi zabrakło jedynie 8 sekund do pobicia rekordu trasy z 2009 roku. Metę przekroczył z czasem 2:11:34. Kolejne miejsca na podium zajęli Etiopczyk Aredo Tamru (2:12:57), i Kenijczyk Cosmas Kiyeva (2:14:14)- wcześniej trzykrotny zwycięzca tej imprezy. Marcin Machoń godnie reprezentował Leśny zakątek Śląska i w kategorii Open zajął bardzo wysokie- 38 miejsce (na 5622 osoby, które maraton ukończyły) z czasem 2:52:49 poprawiając swój rekord życiowy o 4 minuty i 44 sekundy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pobijania kolejnych "życiówek".