Niedziela, 03 Grudnia 2023  Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Zielony Triathlon zadebiutował w kalendarzu kaletańskich imprez sportowych

W niedzielę, 23 sierpnia, w Zielonej odbyła się inauguracja kolejnej imprezy sportowej, która z pewnością zadomowi się na stałe w terminarzu tradycyjnych, organizowanych co roku zawodów - I Zielonego Triathlonu.
Na starcie stanęło łącznie 14 osób, z czego dwie reprezentowały płeć piękną. Tuż po godzinie 9.00 sędzia zawodów - p. Antoni Jeż- dał sygnał do rozpoczęcia współzawodnictwa. Z plaży nad górnym zbiornikiem, w asyście ratownika WOPR, triathloniści popłynęli do oddalonej o około 300 metrów wyspy, po czym wrócili na plażę. Już po tej konkurencji na czoło rywalizacji wysunęła się grupa doświadczonych zawodników reprezentujących Bytom i Tarnowskie Góry, którzy zyskali nad niektórymi pływakami ponad 5 minut przewagi.
Następną konkurencją był wyścig rowerowy na dystansie 7,5 kilometra przebiegający w większości "Zieloną Pętlą" wokół zbiorników wodnych ze skrótem przez wodomistrzówkę i wał - aż na plażę.
W ostatniej zmianie rowery zamieniono na stroje biegowe i oznakowaną trasą, po leśnych duktach Leśnictwa Zielona, zawodnicy pokonali ostatnie 6,5 kilometra.
Na mecie pierwszy, zgodnie z przewidywaniami, pokazał się bytomianin Mariusz Kapela z czasem 53:22, drugie miejsce zajął tarnogórzanin Paweł Rybak (54:57), zaś trzecie także mieszkaniec Tarnowskich Gór Marek Bąk (58:28). Najszybszy kaletański triathlonista- Szymon Peła- dotarł na metę czwarty z czasem 1:04:41. W wewnętrznej rywalizacji żeńskiego duetu Mirosława Bonk- Anna Gałeczka zwycięsko wyszła pierwsza z pań uzyskując czas 1:13:04. Siedem minut później finiszowała swój bieg p. Gałeczka.
Klasyfikacja - klasyfikacją, jednak nie czasy i miejsca były w tym dniu w Zielonej najważniejsze. Brawa należą się bowiem absolutnie wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za podjęcie wyzwania i ukończenie zawodów w komplecie. W tym gronie szczególnie zaś najstarszemu uczestnikowi Triathlonu - p. Zygfrydowi Wyrwol ze Strzebinia.
Miejmy nadzieję, że udana inauguracja ściągnie w przyszłym roku do Zielonej znacznie większą liczbę "multifunkcyjnych sportowców". Zapraszamy tym bardziej, że jest o co walczyć. W tym roku do współorganizacji Triathlonu w Zielonej przyłączyli się sponsorzy, którzy ufundowali puchary i sprzęt sportowy dla zdobywców miejsc 1-3. Każdy ze startujących otrzymał okolicznościową koszulkę- prezent od Miasta Kalety. W gronie współorganizatorów znalazły się: Zakład Masarski Więcek, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin oraz Biuro Podróży Atlantyda z Koszęcina.
Burmistrz Miasta Kalety dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do pomyślnego przeprowadzenia I Zielonego Triathlonu, zwłaszcza p. Jackowi Lubosowi oraz sędziującemu zawody radnemu p. Antoniemu Jeż, p. Zbigniewowi Poks oraz wolontariuszkom: Katarzynie Kusidło, Milenie Krus i Ilonie Rudnickiej.
Na koniec telefoniczny konkurs triathlonowy. Do wygrania 3 koszulki I Zielonego Triathlonu. Co trzeba zrobić aby stać się właścicielem jednej z nich? Wystarczy telefon pod numer 034 352-76-30 i prawidłowa odpowiedź na trzy pytania:
1. Jak nazywa się kaletański produkt regionalny serwowany przez restaurację "Gościnna"?
2. Gdzie obecnie mieści się siedziba Nadleśnictwa Koszęcin? (chodzi o budynek i miejscowość)
3. Gdzie ma siedzibę Biuro Podróży Atlantyda?
Wygrywają trzy osoby, które najszybciej udzielą prawidłowych odpowiedzi.