Poniedziałek, 29 Listopada 2021  Imieniny: Blazeja, Saturnina

Kalety po raz kolejny w czołówce najaktywniejszych gmin w programie „Czyste Powietrze”23-11-2021 09:57:56

Miasto Kalety po raz kolejny udowodniło, że niekorzystne skutki i oddziaływania spowodowane wykorzystywaniem nieefektywnych źródeł ciepła nie są mu obojętne. Kalety po raz kolejny znalazły się w rankingu najaktywniejszych gmin w Polsce z liczbą złożonych wniosków 71 w ubiegłym kwartale, co zagwarantowało nam 15 miejsce na Śląsku jak i w całej Polsce.
Mimo takiego sukcesu Kalety na tym nie poprzestają, wciąż rośnie liczba składanych wniosków przez mieszkańców, w ramach przedmiotowego programu. Kaletański Punkt Konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” w tutejszym Urzędzie został utworzony 2 września 2019 r. na podstawie zawartego porozumienia, podpisanego przez Burmistrza Miasta Kalety z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt Konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. Natomiast w związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: czystepowietrze@kalety.pl


ranking