Sobota, 28 Maja 2022  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wieczór autorski Pana Jana Myrcika promujący publikację pt. Ksiądz Karol Klose i jego dzieło

28 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach, odbył się wieczór autorski Pana Jana Myrcika poświęcony jego publikacji pt. "Ksiądz Karol Klose i jego dzieło". Pozycja ta została wydana pamięci założyciela parafii i jednocześnie największego fundatora kościoła w Jędrysku, proboszcza Karola Klose w 125. rocznicę utworzenia tej parafii.
Jak czytamy w publikacji „Ksiądz Karol Kloze swoim pomysłem i dokonaniem, także wielkim wsparciem finansowym, zbudował nie tylko życie religijne w Jędrysku i okolicy, ale także świątynię, probostwo i cmentarz”.
Wydarzenie otwarł dyrektor kaletańskiego MDK-u Marian Lisiecki. Podczas wieczoru promującego niniejsze wydanie, jego autor Pan Jan Myrcik przybliżył genezę powstania publikacji oraz sylwetkę pierwszego proboszcza parafii w Jędrysku.

Ksiądz proboszcz Wojciech Ciosmak wraz z burmistrzem Miasta Kalety Klaudiuszem Kandzia złożyli podziękowania wszystkim pomysłodawcom wydania tej publikacji, a także parafianom, którzy wsparli finansowo jej wydanie. W szczególności podziękowania złożyli Panu Herbertowi Labusowi, który był także inicjatorem tablicy pamiątkowej ku czci ks. Karola Klose i koordynował wszystkie działania związane z tym przedsięwzięciem; Panu doktorowi Józefowi Kalinowskiemu za troskę o merytoryczną stronę publikacji oraz Pani Dorocie Mańczak za korektę tekstu. W wydarzeniu tym wzięli udział mieszkańcy miasta, a także przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik wraz z radnymi Barbarą Przybyła i Jerzym Kloze.