Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierz Błaszczyk przeszedł na emeryturę. Miasto Kalety dziękuje za długoletnią współpracę

Wraz z końcem tego miesiąca na emeryturę przeszedł długoletni nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec p. Włodzimierz Błaszczyk. Swoją funkcję na tym stanowisku sprawował od 1993 roku. Miasto Kalety, z racji swego położenia, od wielu lat aktywnie podejmowało współpracę z nadleśniczym Włodzimierzem Błaszczykiem. Była to współpraca, która zawsze przynosiła pozytywne efekty nie tylko dla rozwoju wyciszonej turystyki w gminie, ale także podniesienia poziomu edukacji ekologicznej mieszkańców.
Pan Włodzimierz jest osobą mającą umiejętności budowania twórczych zespołów oraz efektywnej współpracy z władzami samorządowymi na wielu płaszczyznach podejmowanych działań. Zawsze chętnie i z zaangażowaniem podejmował się wszelkich inicjatyw mogących przynieść pozytywne korzyści dla ochrony przyrody. Współpracując z Panem Nadleśniczym, Miasto Kalety zrewitalizowało Zieloną, a także utworzyło szereg miejsc przyjaznych naszym mieszkańcom i turystom. Niejednokrotnie dał się poznać jako osoba życzliwa i empatyczna, która mogłaby być wzorem godnym naśladowania dla młodego pokolenia leśników oraz przyrodników.
Panu Włodzimierzowi składamy serdecznie podziękowania za wieloletnią, owocną współpracę z Miastem Kalety. Życzymy dużo zdrowia i spokoju na zasłużonym zawodowym odpoczynku oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.