Środa, 08 Grudnia 2021  Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wspomnień czar. Członkowie powiatowych struktur „Solidarności” odwiedzili Urząd Miejski23-02-2017 08:47:53

Dnia 13 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Kaletach gościła delegacja Związku Zawodowego „Solidarność” Powiatu Tarnogórskiego w osobach p. Zbyszka Klicha- kierownika Delegaturyw Tarnowskich Górach oraz Jana Jelonka- przewodniczącego Terenowej Sekcji.

Celem wizyty było przekazanie na ręce burmistrza miasta Klaudiusza Kandzi i przewodniczącego Rady Miejskiej. Eugeniusza Ptaka kopii dokumentów z przełomu końca lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dotyczących działalności NSZZ „Solidarność” przy Kaletańskich Zakładach Celulozowo- Papierniczych. Dokumenty te, uzupełnione o zachowany w doskonałym stanie sztandar NSZZ „Solidarność” KZCP Kalety, w najbliższej przyszłości staną się kanwą połączonego z konferencją spotkania wszystkich byłych członków ww. kaletańskiej organizacji, której organizację planuje się w Miejskim Domu Kultury. Efektem organizacji tej uroczystości ma być docelowo wydanie broszury traktującej o historii założenia i funkcjonowania kaletańskiej, przyfabrycznej „Solidarności”. Już dziś prosi się wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na ten temat lub (i) dysponujące źródłami dokumentującymi dzieje „Solidarności” w Kaletach o kontakt z Urzędem Miejskim pod nr: 034 352- 76-52.

Tymczasem już 16 marca, o godzinie 17.00, w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się promocja książki na temat dziejów „Solidarności” na terenie Powiatu Tarnogórskiego.