Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Zakończenie sezonu turystycznego w Ichtioparku

Park tematyczny przy ul. Fabrycznej cieszył się w tym sezonie turystycznym dużą popularnością wśród naszych mieszkańców. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było zauważyć całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy pływali łódkami, a jeszcze inni spacerowali lub piknikowali pod drewnianymi wiatami. Dzieci chętnie grały w gry terenowe, a dzięki dużym eksponatom ryb jakie zostały ustawione w Ichtioparku mogły wręcz "namacalnie" poznać gatunki występujące w lokalnym środowisku. Zarówno gry jak i modele ryb zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania Ichtioparku, Miasto Kalety po raz kolejny zarybiło staw na jego terenie. Do zbiornika wpuszczonych zostało w tym roku 500 kg karpi, które były nie lada atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących sił w wędkarstwie. Na terenie parku tematycznego odbyło się również wiele zawodów wędkarskich zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W maju natomiast Ichtiopark gościł już po raz kolejny zlot miłośników caravaningu. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających Miasto Kalety rozdysponowało w tym roku na terenie zbiornika kilka stojaków z kołami ratunkowymi.
Obserwując jak dużą popularnością cieszy się nasz park tematyczny, Miasto już planuje nowe atrakcje na jego terenie, które na chwilę obecną niech zostaną niespodzianką.
Przypomnijmy, że utworzenie parku tematycznego w Kaletach, dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.