Niedziela, 16 Stycznia 2022  Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Wycieczka do Warszawy uczniów Zespołu Szkól i Przedszkola w Miotku26-11-2018 09:26:39

20 listopada 2018r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Zorganizowana została przez posła Tomasza Głogowskiego, który był pomysłodawcą i realizatorem odbywającego się co roku konkursu na recenzję ulubionej książki.
Wycieczka była nagrodą dla laureatów oraz uczniów udzielających się w życiu szkoły w powiecie tarnogórskim. O godzinie 6:00 zebraliśmy się na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach, z którego wyruszyliśmy do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki był sejm, po którym oprowadzała nas pani przewodnik wraz z panem Głogowskim. Sala obrad wywarła na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy również sejm od strony reporterów, którzy pracują tam na co dzień. Podziemnymi korytarzami udaliśmy się do stołówki sejmowej na obiad oraz deser, na który zostaliśmy zaproszeni. Najedzeni i zadowoleni ruszyliśmy w dalszą podróż.
Po wizycie w sejmie udaliśmy się na Warszawską starówkę. Oprowadzał nas miły pan przewodnik. Jego ciekawe opowieści zachęciły nas do zgłębienia wiedzy na temat historii naszej stolicy. Następnie wszyscy razem poszliśmy do kawiarni, aby napić się czegoś ciepłego. Mieliśmy okazję zobaczyć Warszawę po zmroku i uwiecznić ją na zdjęciach. Opuściliśmy stolicę o godzinie 1700. Podróż minęła nam szybko i przyjemnie. Wycieczkę będziemy miło wspominać, a zawarte znajomości utrzymamy jak najdłużej.

Uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku