Piątek, 29 Marca 2024  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety

23 czerwca nad stawem sekcyjnym nr 1 przy ul. Fabrycznej (w Ichtioparku) rozegrano zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. W rywalizacji wzięło udział 32 zawodników reprezentujących Koło Kalety, a także zaprzyjaźnione Koła PZW: Lubliniec, Krupski Młyn, Koszęcin, Pajęczno, Częstochowa, Blachownia i Mykanów.
Zawodnicy łowili w dwóch sektorach. Po czterech godzinach zmagań podliczono wyniki. I tak:
- w sektorze A zwycięzcą został Marcin Wesołowski z Kalet, drugie miejsce zajął Łukasz Naleziński z Częstochowy, a trzecie Ryszard Nowak z Koła Kalety.
- w sektorze B wygrał Marek Janoszka z Koła Kalety, a tuż za nim uplasowali się Zygmunt Gorol (Kalety) i Tadeusz Moryń z Pajęczna.
W nieoficjalnej klasyfikacji ogólnej wygrał Marek Janoszka, który w niedzielę mógł się pochwalić największym dorobkiem punktowym łowiąc łącznie 4,775 kg ryb. Wręczenia pucharów dokonał sam fundator - burmistrz Klaudiusz Kandzia.