Czwartek, 18 Lipca 2024  Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

VI Turniej Integracyjny Siatkówki Plażowej

Słoneczna pogoda i wakacyjny czas bardzo dobrze motywują zwolenników aktywnego wypoczynku do uprawiania sportu. Szczególnie siatkarzy plażowych, dla których niebieskie niebo i wysoka temperatura to pierwsze z czynników zachęcających do wyjścia na piaszczyste boiska. Tak też stało się w sobotę 7 lipca, kiedy to na boisku do siatkówki plażowej przy kaletańskim orliku odbył się kolejny turniej integracyjny sekcji siatkarskiej Unii Kalety, mający na celu popularyzacje tej dyscypliny.
Zmagania były podzielone na dwie kategorie wiekowe. W godzinach przedpołudniowych swoje rozgrywki rozpoczęło 5 par młodzieżowych. Podobnie jak w poprzednich latach swojego partnera do drużyny zawodnicy losowali przed turniejem. Na tej zasadzie wyłoniły się pary mieszane (mixty), które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Mecze były zacięte, natomiast zwycięzcę wyłonił lepszy stosunek małych punktów.
Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
1. Katarzyna Gawron i Aleksander Walczak
2. Anna Łotocka i Nikodem Janczyk
3. Julia Parys i Eryk Wręczycki
4. Małgorzata Kowalska i Szymon Kowalski
5. Martyna Golec i Miłosz Ligensa
Później rozgrywki rozpoczęli bardziej doświadczeni zawodnicy. W myśl zasadom integracyjnym żaden z 16 uczestników (z Kalet, Tarnowskich Gór, Woźnik, Piłki i Boronowa), którzy przystąpili do zawodów nie wiedział z kim zagra, aż do czasu losowania par. O godzinie 11.00 ślepy traf wyłonił drużyny i 8 zespołów rozpoczęło rozgrywki w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze pary z każdej z grup starły się w półfinałach, które to kolejno wyłoniły finalistów i tych, którzy powalczyli o 3 miejsce. Po 6 godzinach gry na pierwszym miejscu uplasowała się para Grzegorz Kot/Bartosz Poczekańczyk na drugim Daria Gaweł/Rafał Żak, a na trzecim Roland Płonka/Patryk Rzepczyk.
Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na wręczenie nagród, które jak w każdej poprzedniej edycji turnieju integracyjnego otrzymał każdy z zawodników, również drogą losowania. W tym roku dzięki hojności kaletańskich przedsiębiorców upominki były bardzo okazałe. W związku z tym organizatorzy bardzo dziękują: Sklepowi Wielobranżowemu Aleksandra Lisiecka, właścicielom zakładu fryzjerskiego Venus oraz zakładowi fryzjerskiemu p. Anny Parys, właścicielom sklepu rowerowego IMTA i właścicielom kiosku RUCH, Bankowi Spółdzielczemu w Gliwicach filia w Ciasnej, firmie EKO – TECH Marka Jelonka oraz właścicielom sklepu Elegancja za ufundowanie nagród rzeczowych, a także klubowi Unia Kalety za puchary dla najlepszych zawodników oraz posiłek w trakcie turnieju.

Mateusz Płonka i Piotr Rogocz