Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Zainstalowano już pierwsze panele fotowoltaiczne do produkcji zielonej energii

Jak informowaliśmy już na początku października, rozpoczęły się w naszym mieście instalacje paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych - w mieście Kalety Leśnym zakątku Śląska”.
W pierwszej fazie montażów do prac skierowanych zostało pięć ekip instalatorskich, w wyniku czego, pierwsi mieszkańcy już mają wykonane kompletne mini farmy. Zaczną one produkować zieloną energię po zgłoszeniu gotowości podłączenia instalacji do sieci energetycznej. Łącznie instalacje fotowoltaiczne powstaną na 210 prywatnych budynkach mieszkalnych.
W ramach projektu, oprócz budynków mieszkalnych, instalacje fotowoltaiczne zamontowane zostaną również na dachu budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz budynkach Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Termin zakończenia prac zaplanowany został na 18 listopada br.
Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej, a jego głównym celem jest ograniczenie niskiej emisji oraz poprawa jakości powietrza atmosferycznego w naszym mieście.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia zamontowanych już instalacji fotowoltaicznych.